Slunečné Pobřeží > Nimfa/Rusalka > 10denní > Snídaně

Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Nimfa/Rusalka, za <span>5.372</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 5.372
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 10 dnů
  • Termín – od 03.07.2024 do 12.07.2024
  • FIRST MINUTE

**Nimfa/Rusalka – Slunečné Pobřeží (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.3/5, celkem hodnoceno 14x    Přečíst >>>

Oblíbený prázdninový resort Nimfa/Rusalka, situovaný na Slunečním Pobřeží asi 500 metrů od centra a 2 km od historického Nessebaru, poskytuje hostům ideální kombinaci pohodlí, krásné pláže a bohatých možností zábavy. Resort je obklopen písečnými dunami, které oddělují krásnou dlouhou písčitou pláž od hotelu, a na pláži lze najít zajímavou repliku starého korábu, která slouží jako originální restaurace.

Vybavení resortu zahrnuje dvě vzájemně propojené šestipatrové budovy, Nimfa a Rusalka, obklopené udržovanou zahradou. Hosté mohou využít prostornou vstupní halu s recepcí, trezory (za poplatek), lobby bar, hlavní restauraci, snack bar, obchod se suvenýry, kadeřnictví, masážní salón, fitness centrum, úschovnu zavazadel, velký venkovní bazén (za poplatek), sportoviště, dětské hřiště a parkoviště.

Ubytování v resortu zahrnuje vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek, vlastním sociálním zařízením, telefonem, ledničkou a balkonem s výhledem na moře nebo do okolí. Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička jsou k dispozici na vyžádání. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Stravování je zajištěno formou bohatého kontinentálního bufetu na snídani. Hosté si mohou objednat večeře formou bufetu nebo s obsluhou, přičemž výběr závisí na počtu objednaných večeří. Vzhledem k výhodné poloze resortu poblíž centra mají hosté také možnost ochutnat místní speciality v okolních restauracích a taverenách.

Resort Nimfa/Rusalka si získává hosty polohou v blízkosti pláže a centra Slunečného Pobřeží, příjemnou atmosférou a širokou nabídkou služeb. Kromě relaxace u bazénu a masáží mohou hosté využít sportovní aktivity jako lukostřelbu, stolní tenis, cvičení ve fitness centru a různé vodní sporty na pláži. Nedaleko jsou také možnosti další zábavy, jako jsou jízdy na koních, diskotéky, karaoke show, restaurace, bary, tradiční trhy, aquapark a další sportoviště. Za poplatek jsou k dispozici služby jako trezory na recepci, bazén, masáže, vodní sporty na pláži a pronájem lehátek se slunečníky na pláži.

Pěkná dlouhá písčitá pláž, oddělená písečnými dunami, je situována 200 metrů od resortu. Pro klienty jsou k dispozici lehátka se slunečníky za poplatek, a na pláži si mohou užít motorizované i nemotorizované vodní sporty, jako jsou vodní skútry, vodní kola, windsurfing, vodní lyže, létání na padácích nebo jízdy na banánech.


Slunečné pobřeží a proč tam vyrazit na dovolenou

Slunečné pobřeží se nachází podél malebného pobřeží Černého moře v Bulharsku. Toto přímořské letovisko je součástí větší obce Nesebar, která se nachází v provincii Burgas. Jeho zeměpisná poloha je charakteristická mírně svažitým terénem, který vede dolů k písečné pláži, která se táhne kilometry podél pobřeží Černého moře. Region se těší mírnému přímořskému podnebí s teplými léty a mírnými zimami, což z něj činí hlavní cíl plážových turistů. Okolní krajina je poseta svěží zelení a lesy, které poskytují osvěžující kontrast ke slunci a moři. Jedním z pozoruhodných geografických prvků v okolí je nedaleké starobylé město Nesebar, spojené se Slunečným pobřežím úzkou šíjí. Toto místo světového dědictví UNESCO nabízí pohled do bohaté historie a kultury Bulharska.

Historie Slunečného pobřeží je ve srovnání s dávným dědictvím sousedního Nesebaru poměrně nedávná. Letovisko bylo cíleně vyvinuto v 50. a 60. letech 20. století jako turistická destinace s využitím přírodních krás a mírného klimatu regionu. V průběhu let se rozrostla v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Bulharska, která přitahuje návštěvníky z celé Evropy i mimo ni. Slunečné pobřeží je nyní rušným centrem pro rekreanty se širokou škálou možností ubytování, restaurací, barů a zábavních podniků. Jeho živá atmosféra a bohatá historie spolu s příjemným počasím z něj činí ideální destinaci pro cestovatele, kteří hledají rovnováhu relaxace a poznávání v krásném přímořském prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Slunečném pobřeží a okolí

Cestovní ruch je mízou Slunečního pobřeží a okolního regionu a každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Hlavní atrakcí oblasti je bezesporu dlouhá a malebná písečná pláž, která se táhne podél pobřeží Černého moře v délce přibližně 8 kilometrů. Tato pláž je ideální pro opalování, koupání a různé vodní sporty, od vodního skútru po parasailing. Návštěvníci mohou také prozkoumat rušnou promenádu lemovanou obchody, kavárnami a restauracemi nabízejícími místní kuchyni a suvenýry. Pro zájemce o historii a kulturu je povinnou návštěvou nedaleké starobylé město Nesebar. Toto místo světového dědictví UNESCO je dobře zachovalým skanzenem se starobylými kostely, opevněním a půvabnými dlážděnými uličkami.

Kromě pláže a Nesebaru nabízí region několik dalších zajímavých turistických míst. Action Aquapark je vzrušující vodní park s tobogány a bazény pro celou rodinu. Luna Park na Slunečném pobřeží je další vzrušující destinací se zábavními atrakcemi a hrami. Ve vnitrozemí můžete prozkoumat malebný přírodní park Strandzha, známý svými bujnými lesy, turistickými stezkami a historickou vesnicí Brashlyan. Výlety lodí a exkurze na okolní ostrovy, jako je ostrov Saint Anastasia, navíc poskytují příležitost pro milovníky přírody, aby prozkoumali úžasnou pobřežní scenérii a mořský život. Ať už hledáte odpočinek, dobrodružství nebo kulturní průzkum, Slunečné pobřeží a jeho okolí nabízí rozmanitou škálu atrakcí, které uspokojí zájmy každého cestovatele.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Slunečného pobřeží minout

Slunečné pobřeží a jeho okolní region se může pochlubit směsí historických památek a přírodních divů, které dodávají destinaci hloubku a kouzlo. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je starobylé město Nesebar, často označované jako Perla Černého moře. Nesebar je na seznamu světového dědictví UNESCO známý pro svou dobře zachovanou středověkou architekturu, včetně četných kostelů, opevnění a starověkých ruin. Návštěvníci mohou prozkoumat úzké dlážděné uličky a obdivovat historické skvosty, jako je kostel sv. Štěpána a archeologické muzeum Starý Nesebar. Bohatá historie města sahá více než 3 000 let zpět, což z něj činí podmanivou destinaci pro milovníky historie.

Dalším historickým místem, které stojí za to navštívit, je hrad Ravadinovo, pohádkový hrad, který vypadá jako vytržený z pohádkové knížky. Tento architektonický zázrak nabízí ohromující zahrady, umělecké sochy a okouzlující kapli. I když není hrad starobylý, nabízí jedinečný a vizuálně podmanivý zážitek.

Z přírodního hlediska je pozoruhodnou přírodní památkou nedaleký přírodní park Strandža. Tato chráněná oblast pokrývá významnou část regionu a je domovem bujných lesů, meandrujících řek a rozmanité flóry a fauny. Milovníci pěší turistiky mohou prozkoumat jeho malebné stezky, které vedou ke skrytým vodopádům a nabízejí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kombinace historických památek a přírodních krás dělá z regionu Slunečné pobřeží dobře zakulacenou destinaci pro cestovatele, kteří hledají kulturní i outdoorové zážitky.

 

Slunečné pobřeží vám nabídne mnohem víc..

Při návštěvě Slunečného pobřeží v Bulharsku existuje několik aspektů místní kultury, tradic a kuchyně, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z vrcholů je zažít bulharskou kuchyni, která je nádhernou směsí středomořských a východoevropských chutí. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla, jako je banitsa (slané pečivo), shopska salát (osvěžující salát s rajčaty, okurkami a sýrem feta) a kvarma (bohaté guláše typicky připravené z vepřového nebo kuřecího masa). Můžete také prozkoumat místní trhy a restaurace a ochutnat ty nejčerstvější pokrmy z mořských plodů, protože Černé moře je známé svým rozmanitým mořským životem.

Dalším kulturním zážitkem, který je třeba zvážit, je návštěva místních festivalů a akcí. Na Slunečném pobřeží se po celý rok koná řada festivalů, které oslavují bulharskou hudbu, tanec a tradice. Každoroční folklorní festivaly a hudební akce nabízejí návštěvníkům možnost ponořit se do pulzující místní kultury. Účast na tradičních bulharských zvycích a oslavách, jako je pestrý a živý festival Kukeri, kde si místní oblékají komplikované kostýmy a masky, aby odehnali zlé duchy, může poskytnout jedinečný a pohlcující zážitek.

Za zvážení stojí i prohlídka nedaleké vesnice Ravda. Tato okouzlující pobřežní vesnice nabízí pohled do tradičního bulharského života s malebnými uličkami, místními trhy a autentickou atmosférou. Můžete navštívit místní pravoslavný kostel a komunikovat s přátelskými místními obyvateli, abyste získali hlubší uznání pro bulharské tradice a každodenní život. Ať už se jedná o ochutnávání místní kuchyně, navštěvování kulturních akcí nebo poznávání tradičních vesnic, ponoření se do místní kultury je nezbytnou součástí zážitku ze Slunečného pobřeží.

Věděli jste, že...

.. Slunečné pobřeží je navzdory své přírodní kráse ve skutečnosti umělou pláží? Byla účelově postavena v 50. a 60. letech 20. století, aby vytvořila turistickou destinaci podél pobřeží Černého moře.

.. Slunečné pobřeží není jen jednou z předních plážových destinací v Bulharsku, ale také největším letoviskem v zemi? V hlavní sezóně pojme stovky tisíc turistů.

.. se region může pochlubit několika plážemi s modrou vlajkou, které jsou mezinárodně uznávány pro svou čistotu a udržitelnost životního prostředí? Toto označení znamená vysoké ekologické standardy dodržované v této oblasti.

.. pro ty, kteří hledají odlehlejší a osvobozující zážitek, je nedaleko od Slunečného pobřeží nudistická pláž zvaná Irakli Beach, která nabízí jedinečnou možnost opalování tzv. na Adama?

.. ačkoliv je Slunečné pobřeží samotné relativně moderní, oblast je bohatá na starověkou historii? Nedaleký Nesebar je považován za jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož historie sahá až do 6. století před naším letopočtem, a je to fascinující místo k prozkoumání pro milovníky historie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *