Pomorie > Festa Pomorie > 11denní > Bez stravy

Bulharsko, Pomorie, Festa Pomorie, za <span>5.200</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 5.200
  • Bez stravy
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 11 dnů
  • Termín – od 31.07.2024 do 10.08.2024
  • FIRST MINUTE

****Festa Pomorie – Pomorie (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.2/5, celkem hodnoceno 16x    Přečíst >>>

Hotel Festa Pomorie je nově postavený moderní resort, který se nachází na atraktivním místě přímo na krásné písčité Jižní pláži, asi 2 500 metrů od centra živého letoviska Pomorie. Hosté mají snadný přístup k nákupním možnostem, barům, restauracím, kavárnám, diskotékám, lázním, historickým památkám, turistickým atrakcím, sportovištím a půjčovnám automobilů.

Hotelový resort je moderní a rozsáhlý, nabízí ubytování v nově postavené čtyřpatrové budově s výhledem na pobřeží. K dispozici jsou prostorná vstupní hala s recepcí, trezory (za poplatek), směnárnou, lobby bar, hlavní restaurace, internetový koutek (za poplatek), WiFi připojení v lobby zdarma, společenská místnost se satelitní TV, herna, úschovna zavazadel, půjčovna automobilů, moderní SPA centrum, velký venkovní bazén s brouzdalištěm, snack bar u bazénu, opalovací terasa (lehátka a slunečníky zdarma), bar na pláži, dětské hřiště, sportoviště a parkoviště.

Ubytování zahrnuje moderně zařízené a prostorné dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, telefonem, klimatizací, rádiem, satelitní TV, minibarem, trezorem (za poplatek) a balkonem. K dispozici jsou také speciální pokoje pro handicapované klienty. Pro rodiny jsou k dispozici prostornější apartmány s možností ubytování až pro 5 osob, které obsahují ložnici, obývací pokoj s rozkládacím gaučem a kuchyňským koutem.

Stravování je zajištěno systémem all-inclusive od 10:30 do 23:30, zahrnující plnou penzi formou bohatého bufetu, lehké občerstvení během dne a neomezené množství alkoholických i nealkoholických nápojů místní výroby. Ostatní alkoholické nápoje, turecká káva a čerstvé ovocné šťávy jsou za poplatek. Pro děti je k dispozici dětský bufet, a hotel pravidelně pořádá tématické večeře. Je vyžadováno formální oblečení u večeře.

Hotel Festa Pomorie nabízí hostům pestrou nabídku služeb a dobré úrovně, včetně animačních programů pro děti i dospělé, sportovních aktivit, SPA centra a pravidelných večerních programů. Za poplatek jsou k dispozici trezory, vodní sporty na pláži, služby SPA centra, biliár, stolní tenis a lehátka se slunečníky na pláži.

Krásná písčitá Jižní pláž s velmi pozvolným vstupem do moře a širokou nabídkou vodních sportů se nachází přímo před hotelem. Hostům jsou k dispozici zdarma lehátka se slunečníky ve vyhrazeném prostoru na pláži. Transfer z mezinárodního letiště Burgas trvá 30 minut.


POMORIE

Pomorie, malebné městečko na pobřeží Černého moře v Bulharsku, se může pochlubit bohatou směsicí geografie, historie a příznivého klimatu. Pomorie se nachází na úzkém skalnatém poloostrově, který zasahuje do Černého moře, a je známé svou jedinečnou polohou, která nabízí úžasný výhled na moře a okolní krajinu. Město je součástí provincie Burgas a stalo se oblíbenou destinací pro ty, kteří hledají kombinaci přímořské relaxace a kulturního poznávání. Geografie Pomorie zahrnuje směsici písečných pláží, skalnatých břehů a proslulého jezera Pomorie, laguny se slanou vodou, která je nejen scénickou atrakcí, ale také nezbytným ekosystémem pro různé druhy ptáků.

Historicky má Pomorie dědictví sahající až do starověku. Město založili staří Thrákové a později ho obývali Řekové a Římané. To hrálo významnou roli v rozvoji regionu, se zbytky starověkých staveb a artefaktů předvádějících jeho rozmanité kulturní vlivy. Historické kouzlo města je evidentní v jeho dobře zachovaném Starém Městě, kde se úzké dlážděné uličky vinou tradiční bulharskou architekturou a památky, jako je kostel Proměnění Páně, jsou důkazem trvalého dědictví Pomorie. Historie města v kombinaci s jeho přírodními krásami z něj dělá podmanivou destinaci pro milovníky historie i pro milovníky pláží. Pokud jde o počasí, Pomorie má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými zimami, což poskytuje návštěvníkům ideální prostředí, kde si mohou užívat pláže, venkovní aktivity a kulturní nabídky města po většinu roku.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v okolí

Cestovní ruch v Pomorie je poháněn jedinečnou kombinací historických památek, léčebných bahenních procedur a krásných pláží podél pobřeží Černého moře. Jednou z hlavních atrakcí je Pomorie Saltworks, kde mohou návštěvníci prozkoumat tradiční způsoby výroby soli, které se používají po staletí. Solné pánve přispívají nejen k hospodářské historii města, ale také vytvářejí malebnou krajinu. Dalším vrcholem Pomorie je klášter sv. Jiří, středověký klášter známý svou zachovalou architekturou a náboženským významem. Poutníky i turisty přitahuje klášter, který se nachází na malebném poloostrově a nabízí panoramatický výhled na moře a okolí.

Pomorie a jeho blízké regiony jsou domovem několika úžasných pláží, z nichž každá má svůj jedinečný charakter. Central Beach v Pomorie je oblíbeným místem, nabízí široký písečný úsek, kde mohou návštěvníci relaxovat a užívat si vody Černého moře. Nedaleká pláž Harmani ve městě Sozopol je známá svou pulzující atmosférou lemovanou restauracemi a bary. Dále na jih vyniká pláž Duni svým nedotčeným pískem a průzračnou vodou, zasazená do chráněné zátoky. Tyto pláže, spolu s dalšími v regionu, přispívají k rozmanité pobřežní nabídce, která přitahuje turisty hledající jak relaxaci, tak ochutnávku bohatého kulturního a přírodního dědictví Bulharska.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Pomorie minout

Region Pomorie je bohatý na historické památky, které odrážejí jeho rozmanité kulturní dědictví. Jednou z pozoruhodností je historické centrum Pomorie, kde se úzké dlážděné uličky vinou dobře zachovalou tradiční bulharskou architekturou. Kostel Proměnění Páně, pocházející z 18. století, je výraznou dominantou zdobenou složitými freskami a dřevořezbami. Tento historický klenot umožňuje nahlédnout do náboženských a uměleckých tradic regionu. Starověká thrácká hrobka v této oblasti navíc ukazuje hluboké historické kořeny Pomorie s artefakty a pohřebními strukturami pocházejícími ze 4. století před naším letopočtem a nabízí fascinující archeologický vhled do dávné minulosti města.

Pokud jde o přírodní památky, solivar Pomorie je nejen ekonomickým přínosem, ale také jedinečnou přírodní atrakcí. Solné pánve vytvářejí podmanivou krajinu, zejména při západu slunce, kdy mělké tůně odrážejí barvy oblohy. Zde používané způsoby výroby soli se dědí z generace na generaci a přispívají ke kulturní a hospodářské historii regionu. Jezero Pomorie, pobřežní laguna sousedící s městem, je další přírodní památkou, kterou stojí za to prozkoumat. Jezero označené jako chráněná oblast je útočištěm pro pozorovatele ptactva a nabízí příležitosti k pozorování různých druhů ptáků v jejich přirozeném prostředí. Tyto historické a přírodní památky společně přispívají k přitažlivosti Pomorie a poskytují návštěvníkům mnohostranný zážitek, který spojuje poznávání kultury s oceněním jedinečné přírodní krásy regionu.

 

Pomorie vám nabídne mnohem víc..

Návštěvníci Pomorie by si neměli nechat ujít příležitost zažít živé kulturní události a tradice města. Jednou z pozoruhodných oslav je každoroční Salt Festival, kde se místní obyvatelé a turisté scházejí, aby oslavili dědictví města produkující sůl. Festival nabízí tradiční hudbu, taneční vystoupení a různé aktivity související se solí. Poskytuje jedinečný pohled na kulturní význam výroby soli v Pomorie a nabízí sváteční atmosféru, která odráží hrdost komunity na své tradice.

Chcete-li ochutnat místní kuchyni, prozkoumejte nabídku mořských plodů v Pomorie. Pobřežní poloha města zajišťuje čerstvý a rozmanitý výběr pokrmů z mořských plodů, od grilovaných ryb po saláty z chobotnic. Místní taverny podél nábřeží nabízejí útulnou atmosféru, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční bulharská jídla, včetně specialit, jako je kachamak (jídlo z kukuřičné mouky a sýra) a tarator (studená jogurtová polévka). Kombinace čerstvých mořských plodů a autentických bulharských chutí poskytuje nádherný kulinářský zážitek.

Procházka půvabným Starým Městem Pomorie odhalí architektonické skvosty a kulturní památky. V architektuře města se odráží jeho bohatá historie, k významným budovám patří Městské kulturní středisko a Historické muzeum, kde artefakty a exponáty sledují vývoj města v průběhu staletí. Prozkoumávání úzkých uliček, objevování místních řemesel a interakce s přátelskými místními obyvateli přispívají k nezapomenutelnému zážitku v tomto pobřežním klenotu. Ať už se oddáváte kulturním oslavám, vychutnáváte si místní kuchyni nebo se ponoříte do historické atmosféry, Pomorie nabízí příjemnou a obohacující destinaci pro cestovatele, kteří hledají jak kulturní vyžití, tak přímořskou relaxaci.

Věděli jste, že...

.. je Pomorie známé svými bahenními koupelemi, které se po staletí používají k léčebným účelům? Předpokládá se, že léčivé vlastnosti místního bahna zmírňují různé kožní stavy a podporují celkovou pohodu. Tuto jedinečnou lázeňskou léčbu mohou návštěvníci zažít u jezera Pomorie.

.. má Pomorie dlouholetou tradici výroby vína, která sahá až do starověku? Město je domovem jednoho z nejstarších vinařství v Bulharsku a místní víno, zejména Burgas Muscat, získalo uznání pro svou výraznou chuť.

.. je oblast je známá svým medem a místní včelaři produkují vysoce kvalitní med z rozmanité flóry obklopující Pomorie? Med je známý svou jedinečnou chutí, která se připisuje bohaté rozmanitosti rostlin v této oblasti.

.. jezero Pomorie sousedící s městem je pobřežní laguna se slanou i sladkovodní částí? Jezero je rájem pro pozorovatele ptactva a přitahuje různé druhy ptáků, včetně pelikánů, volavek a plameňáků.

.. je Pomorie místem nálezu starověké thrácké hrobky, objevené v lokalitě Koriyata? Hrobka pochází ze 4. století před naším letopočtem a obsahuje cenné artefakty, které poskytují fascinující pohled do dávné historie regionu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *