Primorsko > Meteora > 8denní > Bez stravy

Bulharsko, Primorsko, Meteora, za <span>2.172</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 2.172
  • Bez stravy
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 04.09.2024 do 11.09.2024
  • FIRST MINUTE

**Meteora – Primorsko (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.1/5, celkem hodnoceno 12x    Přečíst >>>

Hotel Meteora, nově postavený a klidně situovaný v středisku Primorsko, nabízí hostům moderní ubytování ve vzdálenosti přibližně 200 metrů od aquaparku a 300 metrů od severní pláže. Okolí hotelu je bohaté na restaurace, obchody, taverny a kavárny.

Vybavení hotelu zahrnuje vstupní halu s recepcí, směnárnou, televizním koutkem a malou hotelovou restaurací s terasou, která přispívá k příjemné atmosféře. Ubytování zahrnuje dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, které disponují vlastním sociálním zařízením, televizorem s příjmem satelitních kanálů, minibarem, rychlovarnou konvicí a vlastním balkonem. Pro rodiny jsou k dispozici rodinné pokoje pro 3 - 4 osoby, které se skládají ze dvou dvoulůžkových místností.

Stravování v hotelu Meteora je individuální, ale hosté mají možnost zakoupit snídaně za příplatek. Vzhledem k výhodné poloze hotelu v blízkosti centra mohou hosté objevovat místní kulinářské speciality v okolních restauracích a taverenách.

Letovisko Primorsko poskytuje bohaté možnosti sportovního vyžití a zábavy. K dispozici jsou tenisové kurty, plážová hřiště, škola kitesurfingu, půjčovny kol, vodní lyže, windsurfing, jízda na vodním banánu, tobogán na jižní pláži a aquapark. Na konci severní pláže je také nudistická pláž.

Severní pláž je vzdálená pouhých 300 metrů od hotelu Meteora, ačkoliv za lehátka a slunečníky na pláži je vyžadován poplatek. Hosté mohou využít pestré nabídky vodních sportů, které jsou k dispozici za příplatek.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Co najdete v Primorsku

Primorsko, díky své poloze a geografii, je jedinečnou a atraktivní destinací v Bulharsku. Nachází se v provincii Burgas na jihovýchodě země a těší se strategické poloze podél pobřeží Černého moře. Geografická rozmanitost města zahrnuje písečné pláže, husté lesy a mírně zvlněné kopce. Ústí řeky Ropotamo, které je součástí přírodní rezervace Ropotamo, přispívá k ekologickému významu oblasti a poskytuje domov mnoha druhům ptáků a jedinečné vegetaci. Tato kombinace přírodní krásy a biologické rozmanitosti činí z Primorska lákavé místo pro ekoturistiku a outdoorové nadšence.

Historie Primorska je bohatá a pestrá. První obyvatelé byli Thrákové, následně město padlo pod římskou nadvládu. Během staletí prošlo město vlivy různých civilizací, včetně byzantské, osmanské a bulharské. Pozůstatky starověkých thráckých osad a středověkých pevností jsou důkazem této rozmanité historie. V poslední době se Primorsko stalo oblíbenou turistickou destinací, která si stále zachovává své historické a kulturní dědictví. Co se týče počasí, Primorsko má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. To z něj dělá ideální místo pro letní dovolenou s teplotami mezi 25 °C a 30 °C během hlavní sezóny a poskytuje návštěvníkům slunečný a příjemný zážitek podél bulharského pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Víte, jaké je právě v Primorsku počasí?

PRIMORSKO počasí

Primorsko a jeho krásné pláže

Cestovní ruch je hlavním motorem ekonomiky Primorska a jeho okolí, přitahující návštěvníky krásnou přírodní krajinou a historickými zajímavostmi. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Primorsku patří Severní pláž, široký písečný úsek pobřeží známý pro své čisté vody a živou plážovou atmosféru. Opalování, plavání a vodní sporty jsou zde nejvyhledávanějšími aktivitami, a pláž je lemována restauracemi a bary, což z ní dělá centrum dění v letních měsících. Pro klidnější zážitek můžete navštívit Jižní pláž, která nabízí poklidnější atmosféru pro ty, kteří hledají uvolněnou přímořskou atmosféru.

Kromě pláží se Primorsko pyšní několika kulturními a historickými památkami, které lákají turisty. Thrácká svatyně Beglik Tash v přírodním parku Strandzha je jednou z nejvýznamnějších atrakcí. Toto jedinečné archeologické naleziště se vyznačuje velkými kamennými útvary uspořádanými rituálně, které sloužily jako starověký kalendář. Přírodní rezervace Ropotamo nabízí malebné výlety lodí po řece Ropotamo, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat nedotčenou přírodu a pozorovat rozmanitou divokou zvěř. Historie milovníci by neměli vynechat starověkou thráckou osadu Ranuli, která poskytuje fascinující pohled do minulosti regionu. Primorsko a jeho okolí tak nabízejí všestranný turistický zážitek, kombinující přírodní krásy, outdoorové aktivity a kulturní objevování.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Primorsko a jeho historické či přírodní památky

Primorsko a jeho okolí jsou plné historických památek a přírodních divů, které nabízejí návštěvníkům možnost hlouběji pochopit bohaté dědictví Bulharska a nádherné krajiny této oblasti. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je thrácká svatyně Beglik Tash, nacházející se v přírodním parku Strandzha. Toto mystické místo obsahuje masivní kamenné megality uspořádané do kruhového vzoru, které měly pro starověké Thráky náboženský a astronomický význam. Návštěvníci mohou prozkoumat toto místo, obdivovat kamenné útvary a nasát atmosféru tohoto starobylého místa.

Další fascinující přírodní památkou je přírodní rezervace Ropotamo, která zahrnuje nedotčenou řeku, husté lesy a rozmanitou divokou zvěř. Výlet lodí po řece Ropotamo je fantastickým způsobem, jak zblízka poznat přírodní krásy rezervace. Během plavby můžete zahlédnout vzácné druhy ptáků, jako jsou volavky a kormoráni, a užít si klidné prostředí. Skalní útvary podél břehů dodávají této oblasti kouzlo a můžete dokonce navštívit skálu Lví hlava, výrazný geologický útvar připomínající profil lva. Tato kombinace přírody a geologických zázraků činí z přírodní rezervace Ropotamo oblíbenou destinaci pro milovníky přírody a fotografy.

Pro zájemce o historii je za prozkoumání stojí starověká thrácká osada Ranuli. Toto archeologické naleziště odhaluje zbytky starověkých staveb a artefaktů, které vrhají světlo na prehistorickou minulost regionu. Návštěva tohoto místa poskytuje příležitost spojit se s bohatou historií Bulharska a ocenit trvalé dědictví thrácké civilizace. Ať už vás lákají starobylá tajemství nebo krása nedotčené přírody, Primorsko a jeho okolí nabízejí mnoho památek a atrakcí k objevování.

V Primorsku toho najdete mnohem víc ..

Prozkoumání místní kulinářské scény je nezbytností. Ochutnejte tradiční bulharská jídla jako banitsa (lahodné pečivo plněné sýrem nebo jinými přísadami), kavarma (pomalu vařené maso a zelenina) a salát Shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta). Dopřejte si tyto úžasné pokrmy se sklenkou rakie, bulharské brandy, pro autentickou chuť místní kuchyně. Nezapomeňte navštívit místní trhy a obchody, kde najdete autentická bulharská řemesla a suvenýry. Předměty jako ručně tkané textilie, keramika a ručně vyráběné šperky vám poskytnou smysluplné vzpomínky na vaši cestu do Primorska.

Primorsko po celý rok hostí různé akce a festivaly. Mezi nejvýznamnější patří Mezinárodní folklorní festival, kde můžete sledovat živá tradiční taneční vystoupení, hudbu a kulturní výstavy z různých zemí. Je to skvělá příležitost ponořit se do místní kultury a užít si slavnostní atmosféru. Udělejte si klidnou procházku půvabným Starým Městem Primorska, kde najdete dlážděné uličky, historické budovy a uvolněnou atmosféru. Navštivte kostel sv. Cyrila a Metoděje, krásný pravoslavný kostel s bohatou historií, a nasajte jeho klidnou atmosféru.

Kromě pláží a historických památek nabízí Primorsko fantastické možnosti pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru nebo na kole do nedalekého přírodního parku Strandzha, prozkoumat malebnou řeku Ropotamo na kajaku nebo na lodi, nebo si dokonce vyzkoušet jízdu na koni po malebných stezkách regionu. Návštěva Primorska není jen o vychutnání si jeho přírodních krás a historických památek; je to také o ponoření se do bohaté bulharské kultury, ochutnání vynikající kuchyně a účasti na místních tradicích a událostech, které činí toto pobřežní město jedinečnou a nezapomenutelnou destinací.

Víte, že ...

.. vody Primorska ukrývají podmořské archeologické poklady, včetně ponořených starověkých sídel a artefaktů? Tyto objevy poskytují cenné poznatky o historii regionu, přesto zůstávají pro mnoho turistů relativně neznámé.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *