Primorsko > Perla Royal > 14denní > All Inclusive

Bulharsko, Primorsko, Perla Royal, za <span>28.590</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 28.590    SLEVA 30%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 14 dnů
  • Termín – od 06.06.2024 do 19.06.2024
  • FIRST MINUTE

****Perla Royal – Primorsko (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.2/5, celkem hodnoceno 23x    Přečíst >>>

Perla Royal Hotel se nachází přímo u pláže v Primorsku a nabízí pohodlné ubytování a širokou škálu vybavení. Hosté mohou využívat venkovní bazén, který je ideální pro osvěžení, a zdarma dostupné parkoviště před budovou usnadňuje příjezd vlastním vozem. Bezplatné Wi-Fi je k dispozici ve společných prostorách, a restaurace s letní zahrádkou a barem nabízí pohodlné prostředí pro stravování.

V blízkosti hotelu je obchod s potravinami, což usnadňuje zásobování potravinami. Centrum Primorska je vzdáleno 5 minut pěšky, což umožňuje snadný přístup k dalším místním atrakcím a aktivitám. Letiště v Burgasu je vzdáleno 60 km.

Vybavení hotelu zahrnuje vstupní halu s recepcí, směnárnu, výtah, lobby bar, restauraci s terasou, kavárnu, kadeřnictví a konferenční sál. Hotelová zahrada nabízí bazén s terasou, kde si hosté mohou odpočinout na lehátkách a slunečníky, které jsou k dispozici zdarma. K dispozici je také bar u bazénu pro osvěžující nápoje.

Ubytování v Perla Royal zahrnuje pokoje s klimatizací, kabelovou TV, pohovkou, lednicí, balkonem a vlastní koupelnou s vanou, bezplatnými toaletními potřebami a fénem.

Stravovací program all-inclusive zahrnuje snídaně, obědy, večeře a lehké občerstvení během dne. Hosté mohou také čerpat neomezené množství rozlévaných nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů místní výroby v místech a časech určených hotelem.

Hotelová pláž je písečná a nachází se jen asi 50 metrů přes řeku, kterou lze překonat lodní přepravou každých cca 5 minut. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici za poplatek. Celkově Perla Royal Hotel nabízí pohodlný pobyt přímo u moře s širokou škálou možností pro relaxaci a zábavu.


Primorsko a proč tam vyrazit na dovolenou

Lokalita a geografie Primorska z něj činí jedinečnou a přitažlivou destinaci v rámci Bulharska. Primorsko se nachází v provincii Burgas v jihovýchodní části země a má strategickou polohu podél pobřeží Černého moře. Jeho geografie se vyznačuje rozmanitou krajinou s kombinací písečných pláží, bujných lesů a zvlněných kopců. Nedaleké ústí řeky Ropotamo, které je součástí přírodní rezervace Ropotamo, přispívá k ekologickému významu regionu a poskytuje stanoviště pro různé druhy ptáků a jedinečný rostlinný život. Tato směs přírodních krás a biologické rozmanitosti dělá z Primorska atraktivní místo pro ekoturistiku a outdoorové nadšence.

Historie Primorska je bohatá a zajímavá. Původně bylo osídleno Thráky a později se dostalo pod římskou nadvládu. Během své historie bylo město svědkem příchodu a odchodu různých civilizací, včetně byzantských, osmanských a bulharských vlivů. Pozůstatky starověkého thráckého osídlení a středověkých pevností v této oblasti svědčí o této pestré historii. V posledních letech se Primorsko vyvinulo v prosperující turistickou destinaci, přičemž si stále uchovává své historické a kulturní dědictví. Pokud jde o počasí, Primorsko má středomořské klima s teplými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Díky tomu je ideálním místem pro letní dovolenou s teplotami v rozmezí od 25 °C do 30 °C během hlavní sezóny a nabízí návštěvníkům prosluněný a příjemný zážitek podél bulharského pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v Primorsku a okolí

Cestovní ruch hraje ústřední roli v ekonomice Primorska a okolního regionu a přitahuje návštěvníky svou úžasnou přírodní krajinou a historickými zajímavostmi. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Primorsku je Severní pláž, široký písečný úsek pobřeží známý pro své nedotčené vody a pulzující plážovou scénu. Opalování, plavání a vodní sporty jsou zde nejlepšími aktivitami a pláž je lemována restauracemi a bary, což z ní dělá centrum aktivit v letních měsících. Nedaleká pláž South Beach navíc nabízí tišší a klidnější zážitek, ideální pro ty, kteří hledají uvolněnější přímořskou atmosféru.

Kromě pláží se Primorsko může pochlubit několika kulturními a historickými památkami, které přitahují turisty. Thrácká svatyně Beglik Tash, která se nachází v nedalekém přírodním parku Strandzha, je nutností. Toto jedinečné archeologické naleziště se vyznačuje velkými kamennými útvary uspořádanými rituálně a má se za to, že sloužily jako starověký kalendář. Přírodní rezervace Ropotamo s malebnými výlety lodí po řece Ropotamo umožňuje návštěvníkům prozkoumat nedotčenou přírodu a pozorovat rozmanitou divokou zvěř. Pro milovníky historie nabízí starověká thrácká osada Ranuli fascinující pohled do minulosti regionu. Celkově Primorsko a jeho okolní region poskytují všestranný turistický zážitek, kombinující přírodní krásy, outdoorové aktivity a kulturní poznávání.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Primorska minout

Primorsko a jeho okolní region je posetý historickými památkami a přírodními divy, které návštěvníkům nabízejí hlubší pochopení bohatého dědictví Bulharska a dechberoucí krásy této oblasti. Jak již zmíněno výše, tak jednou z nejpozoruhodnějších historických památek je thrácká svatyně Beglik Tash, která se nachází v přírodním parku Strandzha. Toto mystické místo obsahuje masivní kamenné megality uspořádané do kruhového vzoru a má se za to, že mělo pro starověké Thráky náboženský a astronomický význam. Návštěvníci mohou prozkoumat místo, obdivovat kamenné útvary a ponořit se do aury tohoto starobylého místa.

Další podmanivou přírodní památkou je přírodní rezervace Ropotamo, která zahrnuje nedotčenou řeku, husté lesy a rozmanitou divokou zvěř. Výlet lodí po řece Ropotamo je fantastický způsob, jak zblízka poznat přírodní krásy rezervace. Cestou můžete zahlédnout vzácné druhy ptáků, včetně volavek a kormoránů, a užít si klidné prostředí. Skalní útvary podél břehů dodávají této oblasti půvab a můžete dokonce navštívit skálu Lví hlava, prominentní geologický útvar, který připomíná profil lva. Tato směs přírody a geologických zázraků dělá z přírodní rezervace Ropotamo atrakci, kterou musí navštívit nadšenci přírody a fotografové.

Pro zájemce o historii stojí za prozkoumání starověká thrácká osada Ranuli. Toto archeologické naleziště odhaluje zbytky starověkých staveb a artefaktů, které vrhají světlo na prehistorickou minulost regionu. Tato stránka poskytuje příležitost spojit se s bohatou historií Bulharska a ocenit trvalé dědictví thrácké civilizace. Ať už vás přitahují dávná tajemství nebo krása nedotčené přírody, Primorsko a jeho okolí nabízí nepřeberné množství památek a zajímavostí k objevování.

 

Primorsko vám nabídne mnohem víc..

Prozkoumání místní kulinářské scény je nutností. Ochutnejte tradiční bulharská jídla jako banitsa (lahodné pečivo plněné sýrem nebo jinými přísadami), kavarma (pomalu vařené maso a zelenina) a salát Shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta). Spojte tyto nádherné pokrmy se sklenkou rakie, bulharské brandy, pro autentickou chuť místní kuchyně. Nezapomeňte si také prohlédnout místní trhy a obchody, kde najdete autentická bulharská řemesla a suvenýry. Předměty, jako jsou ručně tkané textilie, keramika a ručně vyráběné šperky, tvoří smysluplné připomínky vaší cesty do Primorska.

V Primorsku se po celý rok konají různé akce a festivaly. Jedním z nejvýznamnějších je Mezinárodní folklorní festival, kde můžete být svědky živých tradičních tanečních vystoupení, hudby a kulturních výstav z různých zemí. Je to skvělá příležitost, jak se ponořit do místní kultury a užít si sváteční atmosféru. Udělejte si klidnou procházku půvabným Starým Městem Primorska, kde najdete dlážděné uličky, historické budovy a uvolněnou atmosféru. Navštivte kostel sv. Cyrila a Metoděje, krásný pravoslavný kostel s bohatou historií, a nasajte klidnou atmosféru.

Kromě pláží a historických památek nabízí Primorsko fantastické příležitosti pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru nebo na kole do nedalekého přírodního parku Strandzha, prozkoumat malebnou řeku Ropotamo na kajaku nebo na lodi, nebo si dokonce vyzkoušet jízdu na koni po malebných stezkách regionu. Návštěva Primorska není jen o vychutnání si jeho přírodních krás a historických památek; je to také o ponoření se do bohaté bulharské kultury, ochutnání vynikající kuchyně a účasti na místních tradicích a událostech, které dělají z tohoto pobřežního města jedinečnou a nezapomenutelnou destinaci.

Věděli jste, že...

.. vody Primorska ukrývají podmořské archeologické poklady, včetně ponořených starověkých sídel a artefaktů? Tyto objevy poskytují cenné poznatky o historii regionu, přesto zůstávají pro mnoho turistů relativně neznámé.

.. nedaleko Primorska můžete najít prastarý dub známý jako Hippokratův dub? Legenda praví, že starověký řecký lékař Hippokrates učil své studenty pod tímto stromem. Je živým dokladem historického významu této oblasti.

.. i když je Primorsko destinací pro rodiny s dětmi, má také několik nudistických pláží pro ty, kteří hledají osvobozující zážitek? Tyto pláže jsou obecně zastrčené daleko od hlavních turistických oblastí a nabízejí odlehlou atmosféru.

.. o nedalekém přírodním parku Strandzha se říká, že někteří místní zkrotili divoké vlky a spřátelili se s nimi? Tyto interakce jsou důkazem jedinečného vztahu mezi lidmi a přírodou v regionu.

.. nedaleko Primorska se nachází odlehlý háj starobulharských sekvojí, vzácných a ohrožených druhů stromů? Tento skrytý klenot ukazuje bohatou biologickou rozmanitost oblasti a důležitost úsilí o ochranu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *