4denní zájezd – Slunečné Pobřeží – od 2990Kč

Bulharsko, Slunečné Pobřeží, ubytování Trakia Plaza, za 2990Kč

Trakia Plaza – Slunečné Pobřeží – od 2990Kč

  • All Inclusive
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 4 dní
  • Cena za 1 osobu – 2990Kč


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Co vás čeká na Slunečném pobřeží

Slunečné pobřeží se nachází podél krásného pobřeží Černého moře v Bulharsku. Toto přímořské letovisko je součástí větší obce Nesebar v provincii Burgas. Jeho zeměpisná poloha se vyznačuje mírně svažitým terénem, který vede dolů k písečné pláži, jež se táhne kilometry podél pobřeží Černého moře. Region se pyšní mírným přímořským klimatem s teplými léty a mírnými zimami, což ho činí hlavním cílem plážových turistů. Okolní krajina je plná svěží zeleně a lesů, které poskytují příjemný kontrast ke slunci a moři. Jedním z významných geografických prvků v okolí je nedaleké starobylé město Nesebar, propojené se Slunečným pobřežím úzkou šíjí. Toto místo světového dědictví UNESCO nabízí pohled do bohaté historie a kultury Bulharska.

Historie Slunečného pobřeží je ve srovnání s dávným dědictvím sousedního Nesebaru poměrně nová. Letovisko bylo záměrně vyvinuto v 50. a 60. letech 20. století jako turistická destinace, využívající přírodní krásy a mírné klima regionu. V průběhu let se rozrostlo v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Bulharska, přitahující návštěvníky z celé Evropy i mimo ni. Slunečné pobřeží je nyní rušným centrem pro rekreanty, nabízejícím širokou škálu ubytování, restaurací, barů a zábavních podniků. Jeho živá atmosféra a bohatá historie spolu s příjemným počasím z něj činí ideální destinaci pro cestovatele, kteří hledají rovnováhu mezi relaxací a poznáváním v krásném přímořském prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Jaké má právě Slunečné pobřeží počasí a předpověď na další dny

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ počasí

Jaké vyžití najdete na Slunečném pobřeží a okolí

Cestovní ruch je životní silou Slunečného pobřeží a přilehlého regionu, přitahující miliony návštěvníků každý rok. Největší atrakcí této oblasti je bezesporu dlouhá a malebná písečná pláž, táhnoucí se podél pobřeží Černého moře v délce přibližně 8 kilometrů. Tato pláž je ideální pro opalování, plavání a různé vodní sporty, od vodních skútrů po parasailing. Návštěvníci mohou také prozkoumat živou promenádu lemovanou obchody, kavárnami a restauracemi, kde si mohou vychutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Pro zájemce o historii a kulturu je nezbytnou zastávkou nedaleké starobylé město Nesebar. Toto místo, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je dobře zachovalým skanzenem s historickými kostely, opevněním a kouzelnými dlážděnými uličkami.

Region nabízí kromě pláže a Nesebaru i několik dalších atraktivních turistických míst. Action Aquapark je vzrušující vodní park s tobogány a bazény, který je ideální pro celou rodinu. Luna Park na Slunečném pobřeží je další vzrušující destinací s různými atrakcemi a hrami. Ve vnitrozemí se můžete vydat do malebného přírodního parku Strandzha, známého svými bujnými lesy, turistickými stezkami a historickou vesnicí Brashlyan. Výletní plavby a exkurze na okolní ostrovy, jako je ostrov Saint Anastasia, nabízejí milovníkům přírody možnost prozkoumat úchvatnou pobřežní krajinu a mořský život. Ať už hledáte relaxaci, dobrodružství nebo kulturní zážitky, Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízejí pestrou škálu atrakcí pro každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Co navšívit při cestě na Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží a jeho okolní region se může pochlubit směsí historických památek a přírodních divů, které dodávají destinaci hloubku a kouzlo. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je starobylé město Nesebar, často označované jako Perla Černého moře. Nesebar je na seznamu světového dědictví UNESCO známý pro svou dobře zachovanou středověkou architekturu, včetně četných kostelů, opevnění a starověkých ruin. Návštěvníci mohou prozkoumat úzké dlážděné uličky a obdivovat historické skvosty, jako je kostel sv. Štěpána a archeologické muzeum Starý Nesebar. Bohatá historie města sahá více než 3 000 let zpět, což z něj činí podmanivou destinaci pro milovníky historie.

Dalším historickým místem, které stojí za to navštívit, je hrad Ravadinovo, pohádkový hrad, který vypadá jako vytržený z pohádkové knížky. Tento architektonický zázrak nabízí ohromující zahrady, umělecké sochy a okouzlující kapli. I když není hrad starobylý, nabízí jedinečný a vizuálně podmanivý zážitek.

Z přírodního hlediska je pozoruhodnou přírodní památkou nedaleký přírodní park Strandža. Tato chráněná oblast pokrývá významnou část regionu a je domovem bujných lesů, meandrujících řek a rozmanité flóry a fauny. Milovníci pěší turistiky mohou prozkoumat jeho malebné stezky, které vedou ke skrytým vodopádům a nabízejí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kombinace historických památek a přírodních krás dělá z regionu Slunečné pobřeží dobře zakulacenou destinaci pro cestovatele, kteří hledají kulturní i outdoorové zážitky.

Na Slunečném pobřeží najdete i mnoho dalších zajímavostí ..

Při návštěvě Slunečného pobřeží v Bulharsku je několik aspektů místní kultury, tradic a kuchyně, které byste rozhodně neměli minout. Jedním z hlavních zážitků je ochutnávka bulharské kuchyně, která je skvělou směsí středomořských a východoevropských chutí. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla jako banitsa (slané pečivo), shopska salát (osvěžující salát s rajčaty, okurkami a sýrem feta) a kvarma (bohatý guláš z vepřového nebo kuřecího masa). Místní trhy a restaurace nabízejí čerstvé mořské plody z Černého moře, které je známé svým bohatým mořským životem.

Kulturní zážitky na Slunečném pobřeží jsou také významnou součástí vaší návštěvy. Po celý rok se zde koná řada festivalů, které oslavují bulharskou hudbu, tanec a tradice. Folklorní festivaly a hudební akce poskytují návštěvníkům příležitost ponořit se do živé místní kultury. Tradiční bulharské zvyklosti, jako je barevný festival Kukeri, kde místní obyvatelé nosí složité kostýmy a masky k odehnání zlých duchů, nabízejí jedinečný a autentický zážitek.

Prozkoumání nedaleké vesnice Ravda je dalším zajímavým bodem. Tato malebná pobřežní vesnice nabízí pohled do tradičního bulharského života s úzkými uličkami, místními trhy a autentickou atmosférou. Návštěva místního pravoslavného kostela a setkání s přátelskými místními obyvateli vám poskytne hlubší porozumění bulharským tradicím a každodennímu životu. Ať už jde o ochutnávku místní kuchyně, účast na kulturních akcích nebo objevování tradičních vesnic, ponoření se do místní kultury je nezbytnou součástí zážitku ze Slunečného pobřeží.

Víte, že ...

.. se region může pochlubit několika plážemi s modrou vlajkou, které jsou mezinárodně uznávány pro svou čistotu a udržitelnost životního prostředí? Toto označení znamená vysoké ekologické standardy dodržované v této oblasti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *