Nesebar > Bilyana Beach > 15denní > All Inclusive

Bulharsko, Nesebar, Bilyana Beach, za <span>42.090</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 42.090    SLEVA 21%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dnů
  • Termín – od 07.08.2024 do 21.08.2024
  • FIRST MINUTE

*****Bilyana Beach – Nesebar (Bulharsko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.7/5, celkem hodnoceno 77x    Přečíst >>>

Bilyana Beach je velmi dobře vedený hotelový resort nacházející se na atraktivním místě nedaleko centra známého letoviska Starý Nessebar, přímo u krásné písčité pláže. Hosté mají snadný přístup k nákupním možnostem, restauracím, barům, diskotékám, kavárnám, sportovištím, turistickým atrakcím a půjčovnám automobilů a motocyklů v bezprostřední blízkosti ubytování. Mezinárodní letiště Burgas je vzdáleno 32 km.

Oblíbený plážový resort disponuje 123 moderně zařízenými pokoji v šestipatrové budově s panoramatickým výhledem na moře. Vybavení zahrnuje prostornou vstupní halu s recepcí, trezory (za poplatek), směnárnou, lobby bar, hlavní restauraci, pizza bar, úschovnu zavazadel, společenskou místnost se satelitní TV, internetový koutek (za poplatek), fitness centrum, krytý bazén, parní lázeň, kosmetický salón, masážní salón, saunu, solárium, venkovní bazén s dětskou částí, pizza bar u bazénu, opalovací terasu s lehátky a slunečníky zdarma, a parkoviště.

Ubytování zahrnuje moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, klimatizací, sociálním zařízením, telefonem, TV, chladničkou a balkonem s bočním výhledem na moře. Pro stravování je k dispozici program all-inclusive od 11:30 do 23:00 s plnou penzí formou bohatého bufetu a lehkým občerstvením během dne. Služby zahrnují také neomezené množství alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby.

Hotel organizuje pravidelné taneční večery s živou hudbou a tancem. Sportovní aktivity zahrnují cvičení ve fitness, vodní gymnastiku, stolní tenis, biliár, šipky a motorizované i nemotorizované vodní sporty na pláži (za poplatek). Pro relaxaci jsou k dispozici sauna, vířivka, parní lázeň, solárium, masážní salón, kosmetický salón a vnitřní vyhřívaný bazén.

Na pláži před hotelem se nachází krásná široká písčitá pláž s velmi pozvolným vstupem do moře. Nabízí širokou škálu motorizovaných i nemotorizovaných vodních sportů (za poplatek) a je vybavena plážovými snack bary, lehátky a slunečníky (za poplatek). Bilyana Beach spojuje vynikající polohu, kvalitní ubytování a širokou škálu služeb pro pohodlný a zábavný pobyt hostů.


NESEBAR

Nesebar, ležící na úzkém skalnatém poloostrově podél bulharského pobřeží Černého moře, je městem historického významu a úchvatných přírodních krás. Město má strategickou polohu, s pevninou je spojeno úzkou šíjí, díky čemuž je malebným spojením země a moře. Okolní geografie se vyznačuje úžasnými výhledy na pobřeží s křišťálově čistými vodami Černého moře, které objímají poloostrov. Jedinečná poloha Nesebaru hrála klíčovou roli v jeho historii, protože byl zpočátku osídlen Thráky a později se během klasického období stal prosperující řeckou kolonií. V průběhu staletí bylo pod vlivem různých civilizací, včetně byzantské, osmanské a bulharské, což vedlo k podmanivému spojení architektonických stylů a kulturních vlivů.

Historie Nesebaru je pozoruhodně zachována v dobře udržované středověké architektuře, díky čemuž je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Město zdobí starobylé kostely, úzké dlážděné uličky a tradiční dřevěné domy, které odrážejí jeho rozmanité kulturní dědictví. Mezi pozoruhodné památky patří kostel sv. Sofie a Starý metropolitní kostel, oba se složitými freskami a architektonickými prvky, které představují umělecké úspěchy příslušných období. Strategická poloha města z něj také učinila důležité centrum obchodu a námořních aktivit v celé jeho historii. Díky středomořskému klimatu zažívá Nesebar horká léta a mírné zimy, což z něj činí ideální destinaci pro návštěvníky, kteří hledají jak kulturní poznávání, tak přímořskou relaxaci v historicky bohatém a přirozeně krásném prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v Nesebaru a okolí

Nesebar je magnetem pro turisty, přitahuje je svou okouzlující směsí historie, kultury a pobřežní krásy. Město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, z něj dělá kulturní pokladnici, která přitahuje milovníky historie toužící prozkoumat jeho dobře zachovanou středověkou architekturu a starověké památky. Návštěvníci se mohou toulat půvabným Starým Městem, kde každý krok odhaluje staletí historie, od kostela sv. Štěpána po ikonický Větrný mlýn, z nichž každý přispívá k jedinečnému charakteru města. Archeologické muzeum v Nesebaru poskytuje hlubší pohledy do minulosti regionu a vystavuje artefakty od starověké keramiky po byzantské a středověké předměty. Kromě historického lákadla jsou hlavní atrakcí Nesebarské pláže. Slunečné pobřeží, které se nachází nedaleko, je živé a oblíbené letovisko známé svým rušným nočním životem, vodními sporty a dlouhým úsekem zlatého písku. Vlastní pláže Nesebaru, jako je South Beach a Central Beach, nabízejí klidnější atmosféru s úžasným výhledem na Černé moře, díky čemuž jsou ideální pro opalování a relaxaci.

V nedalekém regionu Sveti Vlas vyniká svými nedotčenými plážemi, včetně pláže Dinevi Marina, kde si návštěvníci mohou užít směs slunce a moře spolu s pohodlím nedalekého vybavení. Pomorie, další pobřežní město v blízkosti Nesebaru, nabízí pláž Pomorie, která je známá svým léčivým bahnem a slanou vodou. Tyto nedaleké pláže doplňují vlastní pobřežní nabídku Nesebaru a poskytují řadu možností pro návštěvníky pláží, kteří hledají rozmanité přímořské zážitky podél bulharského pobřeží Černého moře.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Nesebaru minout

Region Nesebar je prodchnutý historií a jeho krajina je ozdobena množstvím historických památek a přírodních divů. Jednou z nejznámějších památek je samotný Starý Nesebar, živé muzeum s dobře zachovanými středověkými kostely, starobylými hradbami a tradičními bulharskými domy. Kostel svaté Sofie, pocházející z 5. století, je svědectvím o byzantské minulosti města s úžasnými freskami a architektonickými detaily. Kostel Krista Pantokratora a kostel St. John Aliturgetos dále představují složité umění a kulturní dědictví, které definují Nesebar. Antické divadlo v Nesebaru, postavené během římské éry, svědčí o historickém významu města a slouží jako místo pro různé kulturní akce a představení.

Nesebar je obklopen přírodními památkami, které dodávají regionu půvab. Jezero Pomorie, kousek od Nesebaru, je pobřežní laguna s unikátními solnými pánvemi. Jezero není jen malebným místem, ale také místem výskytu různých druhů ptáků, což z něj činí útočiště pro pozorovatele ptactva. Nedaleké jezero Atanasovsko je známé svým léčebným bahnem, které láká návštěvníky hledající wellness a relaxaci. Cape Emine, který se nachází severně od Nesebaru, je přírodní památkou, kde se balkánské hory setkávají s Černým mořem, a nabízí úžasné panoramatické výhledy. Průzkum těchto historických a přírodních památek poskytuje komplexní a obohacující zážitek pro návštěvníky toužící ponořit se do rozmanité tapisérie regionu Nesebar.

 

Nesebar vám nabídne mnohem víc..

Při návštěvě Nesebaru, kromě historických a přírodních zajímavostí, existuje mnoho aspektů, které přispívají ke kouzlu města a kulturnímu životu. Nesebar je známý svými živými akcemi a festivaly, které oslavují místní tradice. Každoroční Mezinárodní folklorní festival proměňuje město v jeviště s živými tanečními vystoupeními, tradiční hudbou a barevnými kroji z různých kultur. Účast na těchto akcích poskytuje jedinečnou příležitost ponořit se do bohatého mixu světového folklóru a zažít teplo bulharské pohostinnosti.

V Nesebaru, kde si návštěvníci mohou dopřát tradiční bulharskou kuchyni, nesmí chybět kulinářský průzkum. Město je poseté okouzlujícími restauracemi a tavernami, které podávají místní speciality. Vyzkoušejte vyhlášenou bulharskou banitsu, listové pečivo plněné sýrem a vejci, nebo salát Shopska, osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta. Milovníci mořských plodů mohou ochutnat čerstvé úlovky z Černého moře, připravené v různých lahodných pokrmech. Nábřežní promenáda nabízí nádherné prostředí, kde si můžete vychutnat tyto kulinářské lahůdky a přitom se ponořit do malebného výhledu na moře.

Dalším aspektem, který byste si v Nesebaru neměli nechat ujít, je prozkoumávání místních trhů a řemeslných obchodů. Dlážděné uličky Starého Města jsou lemovány malebnými obchůdky nabízejícími ruční řemesla, tradiční bulharské textilie a suvenýry. Spojení s místními řemeslníky a získávání jedinečných suvenýrů dodává návštěvě osobní nádech a umožňuje hlubší spojení s kulturním dědictvím města. Ať už se účastníte živého festivalu, vychutnáváte si místní lahůdky nebo prozkoumáváte živou scénu místních trhů, tyto zážitky přispívají k mnohostrannému lákadlu Nesebaru a činí z něj destinaci, která chytne srdce těch, kdo ji navštíví.

Věděli jste, že...

.. se Nesebar může pochlubit podmořským archeologickým nalezištěm u svého pobřeží, které odhaluje starobylé zbytky města ponořeného pod vodou? Tato jedinečná atrakce nabízí pohled do historických vrstev Nesebaru, které přesahují to, co je vidět na zemi.

.. vody kolem Nesebaru byly historicky vybaveny prastarými rybími jezy, podvodními stavbami používanými k rybolovu? Tyto jezy jsou dokladem námořních tradic města a významu rybolovu v jeho hospodářské a kulturní historii.

.. historie Nesebaru předchází dobře zdokumentovaná řecká a římská období; to bylo zpočátku založeno thráckými kmeny? Thrácký vliv na raný vývoj města je často přehlíženým aspektem jeho dávné historie.

.. zatímco většina architektury v Nesebaru je známá svými kamennými stavbami, město také zachovává některé tradiční dřevěné domy? Tyto méně známé budovy přispívají k rozmanitosti architektonického dědictví města.

.. má město Nesebar charakteristický tvar, který připomíná lidské srdce? Někteří místní věří, že jedinečné uspořádání města s úzkým poloostrovem a křivolakými uličkami má symbolický význam, který představuje srdce a duši pobřeží Černého moře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *