Bansko > Saint George Palace > 6denní > Snídaně

Bulharsko, Bansko, Saint George Palace, za <span>5.059</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 5.059
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 6 dnů
  • Termín – od 07.04.2024 do 12.04.2024

****Saint George Palace – Bansko (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Saint George Palace se nachází v jednom z nejuznávanějších horských středisek v Bulharsku, v Bansku, v pohoří Pirin. Toto středisko je známé svými 18 lyžařskými tratěmi a 70 km sjezdovkami, což je ideální pro lyžaře všech úrovní. Nejdelší sjezdovka měří 4,8 km a nabízí bezvadné horské terény s nejmodernějšími lanovkami, včetně osmisedaček, šestisedaček a dvousedaček. S obtížností sjezdovek rozdělenou na černou (6%), červenou (11%), modrou (50%) a zelenou (33%) jsou tyto sjezdovky ideální zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky. Bansko hostilo řadu Světových pohárů v lyžování a snowboardingu, včetně nadcházejícího Světového poháru v alpském lyžování mužů v únoru 2021.

Hotel Saint George Palace je vzdálen přibližně 1 km od lanovky, a během zimních měsíců nabízí bezplatný shuttle. Hotel byl naposledy renovován v roce 2021 a nabízí 100 pokojů na pěti podlažích. Vybavení zahrnuje recepci, lobby bar, 7 výtahů, trezory zdarma, parkoviště zdarma, klimatizovanou restauraci, snack bar a bezplatné Wi-Fi.

Ubytování v hotelu zahrnuje studia a apartmány s kuchyňkou, koupelnou, chladničkou, minibarem, telefonem, trezorem, Wi-Fi a balkonem nebo terasou. Stravování není zahrnuto v ceně, ale je možné si připlatit za snídaně nebo polopenzi.

Hosté mohou využívat fitness, saunu a parní lázeň zdarma, a za příplatek jsou k dispozici další aktivity jako biliár, půjčovna kol a masáže.

Cena zahrnuje počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu, 24/7 služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu a pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb. Lyžaři mohou využít výhodné ceny skipasů a mapu střediska a sledovat aktuální podmínky na webkamerách na webových stránkách střediska. Hotel nabízí také zdarma Wi-Fi a je označen jako vhodný pro rodiny.


Bansko a proč tam vyrazit na dovolenou

Bansko je podmanivé město nacházející se v jihozápadním Bulharsku, umístěné na úpatí pohoří Pirin. Jeho geografické prostředí je skutečně velkolepé, obklopené nedotčenou alpskou krajinou, což z něj činí hlavní cíl pro zimní i letní outdoorové nadšence. Pohoří Pirin, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, dominuje scenérii se svými drsnými vrcholy a bujnými lesy, které poskytují přírodní hřiště pro pěší turistiku, lyžování a další rekreační aktivity. Město se nachází v nadmořské výšce přibližně 930 metrů nad mořem, což mu dává jedinečné alpské klima, které přispívá k jeho přitažlivosti. Historie Banska sahá do starověku, s důkazy o thráckém osídlení v regionu. V průběhu staletí se vyvinulo v prosperující centrum obchodu, řemesel a kultury, přičemž jeho historické staré město si zachovalo architektonické kouzlo minulosti.

Historie Banska je také úzce spjata s jeho rolí prominentního lyžařského střediska v Bulharsku. V polovině 20. století se město začalo přeměňovat na centrum zimních sportů a dnes je považováno za jednu z nejlepších lyžařských destinací v zemi. Lyžařské středisko Bansko se může pochlubit moderní infrastrukturou včetně lyžařských vleků a dobře udržovaných sjezdovek, které přitahují milovníky sněhu z celého světa. Jeho bohatá historie a kulturní dědictví se také odráží v mnoha festivalech a akcích pořádaných po celý rok, oslavujících místní tradice a hudbu. Pokud jde o počasí, Bansko zažívá kontinentální klima s chladnými zimami a mírnými léty. Sezóna sněhu obvykle trvá od prosince do dubna, takže je ideální pro lyžování a snowboarding, zatímco letní měsíce nabízejí příjemné počasí pro pěší turistiku a poznávání okolních přírodních krás.


Prohlédnout více fotografií >>>


Co vidět v Bansku a okolí

Cestovní ruch je prosperujícím odvětvím v Bansku a jeho okolním regionu a přitahuje návštěvníky po celý rok svými rozmanitými atrakcemi. Hlavním lákadlem města je jeho prvotřídní lyžařské středisko, které nabízí řadu zimních aktivit pro všechny úrovně dovedností, od lyžování a snowboardingu až po výlety na sněžnicích a sněžných skútrech. Lyžařské středisko nabízí dobře upravené sjezdovky, moderní zařízení a pulzující après-ski scénu s restauracemi, bary a nočními kluby. Okouzlující staré město Banska je dalším turistickým lákadlem se zachovalou tradiční architekturou a dlážděnými uličkami. Návštěvníci mohou prozkoumat historické památky, jako je kostel Nejsvětější Trojice, dům Nikoly Vaptsarova-muzeum a městské etnografické muzeum, které poskytuje pohled do kulturního dědictví regionu.

Nedaleký národní park Pirin, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je pokladnicí přírodních krás a outdoorových aktivit. Milovníci pěší turistiky a trekkingu se mohou vydat na dechberoucí stezky, které vedou k nedotčeným alpským jezerům, jako je Popovo jezero, a poskytují přístup k některým z nejpozoruhodnějších horských výhledů v Bulharsku. Park je také domovem jedinečné flóry a fauny, včetně slavné „Bajkuševovy borovice“, jednoho z nejstarších stromů v Evropě. Strategická poloha Banska z něj také dělá vstupní bránu do dalších fascinujících destinací v Bulharsku, jako je historické město Melnik, známé svými pískovcovými pyramidami a vinnými sklepy, a okouzlující Rilský klášter, duchovní a architektonické mistrovské dílo uhnízděné v pohoří Rila. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, kulturní ponoření nebo chuť bohaté historie Bulharska, Bansko a jeho okolní region nabízí rozmanitou škálu atrakcí, které uspokojí zájmy každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Banska minout

Bansko a jeho přilehlý region se může pochlubit množstvím historických a přírodních památek, které uchvátí návštěvníky svou krásou a významem. Jednou z nejznámějších historických památek je kostel Nejsvětější Trojice ve starém městě Banska. Tento kostel z 19. století je úžasným příkladem bulharské obrozenecké architektury se složitými freskami a krásně vyřezávaným ikonostasem. Je dokladem bohatého kulturního dědictví a náboženského významu města.

Dalším historickým klenotem je Dům-Muzeum Nikoly Vaptsarova, věnované slavnému bulharskému básníkovi. Tento krásně zachovalý dům nabízí pohled do života a díla Vaptsarova s exponáty představujícími jeho literární příspěvky a osobní artefakty. Je to povinná návštěva pro zájemce o bulharskou literaturu a historii.

Z přírodního hlediska je národní park Pirin absolutní špičkou. Toto místo světového dědictví UNESCO je domovem některých z nejkrásnějších bulharských přírodních krajin. Návštěvníci mohou prozkoumat nedotčená alpská jezera, jako je Popovo jezero, obklopená drsnými vrcholy a svěžími loukami. V parku jsou také unikátní geologické útvary, včetně slavné Bajkuševovy borovice, téměř 1300 let starého stromu, který se stal emblémem prastarých a úžasně vzbuzujících přírodních divů parku. Pěší turistika a trekking v národním parku Pirin poskytují nezapomenutelné příležitosti pro spojení s přírodou a svědky její krásy zblízka.

 

Bansko dokáže nabídnout mnohem víc..

Při návštěvě bulharského Banska je několik jedinečných zážitků a atrakcí, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z vrcholů je každoroční Bansko Jazz Festival, světově proslulá hudební událost, která se koná každý srpen. Sdružuje jazzové nadšence z celého světa a proměňuje město v pulzující centrum hudby a kultury. Vychutnat si živá jazzová vystoupení pod širým nebem na pozadí pohoří Pirin je nezapomenutelným zážitkem, který dokládá odhodlání Banska oslavovat umění a kreativitu.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do bulharských tradic, nabízí Bansko šanci být svědky pulzujících zvyků regionu. Bansko je známé svými živými lidovými festivaly, jako je Kukeri Festival, kde si místní oblékají propracované masky a kostýmy, aby zahnali zlé duchy v barevné a okouzlující podívané. Prozkoumat místní trhy a vyzkoušet tradiční bulharskou kuchyni je také nutností. Ochutnejte pokrmy jako Banski starets, vydatný fazolový guláš nebo kavarma, lahodné pomalu vařené maso a zeleninové jídlo. Spojte tyto chutě s vynikajícími bulharskými víny regionu a rakií (silná ovocná pálenka) pro skutečně autentický kulinářský zážitek.

Kromě toho si nenechte ujít příležitost prozkoumat okouzlující staré město Bansko s dobře zachovanou architekturou, malebnými dlážděnými uličkami a atmosférickými tavernami známými jako mehanas. Tyto mehany nabízejí ochutnávku vřelé bulharské pohostinnosti, kde si můžete vychutnat tradiční hudbu, tanec a vydatná bulharská jídla. Díky směsici kulturního bohatství, živých akcí a vynikající kuchyně je Bansko destinací, která kombinuje historické kouzlo i současnou živost a poskytuje ucelený a nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Věděli jste, že...

.. je Bansko rodištěm Nikoly Vaptsarova, jednoho z nejslavnějších bulharských básníků? Jeho dům byl přeměněn na muzeum a návštěvníci zde mohou prozkoumat jeho život a literární příspěvky.

.. Bansko a jeho okolí mají historické vazby na staré Thráky, jak dokládají archeologické nálezy v regionu? Thrákové byli starověkou civilizací, která předcházela římské říši.

.. nedaleké město Mělník, které je sice mimo samotné Bansko, je známé svými unikátními pískovcovými pyramidami a je také významnou vinařskou oblastí? Zdejší vína, zejména odrůda Mělník, si získala mezinárodní ohlas.

.. národní park Pirin, který obklopuje Bansko, je známý nejen svou úžasnou krajinou, ale také neuvěřitelnou biodiverzitou? Je domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů, včetně některých vzácných a endemických v regionu.

.. má Bansko silnou tradici dudácké hudby? Ve městě se každoročně koná dudácký festival, na kterém se scházejí nadšenci z celého Bulharska, aby oslavili toto jedinečné hudební dědictví.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *