Lozenec > Siena Premium Retreat > 9denní > Snídaně

Bulharsko, Lozenec, Siena Premium Retreat, za <span>17.790</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 17.790    SLEVA 28%
  • Snídaně
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 9 dnů
  • Termín – od 13.06.2024 do 21.06.2024
  • FIRST MINUTE

*****Siena Premium Retreat – Lozenec (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Siena Premium Retreat je luxusní hotel situovaný v klidné oblasti, jen přibližně 300 metrů od centra letoviska Lozenec. Tato poloha nabízí klidné prostředí s pohodovou atmosférou, zatímco centrum Primorska je vzdáleno přibližně 10 kilometrů. V blízkosti hotelu se nacházejí restaurace, bary a nákupní možnosti, což poskytuje pohodlný přístup k potřebným službám.

Pláž je vzdálena přibližně 100 metrů od hotelu a má písčitý povrch. K dispozici je pozvolný vstup do moře, ačkoli pláž je oddělena místní komunikací. Lehátka a slunečníky na pláži jsou dostupné za poplatek.

Samotný hotel nabízí komfortní ubytování ve standardních pokojích s individuální klimatizací zdarma, koupelnou se sprchou nebo vanou, WC, vysoušečem vlasů, telefonem, SAT-TV, minibarem (za poplatek), bezpečnostní schránkou zdarma a balkonem. Dětská postýlka je k dispozici na vyžádání zdarma. Některé pokoje nabízejí výhled na bazén.

V rámci hotelových sportovních a zábavních možností jsou k dispozici zdarma miniklub, dětské hřiště, fitness, wellness a sauna. Za poplatek je možné využívat masáže.

Stravování v hotelu je poskytováno ve formě bufetu a zahrnuje možnost snídaně nebo polopenze. Hotel Siena Premium Retreat tak nabízí kombinaci luxusního ubytování, klidné atmosféry a pohodlné polohy blízko pláže a centra letoviska.


LOZENEC

Lozenec se nachází na jižním bulharském pobřeží Černého moře, mezi městy Sozopol a Carevo. Obec má vynikající polohu podél pobřeží a nabízí návštěvníkům úžasný výhled na azurové vody Černého moře. Jeho blízkost k hlavním letoviskům Sozopol a Carevo přispívá k jeho přitažlivosti a poskytuje rovnováhu mezi klidným útočištěm a přístupem k živějším destinacím. Město je snadno dostupné po silnici, což z ní činí pohodlný únik pro ty, kteří chtějí prozkoumat rozmanitou krajinu a kulturní zajímavosti regionu.

Geografie Lozence se vyznačuje malebnou směsí písečných pláží, skalnatých zátok a svěžích zelených kopců. Hlavní pláž Lozenets se táhne podél nábřeží a láká milovníky opalování a vodních sportů. Vesnice se také nachází v blízkosti pohoří Strandža, které nabízí možnosti pro pěší turistiku a objevování přírodních krás v okolí. I když samotný Lozenec nemusí mít hlubokou historickou stopu, region zažil vliv starověkých civilizací, včetně thráckých osad a pozdější římské přítomnosti. Vesnice se vyvinula v moderní přímořskou destinaci, přičemž si zachovala uvolněné kouzlo, které osloví ty, kteří hledají klidnou letní dovolenou. Díky středomořskému klimatu zažívá Lozenec horká a suchá léta, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky pláží, zatímco mírnější zimy přispívají k jeho celoroční přitažlivosti pro ty, kteří hledají klidné útočiště podél bulharského pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v Lozenci a okolí

Cestovní ruch v Lozenci zažívá stálý vzestup, protože vesnice láká cestovatele, kteří hledají odlehlejší a autentické pobřežní zážitky na bulharském Černém moři. Pláže v Lozenci jsou hlavním lákadlem, přičemž mezi návštěvníky je oblíbená centrální pláž Lozenec. Tento písečný úsek nabízí uvolněnou atmosféru a je vybaven plážovými bary, které poskytují ideální prostředí pro opalování a vychutnávání křišťálově čisté vody Černého moře. Coral Beach, mírně na jih, je dalším klenotem, který je známý svou klidnou atmosférou a nedotčeným okolím, takže je preferovaným místem pro ty, kteří hledají klidnější plážový zážitek.

Nedaleký region Carevo a okolní pobřeží také nabízí řadu atraktivních pláží. Pláž Arapya, která se nachází jen kousek od Lozence, je známá svým zlatým pískem a průzračnou vodou. Tato pláž poskytuje odlehlejší únik, obklopená přírodou a nabízí klidné útočiště. Pláž Nestinarka v Carevu je rodinnou destinací s mělkými vodami a mírným svahem, takže je vhodná pro děti. Pláž Kavatsite nedaleko města Sozopol je malebný úsek, který kombinuje písečné pobřeží se svěží zelení a poskytuje malebné prostředí pro návštěvníky pláže. Tyto rozmanité pobřežní možnosti přispívají k celkové přitažlivosti regionu, uspokojují řadu preferencí a zajišťují návštěvníkům Lozence a jeho blízkého okolí nádherný přímořský zážitek.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Lozence minout

I když samotný Lozenec není bohatý na historické památky, okolní region nabízí návštěvníkům k prozkoumání směsici historických i přírodních zajímavostí. Pohoří Strandža, které se nachází nedaleko, poskytuje regionu úžasnou kulisu. Toto starobylé pohoří je domovem bujných lesů, meandrujících řek a rozmanité flóry a fauny. Bujná krajina Strandža nabízí příležitosti pro pěší turistiku a procházky v přírodě, což návštěvníkům umožňuje ponořit se do přírodních krás této oblasti. Na dosah je také megalitická svatyně Beglik Tash, starověký thrácký skalní útvar a archeologické naleziště. Toto jedinečné místo s velkými kamennými stavbami a rytinami poskytuje pohled do tajemné a dávné historie regionu.

Pro zájemce o historické památky je město Sozopol, ležící jižně od Lozence, pokladnicí kulturního dědictví. Staré město Sozopolu se svými dlážděnými uličkami a dobře zachovanou středověkou architekturou přenese návštěvníky zpět v čase. Archeologické muzeum v Sozopolu vystavuje artefakty z různých období, včetně thráckých, řeckých a římských vlivů. Kostel sv. Jiří, ikonická stavba s malebnou polohou na pobřeží, dodává Sozopolu historické kouzlo. Prozkoumávání těchto kulturních a přírodních památek v regionu Lozenec poskytuje všestranný zážitek, který návštěvníkům umožňuje ocenit rozmanité stránky bulharského pobřeží Černého moře.

 

Lozenec vám nabídne mnohem víc..

Kromě krásných pláží a přírodního prostředí existuje několik aspektů Lozence, které by si návštěvníci neměli nechat ujít při objevování této půvabné bulharské vesnice. V Lozenci se po celý rok konají různé kulturní akce a festivaly, které nabízejí nahlédnutí do místních tradic a navozují živou atmosféru. Živý noční život městečka, zejména během letní sezóny, se vyznačuje plážovými párty a hudebními akcemi, které přitahují místní obyvatele i turisty. Prožití dynamického a slavnostního ducha těchto akcí dodává návštěvě Lozence jedinečný a živý rozměr.

Při návštěvě Lozence je nutností ochutnat místní kuchyni. Město je domovem celé řady restaurací s mořskými plody a tradičních bulharských restaurací. Návštěvníci si mohou dopřát čerstvé úlovky z Černého moře, včetně grilovaných ryb, salátů z mořských plodů a tradičních bulharských jídel, jako je banitsa a kavarma. Pobřežní promenáda je lemována útulnými kavárnami a tavernami, které vytvářejí příjemnou atmosféru, kde si můžete vychutnat lahodná jídla a zároveň se kochat výhledem na moře. Spojení s místní komunitou a osvojení si neuspěchaného tempa života v Lozenci poskytuje šanci vychutnat si autenticitu tohoto přímořského letoviska. Kromě toho prozkoumávání nedalekých přírodních památek, jako je malebné pohoří Strandža a starobylá megalitická svatyně Beglik Tash, umožňuje návštěvníkům spojit se s bohatou historií a úchvatnou krajinou regionu.

Věděli jste, že...

.. nedaleké pohoří Strandža, které je viditelné z Lozence, ukrývá skrytá megalitická místa a starověké thrácké ruiny? Přestože tyto archeologické poklady nejsou široce známé, přispívají k historické mystice regionu.

.. se město nachází v oblasti, kterou kdysi obývali Thrákové, jedna ze starověkých civilizací regionu? I když to není příliš propagováno, lze v krajině objevit pozůstatky thráckého vlivu, což přidává starobylou vrstvu do historie vesnice.

... se Lozenec stal destinací, která přitahuje nejen zahraniční turisty, ale také umělce a kreativní jedince hledající inspiraci? Jeho klidné prostředí a umělecká atmosféra z něj udělaly skryté útočiště pro ty, kteří hledají odlehlejší a kulturně inspirativní destinaci.

.. i když se cestovní ruch stal významnou součástí místní ekonomiky, Lozenec si stále udržuje své tradiční rybářské dědictví? Návštěvníci se mohou setkat s místními rybáři, kteří vrhají své sítě podél pobřeží a poskytují tak pohled do mořských kořenů vesnice.

.. relativně nižší profil Lozence ve srovnání s běžnějšími středisky přispívá k jeho přitažlivosti jako útočiště mimo vyšlapané cesty? Ti, kteří hledají klidnější a méně přeplněné přímořské zážitky, mohou v Lozenci najít skrytý klenot podél bulharského pobřeží Černého moře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *