Zlaté Písky > Golden Line > 4denní > Snídaně

Bulharsko, Zlaté Písky, Golden Line, za <span>11.590</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 11.590    SLEVA 30%
  • Snídaně
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 4 dny
  • Termín – od 19.06.2024 do 22.06.2024
  • FIRST MINUTE

****Golden Line – Zlaté Písky (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Hotel Golden Line v letovisku Zlaté Písky je ideální volbou pro ty, kteří hledají ubytování blízko centra s pohodlným přístupem k pláži. Centrum letoviska, s restauracemi, bary a obchody, je vzdáleno pouze cca 350 metrů. K pláži, která je od hotelu oddělena místní komunikací, dojdete jen pár kroky.

Hotel nabízí pestrý animační program pro všechny věkové skupiny a pohodlí v dosahu – od wellness a fitness po bazén s částí pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici zdarma, a stejně tak i Wi-Fi ve veřejných prostorách a na pokojích.

Ubytování v hotelu Golden Line zahrnuje studia s individuální klimatizací, vybavenými kuchyňskými kouty a balkony. Pro rodiny nebo větší skupiny jsou k dispozici apartmány s jednou nebo dvěma ložnicemi, včetně obývacího pokoje. Za příplatek lze využít myčku a mikrovlnnou troubu na vyžádání.

Sportovní a zábavní možnosti zahrnují šipky, fitness, stolní tenis a denní i večerní animační programy pro děti i dospělé. Za poplatek jsou k dispozici wellness, masáže a sauna.

Stravování může být na bázi snídaní nebo ve formě all-inclusive, který zahrnuje bufetové snídaně, obědy a večeře, stejně jako neomezené množství vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů v určeném čase. Hosté mají také jednou za pobyt možnost využít některou z à la carte restaurací zdarma, s nutností rezervace, a podrobnosti o all-inclusive jsou poskytnuty po příjezdu do hotelu.


Zlaté písky a proč tam vyrazit na dovolenou

Zlaté písky jsou pobřežní letovisko na východním okraji Bulharska, zasazené do širšího okruhu města Varna. Zlaté písky se nachází na severním pobřeží Černého moře a těší se úžasnému prostředí mezi mořem a malebným přírodním parkem Zlatni Piasatsi (Zlaté písky), který pokrývá více než 1300 hektarů chráněné divočiny. Středisko je snadno dostupné, leží pouhých 17 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska a hlavního dopravního uzlu. Jeho blízkost k Varně poskytuje návštěvníkům pohodlí jak živého městského centra, tak klidného přírodního odpočinku.

Historie Zlatých písků sahá až do starověku, kdy tuto oblast obývaly thrácké kmeny. V 50. letech 20. století bulharská vláda rozpoznala potenciál této oblasti jako turistické destinace a začala ji rozvíjet v oblíbené letovisko, kterým je dnes. V průběhu let se vyvinula v prosperující prázdninovou destinaci, která se vyznačuje dlouhými úseky písečných pláží, bujnou zelení a moderním vybavením. Region zažívá příjemné středomořské klima s horkými a slunečnými léty, mírnými zimami a pohodlným jarem a podzimem. Letní sezóna, od června do srpna, zaznamenává nejvíce návštěvníků kvůli příznivým povětrnostním podmínkám, což je hlavní čas pro návštěvníky pláží a outdoorové nadšence, aby si užili přírodní krásy a rekreační aktivity, které Zlaté písky nabízejí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Zlatých pískách a okolí

Cestovní ruch je mízou Zlatých písků a okolního regionu a přitahuje návštěvníky z celého světa svou rozmanitou škálou atrakcí. Nejikoničtějším prvkem jsou bezpochyby zlaté písečné pláže, které se táhnou kilometry podél pobřeží. Tyto nedotčené pláže, jako je Central Beach a Cabacum Beach, nabízejí opalovačům perfektní místo k nasávání slunce, zatímco milovníci vodních sportů si mohou dopřát aktivity jako jet-ski, parasailing a windsurfing. Středisko se také může pochlubit rušným nočním životem s mnoha bary a kluby, které zajišťují návštěvníkům spoustu možností zábavy po setmění. Kromě toho vodní park Aquapolis, který se nachází v srdci Zlatých písků, nabízí rodinnou zábavu s řadou tobogánů a bazénů.

Pro zájemce o kulturu a historii je nutností návštěva nedaleké Varny. Archeologické muzeum ve Varně ukrývá působivou sbírku starověkých artefaktů, včetně světově proslulého zlata z Varny, pokladu, který se datuje více než 6000 let do minulosti. Klášter Aladzha, fascinující skalní klášter vytesaný do útesů, je dalším historickým klenotem v této oblasti. Milovníci přírody mohou prozkoumat přírodní park Zlaté písky, bujnou oázu bohatou na rozmanitou flóru a faunu, s turistickými stezkami vedoucími k panoramatickým vyhlídkám. Jen kousek od Zlatých písků se nachází Balčik, kde se nachází nádherný palác a zahrady Balčik, kdysi sídlo rumunské královny Marie. Palác a jeho pečlivě upravené zahrady s výhledem na moře jsou důkazem historických a přírodních krás regionu, což z něj činí fascinující zastávku pro turisty, kteří zkoumají oblast Zlatých písků.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Zlatých písků minout

Zlaté písky a okolní region nabízí nepřeberné množství historických a přírodních památek, které návštěvníkům poskytují bohatou tapisérii zážitků. Jednou z významných historických památek je klášter Aladzha, starověký ortodoxní křesťanský jeskynní klášter, který se datuje do 12. století. Klášterní komplex, vytesaný přímo do vápencových útesů, se skládá ze sítě jeskyní a komnat, které kdysi obývali mniši hledající samotu a duchovní osvícení. Návštěvníci mohou prozkoumat složitě vyřezávané skalní kostely, kaple a obytné prostory, nahlédnout do klášterního života v minulosti a zároveň obdivovat ohromující přírodní prostředí.

Další podmanivou historickou památkou v regionu je palác a zahrady Balčik. Tento architektonický skvost, původně postavený jako letní sídlo rumunské královny Marie na počátku 20. století, představuje harmonickou směs architektonických stylů, včetně maurských, gotických a byzantských vlivů. Samotný palác je pohled, který stojí za to vidět, ale jsou to krásně upravené zahrady, které kradou show. Botanická zahrada je domovem pozoruhodné sbírky vzácných a exotických rostlin z celého světa na pozadí ohromujícího výhledu na moře, což z ní dělá klidnou oázu krásy a klidu.

Pokud jde o přírodní stránku, přírodní park Zlaté písky je pro milovníky přírody nutností. Pokrývá rozlehlou oblast bujně zalesněných kopců a poskytuje stanoviště pro rozmanitou škálu flóry a fauny. Parkem se vinou turistické stezky, které nabízejí příležitosti k pozorování divoké zvěře a panoramatické výhledy na Černé moře. V parku jsou také zajímavé skalní útvary The Stone Forest, které připomínají kamenné houby a dodávají přírodní krajině nádech mystiky. Ať už se zajímáte o historii, architekturu nebo krásu přírody, region Zlaté písky má podmanivou řadu památek a atrakcí, které můžete prozkoumat.

 

Zlaté písky vám nabídnou mnohem víc..

Při návštěvě Zlatých písků existuje několik dalších zajímavých aspektů kultury a životního stylu regionu, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z vrcholů je zažít bulharskou kuchyni, která je nádhernou směsí středomořských a balkánských chutí. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla jako banitsa (slané pečivo), kebapche (grilované mleté maso) a salát shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýra). Doplňte své jídlo sklenkou rakie, silné ovocné brandy, která je nedílnou součástí bulharské kultury.

Chcete-li se ponořit do místních tradic, sledujte lidové festivaly a akce, které se konají po celý rok. Bulharsko má bohaté folklórní dědictví a během těchto oslav můžete být svědky tradičních tanečních vystoupení, poslechnout si lidovou hudbu a obdivovat složitě vyšívané kroje. Festival růží v Kazanlaku, který se koná na začátku června, je obzvláště okouzlující událostí, kde můžete být svědky rituálu sběru růží a prozkoumat historii slavné bulharské výroby růžového oleje.

Při prohlídce Zlatých písků narazíte také na pozoruhodnou architekturu. Klášter sv. Konstantina a Heleny, založený na konci 19. století, je krásným pravoslavným křesťanským klášterem s působivými freskami a klidnou zahradou. Moderní kostel sv. Jana z Rily navíc vyniká svým jedinečným designem. Chcete-li nahlédnout do místního života, neváhejte se procházet po rušné promenádě, nakupovat suvenýry na místních trzích nebo si vychutnat pohodovou kávu v tradiční bulharské kavárně. Tyto malé, ale autentické zážitky dodají vaší návštěvě hloubku a umožní vám ocenit vřelost a pohostinnost místních lidí.

Věděli jste, že...

.. Zlaté písky jsou domovem několika podzemních minerálních pramenů s terapeutickými vlastnostmi? Léčivé minerální vody v této oblasti se používají při lázeňských procedurách a věří se, že mají četné zdravotní přínosy, od zlepšení stavu kůže až po zmírnění bolestí kloubů.

.. se pod moderním letoviskem nacházejí starověké římské ruiny pocházející z 2. století našeho letopočtu? Mezi tyto archeologické poklady patří římské lázně a vily, které nabízejí pohled do bohaté historické minulosti oblasti.

.. útesy Zlatých písků poskytly fascinující fosílie, včetně kostí prehistorických zvířat a dokonce i pozůstatků nosorožce srstnatého? Tyto objevy vrhají světlo na prehistorickou faunu, která se kdysi potulovala tímto regionem.

.. Zlaté písky sousedí s přírodním parkem Zlatni Piasatsi, který je jedním z nejstarších přírodních parků v Bulharsku? Je to životně důležitá chráněná oblast, která chrání vzácné druhy rostlin a zvířat a poskytuje klidné útočiště pro milovníky přírody.

.. každé léto hostí Zlaté písky Mezinárodní festival soch z písku, kde talentovaní umělci z celého světa vytvářejí složité a masivní sochy výhradně z písku? Tato jedinečná událost přitahuje umělecké nadšence i turisty, aby byli svědky tvoření těchto pomíjivých mistrovských děl.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *