Sv. Konstantin > Koral > 8denní > All Inclusive

Bulharsko, Sv. Konstantin, Koral, za <span>14.690</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 14.690    SLEVA 34%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 23.06.2024 do 30.06.2024
  • FIRST MINUTE

****Koral – Sv. Konstantin (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.3/5, celkem hodnoceno 25x    Přečíst >>>

Hotel Koral nabízí pohodlné ubytování a rodinnou atmosféru v blízkosti bulharské písčité pláže. Jeho poloha, pouhých 500 metrů od pláže obklopené malým zálivem, a prostorný bazén obklopený zelenou zahradou vytvářejí ideální prostředí pro klidnou dovolenou. V okolí hotelu lze najít restaurace, obchody a supermarkety pro pohodlné zásobení.

Ubytování zahrnuje pokoje s vlastní koupelnou, TV, minibarem (na vyžádání), telefonem a bezpečnostní schránkou. Všechny pokoje mají klimatizaci v ceně. Výběr ubytování zahrnuje jedno a dvoulůžkové pokoje, studia a apartmány pro 4-5 osob, některé s terasou nebo balkónem s výhledem na bazén nebo do parku.

Hosté mohou využívat velký bazén s oddělenou dětskou částí a lehátka zdarma. Wi-Fi je k dispozici zdarma v blízkosti recepce a za poplatek na pokojích. Hotel také nabízí různé aktivity, jako jsou ping-pongový stůl, fitness, šipky a kulečník. Pro děti je připraven dětský koutek.

Stravování v hotelu Koral zahrnuje speciality místní kuchyně a víno z rodinných vinic. Možnosti stravování zahrnují polopenzi nebo program ALL INCLUSIVE, který zahrnuje snídaně, obědy, večeře, svačiny a nápoje od 8:00 do 20:00 hodin. Hotel Koral se nachází v letovisku Svatý Konstantin a Helena, které nabízí klidné prostředí s písečnými plážemi, pozvolným vstupem do moře a termálními prameny.


SV. KONSTANTIN

Sv. Konstantin se nachází podél malebného úseku bulharského pobřeží Černého moře, které se nachází v severní části regionu Varna. Letovisko je strategicky umístěno asi 8 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska. Jeho blízkost k Varně poskytuje snadný přístup ke kulturním a historickým památkám a modernímu vybavení, díky čemuž je Sv. Konstantin žádanou destinací pro ty, kteří hledají jak přímořskou relaxaci, tak poznávání města. Město na východě omývá Černé moře a vytváří tak malebné pobřežní prostředí s písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou.

Historie Svatého Konstantina se prolíná s poznáním jeho minerálních pramenů pro jejich léčivé vlastnosti. Na konci 19. století přitáhly tyto prameny pozornost a letovisko se rozvinulo na myšlence spojit léčebné výhody s pobřežním útočištěm. Město, pojmenované po křesťanských svatých Konstantinovi a Heleně, odráží směs historického významu a moderní pohostinnosti. Sv. Konstantin má příznivé klima s horkými léty a mírnými zimami, což přispívá k jeho atraktivitě jako celoroční destinace. Resort zažívá středomořské klima, díky čemuž je vhodný pro plážové aktivity v letních měsících a poskytuje mírnou atmosféru pro wellness a relaxaci po celý rok.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže ve Sv. Konstantinu a okolí

Sv. Konstantin je vyhlášenou turistickou destinací, která přitahuje návštěvníky kombinací přímořského kouzla a wellness nabídky. Středisko je známé svými četnými minerálními prameny a mnoho jeho hotelů a lázeňských center využívá tyto přírodní zdroje k poskytování léčebných procedur. Pláž v Sv. Konstantinu je hlavním lákadlem, přičemž hlavní písečný úsek je Saints Constantine and Helena Central Beach. Tato dobře udržovaná pláž nabízí řadu vodních aktivit, od koupání v Černém moři až po vodní sporty, jako je vodní skútr a paddleboarding. Blízkost pláže k různým hotelům, restauracím a barům z ní dělá pohodlné a živé místo pro relaxaci i zábavu.

V nedalekém regionu Zlaté písky vyniká jako další oblíbená rekreační oblast s atraktivními plážemi. Pláž Zlaté písky je jednou z největších a nejznámějších v Bulharsku a je známá svým jemným zlatým pískem a průzračnou vodou. Letovisko nabízí pulzující atmosféru s rušnou přímořskou promenádou s obchody, restauracemi a nočním životem. Pláž Albena, která se nachází o něco severněji, je navíc oceněna Modrou vlajkou s nedotčeným pískem a prostředím vhodným pro rodiny. Tyto nedaleké pláže doplňují nabídku v St. Konstantin a poskytují různé pobřežní zážitky pro turisty, kteří zkoumají severní bulharské pobřeží Černého moře.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Sv. Konstantinu minout

Zatímco Sv. Konstantin je známý především svým moderním vybavením a nabídkou wellness, region se může pochlubit také několika historickými památkami a přírodními divy, které dodávají zážitku návštěvníka hloubku. Jedním z pozoruhodných historických míst je palác Euxinograd, který se nachází v blízkosti St. Konstantin. Palác byl postaven na konci 19. století jako královská rezidence a vyznačuje se působivou architekturou a krásnými zahradami. Okolní park poskytuje klidné útočiště s malebnou krajinou, díky čemuž je oblíbeným cílem pro klidné procházky a relaxaci. Samotný palác se svým složitým designem a historickým významem odráží spojení regionu s bulharskou královskou minulostí.

Z přírodního hlediska je region kolem Sv. Konstantin charakteristický svou malebnou přímořskou krajinou. Varna Sea Garden, která se nachází nedaleko, je velký park podél pobřeží Černého moře, který kombinuje přírodní krásy s rekreačními oblastmi. Návštěvníci mohou prozkoumat turistické stezky, zelené plochy a malebné vyhlídky s výhledem na moře. Navíc Asparuhovský most, pozoruhodný lanový most spojující poloostrov Varna s oblastí Asparuhovského parku, nabízí panoramatický výhled na okolní pobřeží a je sám o sobě architektonickou dominantou. Zatímco historických památek nemusí být v bezprostřední blízkosti nijak mnoho, objevování přírodních krás a architektonických skvostů v širším regionu zvyšuje celkovou přitažlivost Sv. Konstantina jako destinace.

 

Sv. Konstantin vám nabídne mnohem víc..

Kromě krásných pláží a wellness nabídky nabízí Sv. Konstantin řadu zážitků, které předvádějí místní kulturu a tradice. V letovisku se po celý rok konají různé akce, které dodávají atmosféře živoucí atmosféru. Často se konají letní festivaly a koncerty, které přitahují místní i turisty. Každoroční Den svatých Konstantina a Heleny, který se slaví na konci května, je pozoruhodnou událostí s procesími, kulturními vystoupeními a tradiční hudbou, která návštěvníkům umožňuje nahlédnout do místních tradic.

Prozkoumávání kulinářské scény Sv.o Konstantina je pro nadšence gastronomie nutností. Město nabízí řadu restaurací, které podávají tradiční bulharská jídla i mezinárodní kuchyni. Milovníci mořských plodů si mohou dopřát čerstvé úlovky z Černého moře připravené na různé delikátní způsoby. Ochutnávka místních specialit, jako je banitsa (vločkové pečivo plněné sýrem a vejci) a kavarma (pomalu vařené maso a zelenina), poskytuje ochutnávku bohatého kulinářského dědictví Bulharska. Návštěvníci se mohou zapojit do uvolněného tempa života a také se mohou zapojit do bulharského zvyku vychutnávat si klidné jídlo, třeba doprovázené sklenkou místního vína nebo rakie, a přitom se kochat výhledem na moře.

Pro ty, kteří se zajímají o architekturu a historické budovy, procházka parky a ulicemi letoviska odhalí směs současných hotelů a lázeňských center spolu se zbytky starších staveb. Kombinace moderního vybavení s historickými prvky vytváří jedinečnou atmosféru. Blízkost Varny, města s bohatou historií, umožňuje jednodenní výlety za archeologickými nalezišti, muzei a pulzujícím městským životem. Ať už navštěvujete místní akce, vychutnáváte si bulharskou kuchyni nebo zkoumáte architektonickou rozmanitost města, St. Konstantin nabízí mnohostranný zážitek, který přesahuje typické přímořské útočiště.

Věděli jste, že...

.. má oblast kolem Sv. Konstantina bohaté thrácké dědictví a archeologické vykopávky odhalily stopy starověkého thráckého osídlení v okolí? Tyto nálezy podtrhují historický význam oblasti dávno před vznikem moderního letoviska.

.. je Sv. Konstantin známý svými minerálními prameny a zajímavou skutečností je, že léčivé vlastnosti těchto pramenů byly uznávány již v římské době? Římané si cenili léčebných výhod minerálních vod, což přispělo k dlouhodobé pověsti regionu jako lázeňské destinace.

.. je Sv. Konstantin označován jako první bulharské přímořské letovisko? Jeho rozvoj jako letoviska začal na konci 19. století, poháněný uznáním jeho minerálních pramenů a touhou vytvořit klidné pobřežní útočiště.

.. má středisko kulturní dědictví spojené s palácem Euxinograd? Palác byl postaven na konci 19. století a sloužil jako letní sídlo bulharské královské rodiny. Dnes se v něm příležitostně konají kulturní akce a umělecké výstavy a pokračuje v jeho historické roli mecenáše umění.

.. kromě pláží a parků je region Sv. Konstantina domovem chráněných přírodních oblastí? Park Asparuhov, pojmenovaný po Khan Asparuhovi, zakladateli První bulharské říše, je jednou z takových oblastí, která se vyznačuje rozmanitou flórou a faunou a nabízí klidný odpočinek pro milovníky přírody.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *