Zlaté Písky > Sentido Marea > 8denní > Ultra All inclusive

Bulharsko, Zlaté Písky, Sentido Marea, za <span>21.899</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 21.899
  • Ultra All inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 11.06.2024 do 18.06.2024
  • FIRST MINUTE

****Sentido Marea – Zlaté Písky (Bulharsko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.9/5, celkem hodnoceno 13x    Přečíst >>>

Hotel Sentido Marea se nachází nedaleko centra populární turistické oblasti Zlaté písky, nabízející návštěvníkům ideální podmínky pro příjemnou dovolenou. Umístěný téměř u pláže, hotel disponuje klimatizovanými a moderně zařízenými pokoji. Jeho výhodná poloha umožňuje snadný přístup ke krásné zlatavé písčité pláži a poskytuje širokou škálu možností zábavy, nákupů a sportovních aktivit.

Vybavení hotelu zahrnuje výtahy, recepci, hlavní restauraci s terasou, 2 à la carte restaurace (s nutností rezervace), bary, směnárnu a obchody. Venkovní areál disponuje sladkovodním bazénem, opalovací terasou a barem u bazénu.

Ubytování v dvoulůžkových pokojích s klimatizací, kabelovou TV, trezorem (za poplatek), minibarem, fénem, sprchou, WC a balkonem o rozloze cca 30 m2 poskytuje pohodlí a moderní vybavení pro hosty.

Stravovací režim All Inclusive nabízí širokou škálu služeb, včetně snídaní, pozdních snídaní, obědů a večeří formou bufetu. K dispozici je také lehké občerstvení během dne, odpolední káva/čaj se zákusky, půlnoční občerstvení a neomezené množství nealkoholických nápojů a vybraných alkoholických nápojů. Formální oblečení je vyžadováno při večeři.

Mezi zdarma poskytované služby patří aerobic, stolní tenis, zumba, boccia, aqua aerobic, fitness a bohatý animační program s večerními show. Za poplatek je k dispozici biliár a vodní sporty na pláži. WiFi je dostupné zdarma v lobby a na pokojích.

Pláž s jemným pískem je přístupná přímo přes pobřežní promenádu. Hotel poskytuje 2 lehátka a 1 slunečník na pokoj na pláži zdarma, a k dispozici jsou osušky za kauci. Snack bar na pláži nabízí další pohodlí při relaxaci u moře.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Zlaté písky jako top místo pro vaši dovolenou

Zlaté písky jsou pobřežní letovisko na východním pobřeží Bulharska, nacházející se v blízkosti města Varna. Toto středisko leží na severním pobřeží Černého moře a těší se nádhernému prostředí mezi mořem a malebným přírodním parkem Zlatni Piasatsi (Zlaté písky), který se rozkládá na více než 1300 hektarech chráněné divočiny. Letovisko je snadno přístupné, pouhých 17 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska a hlavního dopravního uzlu. Jeho blízkost k Varně poskytuje návštěvníkům pohodlí městského centra a zároveň klid přírodního prostředí.

Historie Zlatých písků sahá do starověku, kdy tuto oblast obývaly thrácké kmeny. V 50. letech 20. století bulharská vláda rozpoznala potenciál této oblasti jako turistické destinace a začala ji rozvíjet v oblíbené letovisko. V průběhu let se vyvinula v prosperující prázdninovou destinaci s dlouhými úseky písečných pláží, bujnou zelení a moderním vybavením. Region zažívá příjemné středomořské klima s horkými a slunečnými léty, mírnými zimami a pohodlným jarem a podzimem. Letní sezóna, od června do srpna, přitahuje nejvíce návštěvníků kvůli příznivému počasí, což je ideální čas pro plážové a outdoorové aktivity v Zlatých pískách.


Prohlédnout více fotografií >>>


Předpověď počasí pro Zlaté písky a aktuální situace

ZLATÉ PÍSKY počasí

Krásná místa ve Zlatých pískách, která stojí za pozornost

Zlaté písky a okolní region jsou poháněny cestovním ruchem, který přitahuje návštěvníky z celého světa svými rozmanitými atrakcemi. Nejvýraznějším prvkem jsou nepochybně zlaté písečné pláže, které se rozprostírají kilometry podél pobřeží. Tyto nedotčené pláže, jako je Central Beach a Cabacum Beach, nabízejí opalovačům ideální místo k relaxaci, zatímco nadšenci do vodních sportů si mohou vyzkoušet aktivity jako jet-ski, parasailing a windsurfing. Středisko se může pochlubit také živým nočním životem s množstvím barů a klubů, které poskytují návštěvníkům spoustu zábavy po setmění. Kromě toho vodní park Aquapolis, umístěný v srdci Zlatých písků, nabízí rodinnou zábavu s různými tobogány a bazény.

Pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii, je nezbytnou zastávkou nedaleká Varna. Archeologické muzeum ve Varně uchovává impozantní sbírku starověkých artefaktů, včetně světově proslulého zlata z Varny, pokladu, který je starý více než 6000 let. Klášter Aladzha, fascinující skalní klášter vytesaný do útesů, je dalším historickým skvostem této oblasti. Milovníci přírody mohou prozkoumat přírodní park Zlaté písky, bohatou oázu plnou rozmanité flóry a fauny, s turistickými stezkami vedoucími k panoramatickým výhledům. Nedaleko od Zlatých písků se nachází Balčik, kde se nachází nádherný palác a zahrady Balčik, kdysi sídlo rumunské královny Marie. Palác a jeho pečlivě upravené zahrady s výhledem na moře jsou důkazem historických a přírodních krás regionu, což z něj činí fascinující zastávku pro turisty, kteří zkoumají oblast Zlatých písků.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Zlaté písky a místní historické či přírodní památky

Zlaté písky a jejich okolní region nabízí bohatství historických a přírodních památek, které návštěvníkům poskytují širokou škálu zážitků. Jednou z hlavních historických památek je klášter Aladzha, starověký ortodoxní křesťanský jeskynní klášter, který se datuje do 12. století. Klášter, vytesaný do vápencových útesů, se skládá ze sítě jeskyní a komnat, které kdysi obývali mniši hledající klid a duchovní osvícení. Návštěvníci mohou prozkoumat detailně vyřezávané skalní kostely, kaple a obytné prostory, nahlédnout do klášterního života v minulosti a zároveň obdivovat ohromující přírodní prostředí.

Další významnou historickou památkou v regionu je palác a zahrady Balčik. Tento architektonický skvost, původně postavený jako letní sídlo rumunské královny Marie na počátku 20. století, představuje harmonickou směs architektonických stylů, včetně maurských, gotických a byzantských vlivů. Samotný palác je impozantní, ale jsou to krásně upravené zahrady, které návštěvníky nejvíce okouzlí. Botanická zahrada je domovem působivé sbírky vzácných a exotických rostlin z celého světa, s ohromujícím výhledem na moře, což z ní činí klidnou oázu krásy a klidu.

Milovníci přírody si nemohou nechat ujít přírodní park Zlaté písky. Tento park pokrývá rozsáhlou oblast bujně zalesněných kopců a poskytuje domov rozmanité flóře a fauně. Parkem vedou turistické stezky, které nabízejí příležitosti k pozorování divoké zvěře a panoramatické výhledy na Černé moře. Park také zahrnuje fascinující skalní útvary The Stone Forest, které připomínají kamenné houby a přidávají přírodní krajině mystický nádech. Ať už máte zájem o historii, architekturu nebo přírodní krásy, region Zlaté písky nabízí pestrou škálu památek a atrakcí, které stojí za to prozkoumat.

Zlaté písky však nabízí mnohem víc ..

Při návštěvě Zlatých písků existuje několik dalších zajímavých aspektů kultury a životního stylu regionu, které byste si neměli nechat ujít. Jedním z vrcholů je ochutnat bulharskou kuchyni, která je nádhernou směsí středomořských a balkánských chutí. Určitě ochutnejte tradiční jídla jako banitsa (slané pečivo), kebapche (grilované mleté maso) a salát shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýra). Doplňte své jídlo sklenkou rakie, silné ovocné brandy, která je nedílnou součástí bulharské kultury.

Chcete-li se ponořit do místních tradic, navštivte lidové festivaly a akce, které se konají po celý rok. Bulharsko má bohaté folklórní dědictví a během těchto oslav můžete vidět tradiční taneční vystoupení, poslechnout si lidovou hudbu a obdivovat složitě vyšívané kroje. Festival růží v Kazanlaku, konaný na začátku června, je obzvláště okouzlující událostí, kde můžete vidět rituál sběru růží a prozkoumat historii slavné bulharské výroby růžového oleje.

Při prohlídce Zlatých písků narazíte také na pozoruhodnou architekturu. Klášter sv. Konstantina a Heleny, založený na konci 19. století, je krásným pravoslavným křesťanským klášterem s působivými freskami a klidnou zahradou. Moderní kostel sv. Jana z Rily navíc vyniká svým jedinečným designem. Chcete-li nahlédnout do místního života, neváhejte se procházet po rušné promenádě, nakupovat suvenýry na místních trzích nebo si vychutnat pohodovou kávu v tradiční bulharské kavárně. Tyto malé, ale autentické zážitky dodají vaší návštěvě hloubku a umožní vám ocenit vřelost a pohostinnost místních lidí.

Možná nevíte, že ...

.. každé léto hostí Zlaté písky Mezinárodní festival soch z písku, kde talentovaní umělci z celého světa vytvářejí složité a masivní sochy výhradně z písku? Tato jedinečná událost přitahuje umělecké nadšence i turisty, aby byli svědky tvoření těchto pomíjivých mistrovských děl.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *