Albena > Laguna Garden > 9denní > All Inclusive

Bulharsko, Albena, Laguna Garden, za <span>22.190</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 22.190    SLEVA 23%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 9 dnů
  • Termín – od 10.07.2024 do 18.07.2024
  • FIRST MINUTE

****Laguna Garden – Albena (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.8/5, celkem hodnoceno 16x    Přečíst >>>

Laguna Garden je elegantní hotelový resort situovaný na atraktivním místě, jen pár kroků od krásné písčité pláže a pouhých několik minut chůze od centra letoviska Albena. Hosté mohou využívat bohatou nabídku obchodů, barů, restaurací a kaváren přímo před hotelem, stejně jako zábavní aktivity, jako je aquapark. Mezinárodní letiště Varna je vzdáleno 30 km.

Resort disponuje 111 moderně zařízenými pokoji, které nabízejí komfortní ubytování pro hosty. Vybavení zahrnuje vstupní halu s recepcí, restauraci, bazény, dětské hřiště, masážní salón, půjčovnu jízdních kol a další. Pokoje jsou vkusně zařízeny a nabízejí balkon s výhledem na moře nebo do zahrady.

Stravování je zajištěno formou all inclusive od 10:00 do 23:00, zahrnující plnou penzi formou bohatého bufetu, lehké občerstvení během dne a neomezené množství nápojů. Pro děti je k dispozici dětský bufet. Večeře vyžaduje formální oblečení.

Hotelový resort nabízí širokou škálu služeb a aktivit pro hosty všech věkových kategorií, včetně animačních programů pro děti, sportovních aktivit, večerních show a wellness služeb. Klienti mohou také využít různé sportovní aktivity a vodní sporty na pláži, která se nachází pouhých 50 m od hotelu.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč navštívit Albenu

Albena se rozkládá na severním pobřeží Černého moře v Bulharsku, asi 12 kilometrů jihozápadně od města Balčik a 30 kilometrů severně od Varny. Tento region je charakterizován svou příznivou geografií, s Albena umístěnou mezi pobřežím a Baltatským lesem, chráněnou přírodní oblastí známou svými rozmanitými ekosystémy. Kombinace písečné pláže a zeleného lesního pozadí přispívá k malebné kráse Albena a poskytuje návštěvníkům klidné prostředí. Letovisko je dobře napojeno na silniční síť a snadno dostupné z velkých měst, což ho činí výhodnou destinací pro domácí i zahraniční turisty.

Historicky je Albena relativně moderním letoviskem, které bylo úmyslně rozvíjeno v polovině 20. století. Oblast byla přeměněna z zemědělské půdy na turistickou destinaci a letovisko bylo oficiálně otevřeno v roce 1969. V průběhu let se Albena stala dobře zavedenou prázdninovou destinací, která láká návštěvníky svými nedotčenými plážemi a širokou škálou vybavení. Klima v Albeně je typicky středomořské, s horkými a suchými léty a mírnými zimami. Během letních měsíců, od června do září, teploty dosahují 25 až 35 stupňů Celsia, což je ideální pro plážové aktivity a venkovní zábavu. Příjemné klima a krásy přírody v regionu přispěly k pověsti Albena jako oblíbeného a příjemného letoviska na bulharském pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Předpověď počasí pro Albenu a aktuální situace

ALBENA počasí

Pláže v Albeně a okolí

Cestovní ruch je mízou Albeny, protože letovisko je známé svým živým turistickým průmyslem, který uspokojuje rozmanité spektrum návštěvníků. Hlavním lákadlem jsou nedotčené pláže podél pobřeží Černého moře a Albena se může pochlubit některými z nejkrásnějších a nejlépe udržovaných písečných úseků v Bulharsku. Pláž Zlaté písky, jedna z hlavních pláží nedaleko Albeny, je pláž oceněná Modrou vlajkou s jemným zlatým pískem a průzračnou vodou, která nabízí perfektní prostředí pro opalování, koupání a různé vodní sporty. Resort je vybaven moderním zařízením, včetně plážových barů, lehátek a slunečníků, které turistům zajišťují pohodlný a příjemný zážitek.

Kromě vlastních pláží Albeny nabízí nedaleký region řadu pobřežních skvostů, které mohou turisté prozkoumat. Balčik, půvabné město jen kousek odtud, je domovem nádherné pláže Balčik, která je známá svým malebným prostředím a nedalekým palácem a botanickou zahradou Balčik. Další pozoruhodnou nedalekou pláží je pláž Kranevo, která se nachází mezi Albenou a Zlatými písky a nabízí klidnější atmosféru a zároveň poskytuje krásné pobřežní útočiště. Tyto pláže, spolu s dalšími v okolí, přispívají k půvabu regionu a dělají z něj útočiště pro milovníky slunce, milovníky přírody a ty, kteří hledají dokonalou plážovou dovolenou na bulharském pobřeží Černého moře.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Co navšívit při cestě do Albeny

Region Albena je plný historických památek a přírodních divů, které poskytují návštěvníkům hloubku zážitku. Jedním z významných historických míst je palác a botanická zahrada Balchik, nacházející se v blízkém městě Balchik. Tento palác, známý také jako Palác Tichého hnízda, byl postaven během rumunské nadvlády na počátku 20. století pro rumunskou královnu Marii. Architektonické mistrovské dílo kombinuje různé styly, včetně maurského a orientálního, což vytváří jedinečnou a okouzlující atmosféru. Přidružená botanická zahrada, rozložená na několika terasovitých úrovních s výhledem na moře, hostí různorodou sbírku rostlin a květin, čímž vytváří klidnou a malebnou destinaci pro ty, kdo mají zájem o historii i přírodu.

Dalším historickým pokladem v regionu Albena je klášter Aladzha, nacházející se nedaleko letoviska. Tento středověký jeskynní klášter, vytesaný do skály na pobřeží Černého moře, pochází z 13. století a poskytuje fascinující pohled do náboženské a kulturní historie regionu. Komplex zahrnuje kaple, mnichovské buňky a malý kostel, všechno vložené do přírodních jeskynních útesů. Návštěvníci mohou prozkoumat propojené galerie a místnosti, obdivovat zbytky fresek zobrazujících scény ze života světců a biblické příběhy. Klášter Aladzha není jen svědectvím o bohaté minulosti regionu, ale také působivým místem pro ty, kdo se zajímají o průsečík historie a přírodní krajiny.

Pro milovníky přírody je blízká přírodní rezervace Baltata působivou přírodní památkou. Tento nedotčený les sousedící s Albenou je jedním z mála hustých lesů podél bulharského pobřeží Černého moře. Baltata je domovem rozmanité flóry a fauny a příznivci přírody mohou objevovat její turistické stezky a poznávat rozmanité ekosystémy rezervace. Les je zvláště známý svou biologickou rozmanitostí, včetně vzácných druhů rostlin a různých druhů ptáků, což poskytuje klidné útočiště pro ty, kdo hledají odpočinek od plážového života. Kombinace historického dědictví a přírodních krás v regionu Albena nabízí návštěvníkům rozmanitý a obohacující zážitek.

Albena však nabízí mnohem víc ..

Albena, kromě svých krásných pláží a historických památek, nabízí mnoho zážitků, které obohacují kulturní a kulinářskou stránku vaší návštěvy. Tradiční bulharská kuchyně je vrcholem, který by si návštěvníci neměli nechat ujít, a to v mnoha restauracích v Albeně. Bulharská kuchyně často zahrnuje grilovaná masa, čerstvou zeleninu a slané pečivo. Ochutnejte speciality jako banitsa (pečivo plněné sýrem a vejci), kavarma (pomalu vařené maso a zelenina) a shopska salát (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta).

Zkoumání místních tradic a událostí přidává k zážitku z Albeny další vrstvu. V závislosti na době vaší návštěvy můžete mít možnost být svědky tradičních bulharských festivalů a oslav. Bulhaři po celý rok slaví různé kulturní události, často s živou hudbou, barevnými lidovými tanci a tradičními rituály. Navíc Albena pořádá své vlastní akce, včetně plážových večírků, hudebních festivalů a sportovních soutěží, které návštěvníkům poskytují živou atmosféru a možnost se ponořit do místní kultury.

Když budete v Albeně, projděte se po přímořské promenádě, abyste nasáli živou atmosféru a možná nakoupili tradiční bulharská řemesla a suvenýry. Spojení s přátelskými místními obyvateli a účast na kulturních aktivitách prohloubí vaše pochopení bulharských zvyků a obyčejů. Při objevování moderní strany Albeny s její současnou architekturou a rušnými ulicemi nezapomeňte ocenit směs tradice a modernosti, která charakterizuje toto okouzlující letovisko na bulharském pobřeží Černého moře.

Možná nevíte, že ...

.. Albena hostí Sands of Time Festival - kulturní událost, která oslavuje umění, hudbu a literaturu? Festival si klade za cíl podporovat kreativitu a spojovat umělce z různých oborů a nabízí tak jedinečný kulturní zážitek jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *