Zlaté Písky > Perunika > 15denní > All Inclusive

Bulharsko, Zlaté Písky, Perunika, za <span>26.700</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 26.700    SLEVA 19%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dnů
  • Termín – od 01.07.2024 do 15.07.2024

*****Perunika – Zlaté Písky (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.4/5, celkem hodnoceno 21x    Přečíst >>>

Hotel Perunika je velmi oblíbený prázdninový hotel ve vyvýšené poloze, obklopený zelení, v bezprostřední blízkosti centra letoviska Zlaté Písky a jen 200 metrů od krásné písčité pláže. Díky své výhodné poloze je ideálním výchozím bodem k poznávání okolních přírodních krás a historických památek, včetně měst Varna, Balčik, Nesebar a dalších.

Moderní hotel disponuje 160 pokoji ve šestipatrové budově obklopené vzrostlou zelení. Hosté mohou využívat širokého spektra vybavení, včetně prostorné vstupní haly, recepce, trezoru (za poplatek), lobby baru, hlavní restaurace, snack baru, bazénu s brouzdalištěm, dětského hřiště, fitness centra, masážního salonu a parkoviště.

Ubytování zahrnuje moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, koupelnou, klimatizací, satelitní TV, minibarem (za poplatek) a balkonem. Hotel nabízí možnost stravování formou bufetu na snídani, a hosté si mohou připlatit za program All Inclusive, který zahrnuje plnou penzi, lehké občerstvení během dne a neomezené množství nápojů místní výroby.

Hotel Perunika poskytuje širokou škálu služeb a zábavy, včetně pravidelných tématických večeří, večerních show pro děti i dospělé, fitness aktivity, sportovní vybavení a relaxačních možností. Hosté mohou využívat písčité pláže, která je vzdálená 200 metrů od hotelu, a využívat motorizované i nemotorizované vodní sporty (za poplatek). Plážové lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek.


Zlaté písky a proč tam vyrazit na dovolenou

Zlaté písky jsou pobřežní letovisko na východním okraji Bulharska, zasazené do širšího okruhu města Varna. Zlaté písky se nachází na severním pobřeží Černého moře a těší se úžasnému prostředí mezi mořem a malebným přírodním parkem Zlatni Piasatsi (Zlaté písky), který pokrývá více než 1300 hektarů chráněné divočiny. Středisko je snadno dostupné, leží pouhých 17 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska a hlavního dopravního uzlu. Jeho blízkost k Varně poskytuje návštěvníkům pohodlí jak živého městského centra, tak klidného přírodního odpočinku.

Historie Zlatých písků sahá až do starověku, kdy tuto oblast obývaly thrácké kmeny. V 50. letech 20. století bulharská vláda rozpoznala potenciál této oblasti jako turistické destinace a začala ji rozvíjet v oblíbené letovisko, kterým je dnes. V průběhu let se vyvinula v prosperující prázdninovou destinaci, která se vyznačuje dlouhými úseky písečných pláží, bujnou zelení a moderním vybavením. Region zažívá příjemné středomořské klima s horkými a slunečnými léty, mírnými zimami a pohodlným jarem a podzimem. Letní sezóna, od června do srpna, zaznamenává nejvíce návštěvníků kvůli příznivým povětrnostním podmínkám, což je hlavní čas pro návštěvníky pláží a outdoorové nadšence, aby si užili přírodní krásy a rekreační aktivity, které Zlaté písky nabízejí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Zlatých pískách a okolí

Cestovní ruch je mízou Zlatých písků a okolního regionu a přitahuje návštěvníky z celého světa svou rozmanitou škálou atrakcí. Nejikoničtějším prvkem jsou bezpochyby zlaté písečné pláže, které se táhnou kilometry podél pobřeží. Tyto nedotčené pláže, jako je Central Beach a Cabacum Beach, nabízejí opalovačům perfektní místo k nasávání slunce, zatímco milovníci vodních sportů si mohou dopřát aktivity jako jet-ski, parasailing a windsurfing. Středisko se také může pochlubit rušným nočním životem s mnoha bary a kluby, které zajišťují návštěvníkům spoustu možností zábavy po setmění. Kromě toho vodní park Aquapolis, který se nachází v srdci Zlatých písků, nabízí rodinnou zábavu s řadou tobogánů a bazénů.

Pro zájemce o kulturu a historii je nutností návštěva nedaleké Varny. Archeologické muzeum ve Varně ukrývá působivou sbírku starověkých artefaktů, včetně světově proslulého zlata z Varny, pokladu, který se datuje více než 6000 let do minulosti. Klášter Aladzha, fascinující skalní klášter vytesaný do útesů, je dalším historickým klenotem v této oblasti. Milovníci přírody mohou prozkoumat přírodní park Zlaté písky, bujnou oázu bohatou na rozmanitou flóru a faunu, s turistickými stezkami vedoucími k panoramatickým vyhlídkám. Jen kousek od Zlatých písků se nachází Balčik, kde se nachází nádherný palác a zahrady Balčik, kdysi sídlo rumunské královny Marie. Palác a jeho pečlivě upravené zahrady s výhledem na moře jsou důkazem historických a přírodních krás regionu, což z něj činí fascinující zastávku pro turisty, kteří zkoumají oblast Zlatých písků.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Zlatých písků minout

Zlaté písky a okolní region nabízí nepřeberné množství historických a přírodních památek, které návštěvníkům poskytují bohatou tapisérii zážitků. Jednou z významných historických památek je klášter Aladzha, starověký ortodoxní křesťanský jeskynní klášter, který se datuje do 12. století. Klášterní komplex, vytesaný přímo do vápencových útesů, se skládá ze sítě jeskyní a komnat, které kdysi obývali mniši hledající samotu a duchovní osvícení. Návštěvníci mohou prozkoumat složitě vyřezávané skalní kostely, kaple a obytné prostory, nahlédnout do klášterního života v minulosti a zároveň obdivovat ohromující přírodní prostředí.

Další podmanivou historickou památkou v regionu je palác a zahrady Balčik. Tento architektonický skvost, původně postavený jako letní sídlo rumunské královny Marie na počátku 20. století, představuje harmonickou směs architektonických stylů, včetně maurských, gotických a byzantských vlivů. Samotný palác je pohled, který stojí za to vidět, ale jsou to krásně upravené zahrady, které kradou show. Botanická zahrada je domovem pozoruhodné sbírky vzácných a exotických rostlin z celého světa na pozadí ohromujícího výhledu na moře, což z ní dělá klidnou oázu krásy a klidu.

Pokud jde o přírodní stránku, přírodní park Zlaté písky je pro milovníky přírody nutností. Pokrývá rozlehlou oblast bujně zalesněných kopců a poskytuje stanoviště pro rozmanitou škálu flóry a fauny. Parkem se vinou turistické stezky, které nabízejí příležitosti k pozorování divoké zvěře a panoramatické výhledy na Černé moře. V parku jsou také zajímavé skalní útvary The Stone Forest, které připomínají kamenné houby a dodávají přírodní krajině nádech mystiky. Ať už se zajímáte o historii, architekturu nebo krásu přírody, region Zlaté písky má podmanivou řadu památek a atrakcí, které můžete prozkoumat.

 

Zlaté písky vám nabídnou mnohem víc..

Při návštěvě Zlatých písků existuje několik dalších zajímavých aspektů kultury a životního stylu regionu, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z vrcholů je zažít bulharskou kuchyni, která je nádhernou směsí středomořských a balkánských chutí. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla jako banitsa (slané pečivo), kebapche (grilované mleté maso) a salát shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýra). Doplňte své jídlo sklenkou rakie, silné ovocné brandy, která je nedílnou součástí bulharské kultury.

Chcete-li se ponořit do místních tradic, sledujte lidové festivaly a akce, které se konají po celý rok. Bulharsko má bohaté folklórní dědictví a během těchto oslav můžete být svědky tradičních tanečních vystoupení, poslechnout si lidovou hudbu a obdivovat složitě vyšívané kroje. Festival růží v Kazanlaku, který se koná na začátku června, je obzvláště okouzlující událostí, kde můžete být svědky rituálu sběru růží a prozkoumat historii slavné bulharské výroby růžového oleje.

Při prohlídce Zlatých písků narazíte také na pozoruhodnou architekturu. Klášter sv. Konstantina a Heleny, založený na konci 19. století, je krásným pravoslavným křesťanským klášterem s působivými freskami a klidnou zahradou. Moderní kostel sv. Jana z Rily navíc vyniká svým jedinečným designem. Chcete-li nahlédnout do místního života, neváhejte se procházet po rušné promenádě, nakupovat suvenýry na místních trzích nebo si vychutnat pohodovou kávu v tradiční bulharské kavárně. Tyto malé, ale autentické zážitky dodají vaší návštěvě hloubku a umožní vám ocenit vřelost a pohostinnost místních lidí.

Věděli jste, že...

.. Zlaté písky jsou domovem několika podzemních minerálních pramenů s terapeutickými vlastnostmi? Léčivé minerální vody v této oblasti se používají při lázeňských procedurách a věří se, že mají četné zdravotní přínosy, od zlepšení stavu kůže až po zmírnění bolestí kloubů.

.. se pod moderním letoviskem nacházejí starověké římské ruiny pocházející z 2. století našeho letopočtu? Mezi tyto archeologické poklady patří římské lázně a vily, které nabízejí pohled do bohaté historické minulosti oblasti.

.. útesy Zlatých písků poskytly fascinující fosílie, včetně kostí prehistorických zvířat a dokonce i pozůstatků nosorožce srstnatého? Tyto objevy vrhají světlo na prehistorickou faunu, která se kdysi potulovala tímto regionem.

.. Zlaté písky sousedí s přírodním parkem Zlatni Piasatsi, který je jedním z nejstarších přírodních parků v Bulharsku? Je to životně důležitá chráněná oblast, která chrání vzácné druhy rostlin a zvířat a poskytuje klidné útočiště pro milovníky přírody.

.. každé léto hostí Zlaté písky Mezinárodní festival soch z písku, kde talentovaní umělci z celého světa vytvářejí složité a masivní sochy výhradně z písku? Tato jedinečná událost přitahuje umělecké nadšence i turisty, aby byli svědky tvoření těchto pomíjivých mistrovských děl.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *