Slunečné Pobřeží > Aktinia > 12denní > All Inclusive

Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Aktinia, za <span>24.278</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 24.278    SLEVA 4%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 12 dnů
  • Termín – od 09.06.2024 do 20.06.2024
  • FIRST MINUTE

***Aktinia – Slunečné Pobřeží (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4/5, celkem hodnoceno 7x    Přečíst >>>

Hotel Aktinia se nachází v centru Slunečného pobřeží, asi 2,5 km od centra a Nesebaru. Letiště Burgas je vzdáleno přibližně 35 km, a autobusová zastávka je v blízkosti hotelu. Pláž, která je veřejná a písečná, je vzdálená přibližně 200 m od hotelu, ale lehátka a slunečníky na pláži jsou za poplatek.

Hotel Aktinia nabízí různé typy ubytování, včetně standardních pokojů, deluxe pokojů, studií a apartmánů s jednou ložnicí. Standardní pokoje mají klimatizaci, koupelnu se sprchovým koutem, telefon, TV-Sat, malou ledničku a balkón. Deluxe pokoje jsou prostornější, a stejně tak studiové pokoje a apartmány s jednou ložnicí.

Stravování v hotelu je zajištěno formou All Inclusive, což zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci. Mezi jídly jsou k dispozici občerstvení a zmrzlina od 15:00 do 17:00. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje jsou k dispozici v barech vymezených hotelem během otevírací doby od 7:30 do 22:00.

Hotel Aktinia má venkovní bazén s oddělenou částí pro děti, a hosté mohou využívat animační programy pro děti i dospělé, miniklub a minidisco zdarma. Za poplatek je možné využívat služby půjčovny aut a vodní sporty na pláži. Wi-Fi je k dispozici zdarma ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích. Další zařízení zahrnují recepci, hlavní restauraci, lobby bar, bar u bazénu, trezory (za poplatek), obchod (za poplatek) a prádelnu (za poplatek). Hotel má oficiální kategorii 3 hvězdičky.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč objevovat Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je situováno podél malebného pobřeží Černého moře v Bulharsku. Toto přímořské letovisko je součástí větší obce Nesebar, nacházející se v provincii Burgas. Jeho zeměpisná poloha je charakteristická mírně svažitým terénem, který se svažuje dolů k písečné pláži, která se táhne kilometry podél pobřeží Černého moře. Region se pyšní mírným přímořským klimatem s teplými léty a mírnými zimami, což z něj činí hlavní cíl plážových turistů. Okolní krajina je poseta svěží zelení a lesy, které poskytují příjemný kontrast ke slunečnému pobřeží. Jedním z pozoruhodných geografických prvků v okolí je nedaleké starobylé město Nesebar, spojené se Slunečným pobřežím úzkou šíjí. Toto místo světového dědictví UNESCO nabízí pohled do bohaté historie a kultury Bulharska.

Historie Slunečného pobřeží je ve srovnání s dávným dědictvím sousedního Nesebaru poměrně nedávná. Letovisko bylo záměrně vyvinuto v 50. a 60. letech 20. století jako turistická destinace, využívající přírodních krás a mírného klimatu regionu. V průběhu let se rozrostlo v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Bulharska, přitahující návštěvníky z celé Evropy i mimo ni. Slunečné pobřeží je nyní rušným centrem pro rekreanty, nabízejícím širokou škálu ubytování, restaurací, barů a zábavních podniků. Jeho živá atmosféra a bohatá historie spolu s příjemným počasím z něj činí ideální destinaci pro cestovatele, kteří hledají rovnováhu mezi relaxací a poznáváním v krásném přímořském prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Víte, jaké je právě na Slunečném pobřeží počasí?

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ počasí

Slunečné pobřeží a místní krásné pláže

Cestovní ruch je životní silou Slunečného pobřeží a přilehlého regionu, přitahující miliony návštěvníků každý rok. Největší atrakcí této oblasti je bezesporu dlouhá a malebná písečná pláž, táhnoucí se podél pobřeží Černého moře v délce přibližně 8 kilometrů. Tato pláž je ideální pro opalování, plavání a různé vodní sporty, od vodních skútrů po parasailing. Návštěvníci mohou také prozkoumat živou promenádu lemovanou obchody, kavárnami a restauracemi, kde si mohou vychutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Pro zájemce o historii a kulturu je nezbytnou zastávkou nedaleké starobylé město Nesebar. Toto místo, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je dobře zachovalým skanzenem s historickými kostely, opevněním a kouzelnými dlážděnými uličkami.

Region nabízí kromě pláže a Nesebaru i několik dalších atraktivních turistických míst. Action Aquapark je vzrušující vodní park s tobogány a bazény, který je ideální pro celou rodinu. Luna Park na Slunečném pobřeží je další vzrušující destinací s různými atrakcemi a hrami. Ve vnitrozemí se můžete vydat do malebného přírodního parku Strandzha, známého svými bujnými lesy, turistickými stezkami a historickou vesnicí Brashlyan. Výletní plavby a exkurze na okolní ostrovy, jako je ostrov Saint Anastasia, nabízejí milovníkům přírody možnost prozkoumat úchvatnou pobřežní krajinu a mořský život. Ať už hledáte relaxaci, dobrodružství nebo kulturní zážitky, Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízejí pestrou škálu atrakcí pro každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Slunečné pobřeží a jeho historické či přírodní památky

Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízí směs historických památek a přírodních krás, které dodávají této destinaci jedinečné kouzlo. Jedním z nejvýznamnějších historických míst je starobylé město Nesebar, často označované jako Perla Černého moře. Nesebar je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO díky své dobře zachovalé středověké architektuře, včetně mnoha kostelů, opevnění a starověkých ruin. Návštěvníci mohou procházet úzkými dlážděnými uličkami a obdivovat historické poklady, jako je kostel sv. Štěpána a archeologické muzeum Starý Nesebar. Historie tohoto města sahá přes 3 000 let zpět, což z něj činí fascinující destinaci pro milovníky historie.

Dalším historickým místem k návštěvě je hrad Ravadinovo, pohádkový hrad, který vypadá jako z pohádky. Tento architektonický skvost nabízí nádherné zahrady, umělecké sochy a kouzelnou kapli. I když není starobylý, poskytuje jedinečný a vizuálně okouzlující zážitek.

Z přírodního hlediska je pozoruhodný přírodní park Strandža, který se nachází nedaleko. Tato chráněná oblast zahrnuje velkou část regionu a je domovem bujných lesů, klikatých řek a rozmanité flóry a fauny. Milovníci turistiky mohou prozkoumávat malebné stezky, které vedou ke skrytým vodopádům a nabízejí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kombinace historických památek a přírodních krás činí z oblasti Slunečné pobřeží ideální destinaci pro cestovatele hledající kulturní a přírodní zážitky.

Slunečné pobřeží vám však nabídne mnohem více ..

Při návštěvě Slunečného pobřeží v Bulharsku byste neměli minout několik aspektů místní kultury, tradic a kuchyně. Jedním z hlavních zážitků je ochutnávka bulharské kuchyně, která kombinuje středomořské a východoevropské chutě. Tradiční jídla jako banitsa (slané pečivo), shopska salát (osvěžující salát s rajčaty, okurkami a sýrem feta) a kvarma (bohatý guláš z vepřového nebo kuřecího masa) jsou nezbytnou součástí vaší kulinářské cesty. Navštivte místní trhy a restaurace, abyste ochutnali nejčerstvější mořské plody z Černého moře, které je proslulé svou pestrou mořskou faunou.

Na Slunečném pobřeží se také můžete těšit na pestrou kulturní scénu. Po celý rok zde probíhají různé festivaly, které oslavují bulharskou hudbu, tanec a tradice. Folklorní festivaly a hudební akce nabízejí skvělou příležitost ponořit se do místní kultury. Tradiční bulharské oslavy, jako je barevný festival Kukeri, kde místní lidé nosí složité kostýmy a masky na odehnání zlých duchů, poskytují jedinečný a autentický zážitek.

Prohlídka nedaleké vesnice Ravda je dalším bodem, který byste měli zvážit. Tato okouzlující pobřežní vesnice nabízí pohled do tradičního bulharského života s malebnými uličkami, místními trhy a autentickou atmosférou. Navštivte místní pravoslavný kostel a setkejte se s přátelskými místními obyvateli, abyste získali hlubší pochopení bulharských tradic a každodenního života. Ať už jde o ochutnávku místní kuchyně, účast na kulturních akcích nebo prozkoumávání tradičních vesnic, ponoření se do místní kultury je klíčovou součástí zážitku ze Slunečného pobřeží.

Víte, že ...

.. Slunečné pobřeží je navzdory své přírodní kráse ve skutečnosti umělou pláží? Byla účelově postavena v 50. a 60. letech 20. století, aby vytvořila turistickou destinaci podél pobřeží Černého moře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *