6denní zájezd – Primorsko – od 3090Kč

Bulharsko, Primorsko, ubytování Inna, za 3090Kč

Inna – Primorsko – od 3090Kč

  • Bez stravy
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 6 dní
  • Cena za 1 osobu – 3090Kč


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Co najdete v Primorsku

Lokalita a geografie Primorska ho činí jedinečným a lákavým cílem v Bulharsku. Primorsko se nachází v provincii Burgas v jihovýchodní části země a těží ze strategické polohy podél pobřeží Černého moře. Jeho geografie je charakterizována rozmanitou krajinou zahrnující písečné pláže, husté lesy a zvlněné kopce. Nedaleké ústí řeky Ropotamo, které je součástí přírodní rezervace Ropotamo, zvyšuje ekologický význam regionu a poskytuje stanoviště pro mnoho druhů ptáků a jedinečnou flóru. Tato směs přírodní krásy a biologické rozmanitosti dělá z Primorska atraktivní destinaci pro ekoturistiku a outdoorové aktivity.

Primorsko má bohatou a zajímavou historii. Původně bylo osídleno Thráky a později se dostalo pod římskou nadvládu. Během své historie bylo město svědkem příchodu a odchodu mnoha civilizací, včetně byzantských, osmanských a bulharských vlivů. Pozůstatky starověkých thráckých osad a středověkých pevností v oblasti svědčí o této pestré historii. V poslední době se Primorsko rozvinulo v prosperující turistickou destinaci, přičemž si stále uchovává své historické a kulturní dědictví. Pokud jde o klima, Primorsko má středomořské podnebí s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. To z něj dělá ideální místo pro letní dovolenou s teplotami mezi 25 °C a 30 °C během hlavní sezóny a nabízí návštěvníkům slunečný a příjemný zážitek podél bulharského pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Předpověď počasí pro Primorsko a aktuální situace

PRIMORSKO počasí

Co podniknout v Primorsku a okolí

Cestovní ruch je základním prvkem ekonomiky Primorska a jeho okolí, přitahující návštěvníky nádhernou přírodní krajinou a historickými památkami. Jednou z hlavních turistických atrakcí v Primorsku je Severní pláž, rozsáhlý písečný úsek známý pro své čisté vody a živou plážovou atmosféru. Opalování, plavání a vodní sporty jsou zde nejoblíbenějšími činnostmi, a pláž je obklopena restauracemi a bary, které jí dodávají živost během letních měsíců. Klidnější alternativou je Jižní pláž, která nabízí poklidnou atmosféru pro ty, kteří hledají relaxační přímořský zážitek.

Primorsko má také mnoho kulturních a historických památek, které přitahují turisty. Thrácká svatyně Beglik Tash v přírodním parku Strandzha je nutností pro každého návštěvníka. Toto jedinečné archeologické naleziště se pyšní velkými kamennými útvary uspořádanými rituálně, které sloužily jako starověký kalendář. Přírodní rezervace Ropotamo nabízí malebné výlety lodí po řece Ropotamo, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat nedotčenou přírodu a pozorovat rozmanitou divokou zvěř. Milovníci historie by neměli vynechat starověkou thráckou osadu Ranuli, která poskytuje fascinující pohled do historie regionu. Celkově Primorsko a jeho okolí nabízejí pestrý turistický zážitek, spojující přírodní krásy, outdoorové aktivity a kulturní objevování.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Tyto památky si v Primorsku nenechte ujít

Primorsko a jeho okolí jsou plné historických památek a přírodních divů, které nabízejí návštěvníkům možnost hlouběji pochopit bohaté dědictví Bulharska a nádherné krajiny této oblasti. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je thrácká svatyně Beglik Tash, nacházející se v přírodním parku Strandzha. Toto mystické místo obsahuje masivní kamenné megality uspořádané do kruhového vzoru, které měly pro starověké Thráky náboženský a astronomický význam. Návštěvníci mohou prozkoumat toto místo, obdivovat kamenné útvary a nasát atmosféru tohoto starobylého místa.

Další fascinující přírodní památkou je přírodní rezervace Ropotamo, která zahrnuje nedotčenou řeku, husté lesy a rozmanitou divokou zvěř. Výlet lodí po řece Ropotamo je fantastickým způsobem, jak zblízka poznat přírodní krásy rezervace. Během plavby můžete zahlédnout vzácné druhy ptáků, jako jsou volavky a kormoráni, a užít si klidné prostředí. Skalní útvary podél břehů dodávají této oblasti kouzlo a můžete dokonce navštívit skálu Lví hlava, výrazný geologický útvar připomínající profil lva. Tato kombinace přírody a geologických zázraků činí z přírodní rezervace Ropotamo oblíbenou destinaci pro milovníky přírody a fotografy.

Pro zájemce o historii je za prozkoumání stojí starověká thrácká osada Ranuli. Toto archeologické naleziště odhaluje zbytky starověkých staveb a artefaktů, které vrhají světlo na prehistorickou minulost regionu. Návštěva tohoto místa poskytuje příležitost spojit se s bohatou historií Bulharska a ocenit trvalé dědictví thrácké civilizace. Ať už vás lákají starobylá tajemství nebo krása nedotčené přírody, Primorsko a jeho okolí nabízejí mnoho památek a atrakcí k objevování.

V Primorsku najdete i mnoho dalších zajímavostí ..

Prozkoumání místní kulinářské scény je nutností. Ochutnejte tradiční bulharská jídla jako banitsa (lahodné pečivo plněné sýrem nebo jinými přísadami), kavarma (pomalu vařené maso a zelenina) a salát Shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta). Dopřejte si tyto lahodné pokrmy se sklenkou rakie, bulharské brandy, pro autentickou chuť místní kuchyně. Nezapomeňte navštívit místní trhy a obchody, kde najdete autentická bulharská řemesla a suvenýry. Předměty jako ručně tkané textilie, keramika a ručně vyráběné šperky vám připomenou vaši cestu do Primorska.

Primorsko hostí celoročně různé akce a festivaly. Mezi nejvýznamnější patří Mezinárodní folklorní festival, kde můžete sledovat živá tradiční taneční vystoupení, hudbu a kulturní výstavy z různých zemí. Je to skvělá příležitost ponořit se do místní kultury a užít si slavnostní atmosféru. Udělejte si procházku malebným Starým Městem Primorska, kde najdete dlážděné uličky, historické budovy a uvolněnou atmosféru. Navštivte kostel sv. Cyrila a Metoděje, krásný pravoslavný kostel s bohatou historií, a nasajte jeho klidnou atmosféru.

Kromě pláží a historických památek nabízí Primorsko fantastické možnosti pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru nebo na kole do nedalekého přírodního parku Strandzha, prozkoumat malebnou řeku Ropotamo na kajaku nebo na lodi, nebo si dokonce vyzkoušet jízdu na koni po malebných stezkách regionu. Návštěva Primorska není jen o vychutnání si jeho přírodních krás a historických památek; je to také o ponoření se do bohaté bulharské kultury, ochutnání výtečné kuchyně a účasti na místních tradicích a událostech, které činí toto pobřežní město jedinečnou a nezapomenutelnou destinací.

Věděli jste, že ...

.. vody Primorska ukrývají podmořské archeologické poklady, včetně ponořených starověkých sídel a artefaktů? Tyto objevy poskytují cenné poznatky o historii regionu, přesto zůstávají pro mnoho turistů relativně neznámé.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *