Bansko > Saint George Palace > 4denní > Snídaně

Bulharsko, Bansko, Saint George Palace, za <span>3.329</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 3.329
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 4 dny
  • Termín – od 16.03.2024 do 19.03.2024

****Saint George Palace – Bansko (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Saint George Palace se nachází v jednom z nejuznávanějších horských středisek v Bulharsku, v Bansku, v pohoří Pirin. Toto středisko je známé svými 18 lyžařskými tratěmi a 70 km sjezdovkami, což je ideální pro lyžaře všech úrovní. Nejdelší sjezdovka měří 4,8 km a nabízí bezvadné horské terény s nejmodernějšími lanovkami, včetně osmisedaček, šestisedaček a dvousedaček. S obtížností sjezdovek rozdělenou na černou (6%), červenou (11%), modrou (50%) a zelenou (33%) jsou tyto sjezdovky ideální zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky. Bansko hostilo řadu Světových pohárů v lyžování a snowboardingu, včetně nadcházejícího Světového poháru v alpském lyžování mužů v únoru 2021.

Hotel Saint George Palace je vzdálen přibližně 1 km od lanovky, a během zimních měsíců nabízí bezplatný shuttle. Hotel byl naposledy renovován v roce 2021 a nabízí 100 pokojů na pěti podlažích. Vybavení zahrnuje recepci, lobby bar, 7 výtahů, trezory zdarma, parkoviště zdarma, klimatizovanou restauraci, snack bar a bezplatné Wi-Fi.

Ubytování v hotelu zahrnuje studia a apartmány s kuchyňkou, koupelnou, chladničkou, minibarem, telefonem, trezorem, Wi-Fi a balkonem nebo terasou. Stravování není zahrnuto v ceně, ale je možné si připlatit za snídaně nebo polopenzi.

Hosté mohou využívat fitness, saunu a parní lázeň zdarma, a za příplatek jsou k dispozici další aktivity jako biliár, půjčovna kol a masáže.

Cena zahrnuje počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu, 24/7 služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu a pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb. Lyžaři mohou využít výhodné ceny skipasů a mapu střediska a sledovat aktuální podmínky na webkamerách na webových stránkách střediska. Hotel nabízí také zdarma Wi-Fi a je označen jako vhodný pro rodiny.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Bansko

Bansko, malebné město na jihozápadě Bulharska, se rozkládá na úpatí pohoří Pirin a nabízí úchvatné výhledy na nedotčenou alpskou krajinu. Pohoří Pirin, zařazené na seznam světového dědictví UNESCO, dominuje krajině s drsnými vrcholy a hustými lesy, které slouží jako ideální místo pro pěší turistiku, lyžování a další outdoorové aktivity. Město se nachází v nadmořské výšce kolem 930 metrů, což mu propůjčuje jedinečné alpské klima, jež přitahuje návštěvníky po celý rok. Historie Banska sahá až do starověku s důkazy o thráckém osídlení v této oblasti. V průběhu staletí se Bansko stalo významným centrem obchodu, řemesel a kultury, jehož historické centrum dodnes zachovává své architektonické kouzlo.

Bansko se také pyšní svou rolí významného lyžařského střediska v Bulharsku. V polovině 20. století začalo město prosperovat jako centrum zimních sportů a dnes patří mezi nejlepší lyžařské destinace v zemi. Lyžařské středisko Bansko disponuje moderní infrastrukturou, včetně lyžařských vleků a dobře udržovaných sjezdovek, což přitahuje nadšence ze všech koutů světa. Jeho bohatá historie a kulturní dědictví se projevují v různých festivalech a akcích pořádaných po celý rok, které oslavují místní tradice a hudbu. Bansko má kontinentální klima s chladnými zimami a mírnými léty, což umožňuje sezónu sněhu od prosince do dubna, ideální pro lyžování a snowboarding. Letní měsíce pak nabízejí příjemné podmínky pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní přírody.


Prohlédnout více fotografií >>>


Jaké má právě Bansko počasí a předpověď na další dny

BANSKO počasí

Jaké vyžití najdete v Bansku a okolí

Cestovní ruch je prosperujícím odvětvím v Bansku a jeho okolním regionu a přitahuje návštěvníky po celý rok svými rozmanitými atrakcemi. Hlavním lákadlem města je jeho prvotřídní lyžařské středisko, které nabízí řadu zimních aktivit pro všechny úrovně dovedností, od lyžování a snowboardingu až po výlety na sněžnicích a sněžných skútrech. Lyžařské středisko nabízí dobře upravené sjezdovky, moderní zařízení a pulzující après-ski scénu s restauracemi, bary a nočními kluby. Okouzlující staré město Banska je dalším turistickým lákadlem se zachovalou tradiční architekturou a dlážděnými uličkami. Návštěvníci mohou prozkoumat historické památky, jako je kostel Nejsvětější Trojice, dům Nikoly Vaptsarova-muzeum a městské etnografické muzeum, které poskytuje pohled do kulturního dědictví regionu.

Nedaleký národní park Pirin, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je pokladnicí přírodních krás a outdoorových aktivit. Milovníci pěší turistiky a trekkingu se mohou vydat na dechberoucí stezky, které vedou k nedotčeným alpským jezerům, jako je Popovo jezero, a poskytují přístup k některým z nejpozoruhodnějších horských výhledů v Bulharsku. Park je také domovem jedinečné flóry a fauny, včetně slavné „Bajkuševovy borovice“, jednoho z nejstarších stromů v Evropě. Strategická poloha Banska z něj také dělá vstupní bránu do dalších fascinujících destinací v Bulharsku, jako je historické město Melnik, známé svými pískovcovými pyramidami a vinnými sklepy, a okouzlující Rilský klášter, duchovní a architektonické mistrovské dílo uhnízděné v pohoří Rila. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, kulturní ponoření nebo chuť bohaté historie Bulharska, Bansko a jeho okolní region nabízí rozmanitou škálu atrakcí, které uspokojí zájmy každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Co navšívit při cestě do Banska

Bansko a jeho přilehlý region se může pochlubit množstvím historických a přírodních památek, které uchvátí návštěvníky svou krásou a významem. Jednou z nejznámějších historických památek je kostel Nejsvětější Trojice ve starém městě Banska. Tento kostel z 19. století je úžasným příkladem bulharské obrozenecké architektury se složitými freskami a krásně vyřezávaným ikonostasem. Je dokladem bohatého kulturního dědictví a náboženského významu města.

Dalším historickým klenotem je Dům-Muzeum Nikoly Vaptsarova, věnované slavnému bulharskému básníkovi. Tento krásně zachovalý dům nabízí pohled do života a díla Vaptsarova s exponáty představujícími jeho literární příspěvky a osobní artefakty. Je to povinná návštěva pro zájemce o bulharskou literaturu a historii.

Z přírodního hlediska je národní park Pirin absolutní špičkou. Toto místo světového dědictví UNESCO je domovem některých z nejkrásnějších bulharských přírodních krajin. Návštěvníci mohou prozkoumat nedotčená alpská jezera, jako je Popovo jezero, obklopená drsnými vrcholy a svěžími loukami. V parku jsou také unikátní geologické útvary, včetně slavné Bajkuševovy borovice, téměř 1300 let starého stromu, který se stal emblémem prastarých a úžasně vzbuzujících přírodních divů parku. Pěší turistika a trekking v národním parku Pirin poskytují nezapomenutelné příležitosti pro spojení s přírodou a svědky její krásy zblízka.

V Bansku najdete i mnoho dalších zajímavostí ..

Během návštěvy bulharského Banska si můžete užít několik unikátních zážitků a atrakcí, které stojí za pozornost. Jedním z vrcholů je každoroční Bansko Jazz Festival, světoznámá hudební událost, která se koná každý srpen. Tento festival přiláká jazzové fanoušky z celého světa a promění město v centrum hudby a kultury. Užít si živá jazzová vystoupení pod širým nebem s pohořím Pirin v pozadí je nezapomenutelným zážitkem, který dokládá odhodlání Banska oslavovat umění a kreativitu.

Pro ty, kdo chtějí prozkoumat bulharské tradice, Bansko nabízí příležitost stát se součástí pulzujících zvyků regionu. Město je známé svými živými lidovými festivaly, jako je Kukeri Festival, kdy místní obyvatelé nosí složité masky a kostýmy a zahánějí zlé duchy v barvité a okouzlující podívané. Návštěvníci si mohou také užít procházky po místních trzích a ochutnat tradiční bulharskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat speciality jako Banski starets, bohatý fazolový guláš, nebo kavarma, lahodné jídlo z pomalu vařeného masa a zeleniny. Tyto lahůdky lze skvěle doplnit vynikajícími bulharskými víny a rakií pro opravdu autentický kulinářský zážitek.

Navíc nevynechte příležitost prozkoumat malebné staré město Bansko s jeho zachovalou architekturou, úzkými dlážděnými uličkami a atmosférickými tavernami, známými jako mehanas. Tyto tradiční hospody nabízejí příležitost zažít teplou bulharskou pohostinnost a užít si tradiční hudbu, tanec a hojné bulharské pokrmy. Díky kombinaci kulturního dědictví, živých událostí a vynikající kuchyně je Bansko destinací, která propojuje historické kouzlo s moderní živostí a poskytuje komplexní a nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Víte, že ...

.. národní park Pirin, který obklopuje Bansko, je známý nejen svou úžasnou krajinou, ale také neuvěřitelnou biodiverzitou? Je domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů, včetně některých vzácných a endemických v regionu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *