Slunečné Pobřeží > MPM Orel > 9denní > Ultra All inclusive

Bulharsko, Slunečné Pobřeží, MPM Orel, za <span>25.290</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 25.290    SLEVA 33%
  • Ultra All inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 9 dnů
  • Termín – od 01.08.2024 do 09.08.2024
  • FIRST MINUTE

***MPM Orel – Slunečné Pobřeží (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.1/5, celkem hodnoceno 41x    Přečíst >>>

Hotel MPM Orel je oblíbeným letoviskovým komplexem v blízkosti centra Slunečného pobřeží a přímo u nádherné písčité pláže. Hosté mají snadný přístup k nákupním možnostem, zábavě a místní dopravě v těsné blízkosti ubytování. Mezinárodní letiště Varna je vzdáleno 90 km a Burgas 35 km. Díky své poloze je hotel ideálním výchozím bodem k poznávání okolních přírodních krás a historických památek, jako jsou Nessebar, Sozopol, Achtopol, Burgas, Varna a Ropotamo.

Hotelový komplex Astoria, součástí kterého je Hotel MPM Orel, nabízí 186 moderně zařízených pokojů v šestipatrové budově obklopené zelení. Hosté mohou využívat různorodé vybavení, včetně prostorné vstupní haly s recepcí, směnárnou, restaurací, TV místností, bazénem s oddělenou dětskou částí, bazénovým barem, dětským koutkem, hřištěm, lékárnou a sportovišti.

Ubytování zahrnuje moderní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, vlastním sociálním zařízením, telefonem, klimatizací, satelitní TV a balkonem. Pro děti jsou k dispozici postýlky a vysoké židličky na vyžádání. Stravování je zajištěno formou all-inclusive od 10:30 do 22:00, zahrnující plnou penzi formou bohatého bufetu a lehké občerstvení během dne. Nápoje včetně alkoholu jsou k dispozici zdarma, přičemž některé speciální nápoje jsou za poplatek.

Hosté mohou využívat širokou škálu sportovních aktivit a zábavy v okolí, včetně aerobiku, vodní gymnastiky, plavání v bazénu a různých vodních sportů na pláži. Pro děti jsou k dispozici bazén s brouzdalištěm, hřiště a dětský koutek. V blízkém letovisku Slunečné pobřeží si hosté mohou užít různé aktivity od vodních sportů po noční život a restaurace.

Hotel MPM Orel poskytuje pohodlné ubytování a rozmanité možnosti stravování ve skvělé poloze přímo u moře a blízko centra letoviska.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč objevovat Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží se nachází podél malebného pobřeží Černého moře v Bulharsku. Toto přímořské letovisko je součástí větší obce Nesebar, která se nachází v provincii Burgas. Jeho zeměpisná poloha je charakteristická mírně svažitým terénem, který vede dolů k písečné pláži, která se táhne kilometry podél pobřeží Černého moře. Region se těší mírnému přímořskému podnebí s teplými léty a mírnými zimami, což z něj činí hlavní cíl plážových turistů. Okolní krajina je poseta svěží zelení a lesy, které poskytují osvěžující kontrast ke slunci a moři. Jedním z pozoruhodných geografických prvků v okolí je nedaleké starobylé město Nesebar, spojené se Slunečným pobřežím úzkou šíjí. Toto místo světového dědictví UNESCO nabízí pohled do bohaté historie a kultury Bulharska.

Historie Slunečného pobřeží je ve srovnání s dávným dědictvím sousedního Nesebaru poměrně nedávná. Letovisko bylo cíleně vyvinuto v 50. a 60. letech 20. století jako turistická destinace s využitím přírodních krás a mírného klimatu regionu. V průběhu let se rozrostla v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Bulharska, která přitahuje návštěvníky z celé Evropy i mimo ni. Slunečné pobřeží je nyní rušným centrem pro rekreanty se širokou škálou možností ubytování, restaurací, barů a zábavních podniků. Jeho živá atmosféra a bohatá historie spolu s příjemným počasím z něj činí ideální destinaci pro cestovatele, kteří hledají rovnováhu relaxace a poznávání v krásném přímořském prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Jaké má právě Slunečné pobřeží počasí a předpověď na další dny

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ počasí

Krásná místa na Slunečném pobřeží, která stojí za pozornost

Cestovní ruch je mízou Slunečního pobřeží a okolního regionu a každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Hlavní atrakcí oblasti je bezesporu dlouhá a malebná písečná pláž, která se táhne podél pobřeží Černého moře v délce přibližně 8 kilometrů. Tato pláž je ideální pro opalování, koupání a různé vodní sporty, od vodního skútru po parasailing. Návštěvníci mohou také prozkoumat rušnou promenádu lemovanou obchody, kavárnami a restauracemi nabízejícími místní kuchyni a suvenýry. Pro zájemce o historii a kulturu je povinnou návštěvou nedaleké starobylé město Nesebar. Toto místo světového dědictví UNESCO je dobře zachovalým skanzenem se starobylými kostely, opevněním a půvabnými dlážděnými uličkami.

Kromě pláže a Nesebaru nabízí region několik dalších zajímavých turistických míst. Action Aquapark je vzrušující vodní park s tobogány a bazény pro celou rodinu. Luna Park na Slunečném pobřeží je další vzrušující destinací se zábavními atrakcemi a hrami. Ve vnitrozemí můžete prozkoumat malebný přírodní park Strandzha, známý svými bujnými lesy, turistickými stezkami a historickou vesnicí Brashlyan. Výlety lodí a exkurze na okolní ostrovy, jako je ostrov Saint Anastasia, navíc poskytují příležitost pro milovníky přírody, aby prozkoumali úžasnou pobřežní scenérii a mořský život. Ať už hledáte odpočinek, dobrodružství nebo kulturní průzkum, Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízí rozmanitou škálu atrakcí, které uspokojí zájmy každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Slunečné pobřeží nabízí mnoho historických a přírodních památek

Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízí směs historických památek a přírodních krás, které dodávají této destinaci jedinečné kouzlo. Jedním z nejvýznamnějších historických míst je starobylé město Nesebar, často označované jako Perla Černého moře. Nesebar je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO díky své dobře zachovalé středověké architektuře, včetně mnoha kostelů, opevnění a starověkých ruin. Návštěvníci mohou procházet úzkými dlážděnými uličkami a obdivovat historické poklady, jako je kostel sv. Štěpána a archeologické muzeum Starý Nesebar. Historie tohoto města sahá přes 3 000 let zpět, což z něj činí fascinující destinaci pro milovníky historie.

Dalším historickým místem k návštěvě je hrad Ravadinovo, pohádkový hrad, který vypadá jako z pohádky. Tento architektonický skvost nabízí nádherné zahrady, umělecké sochy a kouzelnou kapli. I když není starobylý, poskytuje jedinečný a vizuálně okouzlující zážitek.

Z přírodního hlediska je pozoruhodný přírodní park Strandža, který se nachází nedaleko. Tato chráněná oblast zahrnuje velkou část regionu a je domovem bujných lesů, klikatých řek a rozmanité flóry a fauny. Milovníci turistiky mohou prozkoumávat malebné stezky, které vedou ke skrytým vodopádům a nabízejí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kombinace historických památek a přírodních krás činí z oblasti Slunečné pobřeží ideální destinaci pro cestovatele hledající kulturní a přírodní zážitky.

Slunečné pobřeží vám však nabídne mnohem více ..

Při návštěvě Slunečného pobřeží v Bulharsku se setkáte s několika aspekty místní kultury, tradic a kuchyně, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z hlavních vrcholů je ochutnávka bulharské kuchyně, která představuje nádhernou směs středomořských a východoevropských chutí. Doporučujeme vyzkoušet tradiční jídla, jako je banitsa (slané pečivo), shopska salát (osvěžující salát s rajčaty, okurkami a sýrem feta) a kvarma (bohaté guláše z vepřového nebo kuřecího masa). Také můžete navštívit místní trhy a restaurace, kde ochutnáte čerstvé mořské plody z Černého moře, které je známé svou bohatou biodiverzitou.

Kulturní zážitky jsou na Slunečném pobřeží také nesmírně důležité. Po celý rok se zde koná řada festivalů, které oslavují bulharskou hudbu, tanec a tradice. Folklorní festivaly a hudební akce nabízejí návštěvníkům příležitost ponořit se do pulzující místní kultury. Zúčastnit se tradičních bulharských zvyklostí, jako je barevný a živý festival Kukeri, kde místní obyvatelé nosí složité kostýmy a masky k odehnání zlých duchů, může poskytnout jedinečný a pohlcující zážitek.

Dalším bodem, který byste měli zvážit, je výlet do nedaleké vesnice Ravda. Tato malebná pobřežní vesnice nabízí pohled do tradičního bulharského života s úzkými uličkami, místními trhy a autentickou atmosférou. Návštěva místního pravoslavného kostela a setkání s přátelskými obyvateli vám umožní hlouběji porozumět bulharským tradicím a každodennímu životu. Ať už jde o ochutnávku místní kuchyně, účast na kulturních akcích nebo poznávání tradičních vesnic, ponoření se do místní kultury je nezbytnou součástí zážitku ze Slunečného pobřeží.

Věděli jste, že ...

.. ačkoliv je Slunečné pobřeží samotné relativně moderní, oblast je bohatá na starověkou historii? Nedaleký Nesebar je považován za jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož historie sahá až do 6. století před naším letopočtem, a je to fascinující místo k prozkoumání pro milovníky historie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *