Obzor > Paraiso Theopolis > 6denní > All Inclusive

Bulharsko, Obzor, Paraiso Theopolis, za <span>20.090</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 20.090    SLEVA 21%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 6 dnů
  • Termín – od 22.08.2024 do 27.08.2024
  • FIRST MINUTE

****Paraiso Theopolis – Obzor (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?
Připravujeme pro Vás popis hotelu.
  obzor-paraiso-theopolis  


OBZOR

Obzor je strategicky umístěn podél jižního pobřeží Černého moře v Bulharsku, přibližně na půli cesty mezi hlavními městy Varna a Burgas. Jeho zeměpisná poloha ho řadí do regionu známého pro svou rozmanitou krajinu s kombinací nedotčených pláží, zvlněných kopců a přístupem k Balkánským horám na severozápadě. Městečko se nachází na malém vyvýšeném poloostrově a nabízí úžasný panoramatický výhled na moře a okolní krajinu. Tato výhodná poloha přispívá k jedinečnému kouzlu Obzoru a poskytuje návštěvníkům jak přímořský klid, tak příležitosti k prozkoumání přírodních krás vnitrozemí.

Historie Obzoru je hluboce zakořeněna ve starověku a archeologické důkazy naznačují, že thrácká osídlení v této oblasti se datují tisíce let zpět. Římské dědictví města dokládá římská pevnost Obzor, starobylá pevnost na kopci Golyamo Kale, která za římských dob sloužila jako strategická vojenská základna. V průběhu staletí zažil Obzor vlivy byzantské, osmanské a bulharské kultury, což přispělo k jeho bohaté historické rozmanitosti. Dnes pozůstatky jeho minulosti, včetně starověkých sloupů a archeologických nalezišť, harmonicky koexistují s moderním vybavením, které uspokojí návštěvníky hledající směs historie, kultury a přímořské relaxace. Obzor se středomořským podnebím má horká a suchá léta, což z něj dělá přitažlivou destinaci pro milovníky pláží, zatímco jeho mírnější zimy přispívají k jeho celoroční přitažlivosti.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v Obzoru a okolí

Cestovní ruch v Obzoru se vyznačuje příjemnými městskými plážemi, kulturními atrakcemi a klidnou atmosférou, která přitahuje návštěvníky, kteří hledají klidnější přímořský zážitek. Hlavní pláž v Obzoru je hlavní atrakcí, která nabízí široký úsek zlatého písku mírně se svažující do Černého moře. Lemovaná plážovými kavárnami a bary poskytuje perfektní prostředí pro opalování, koupání a vychutnávání si malebných výhledů. South Beach je další oblíbenou volbou, která je známá svou uvolněnou atmosférou a čistou vodou. Návštěvníci Obzoru mohou také prozkoumat nedaleké pláže, jako je pláž Irakli, známá svými přírodními krásami a trochu divočejším, nezastavěným prostředím. Tato pláž je součástí přírodní rezervace a nabízí klidný odpočinek a příležitosti k procházkám v přírodě.

Oblast kolem Obzoru nabízí řadu pobřežních destinací s odlišnými plážemi. Pláž Černomorec, která se nachází nedaleko stejnojmenného města, je místo vhodné pro rodiny s klidnými vodami a příjemnou atmosférou. Rezort Zlaté písky, který se nachází severně od Obzoru, se může pochlubit dlouhou písečnou pláží a pulzující přímořskou atmosférou s mnoha možnostmi zábavy. Na jihu se město Sozopol vyznačuje atraktivními plážemi, jako je Harmani Beach a Kavatsi Beach, z nichž každá nabízí jiný pobřežní zážitek. Rozmanitost pláží v Obzoru a jeho okolí vyhovuje různým preferencím a zajišťuje, že návštěvníci mohou najít perfektní místo k odpočinku a užít si krásu bulharského pobřeží Černého moře.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Obzoru minout

Oblast Obzor je obohacena jak o historické památky, tak o přírodní zázraky, které návštěvníkům poskytují mnohostranný zážitek. Nejikoničtější historickou památkou Obzoru je římská pevnost Obzor, která se tyčí na vrcholu kopce Golyamo Kale. Toto archeologické naleziště pochází z římských dob a nabízí panoramatický výhled na moře a město. Pevnost sloužila jako strategická pevnost a zbytky starověkých hradeb, bran a věží umožňují nahlédnout do bohaté minulosti města. Další pozoruhodnou historickou památkou je kostel sv. Paraskevy, okouzlující pravoslavný kostel v srdci starého města Obzor, známý svými krásnými freskami a kulturním významem.

Přírodní rezervace Irakli nedaleko Obzoru je přírodním útočištěm pro milovníky přírody. Pláž Irakli v rezervaci je obklopena nedotčenou krajinou a nabízí odlehlejší a nedotčený pobřežní zážitek. Samotná rezervace je domovem rozmanité flóry a fauny, což z ní dělá ideální destinaci pro ty, kteří hledají útočiště do přírody. Nedaleký Kamchiyski Pyasatsi (Kamchiya Sands) je další přírodní památkou s jedinečnými písečnými dunami podél řeky Kamchia. Tato oblast nabízí malebné prostředí pro klidné procházky a pozorování ptactva, přičemž řeka poskytuje stanoviště pro různé druhy ptáků. Prozkoumávání těchto historických a přírodních památek v regionu Obzor dodává celkovému zážitku hloubku a rozmanitost a nabízí směs kulturního objevování a ponoření do úžasné krajiny bulharského pobřeží Černého moře.

 

Obzor vám nabídne mnohem víc..

Kromě pláží a historických památek nabízí Obzor návštěvníkům živou kulturní scénu a jedinečné zážitky. Ve městě se po celý rok konají různé akce a festivaly, které představují bulharské tradice a podporují živou atmosféru. Festival umění Obzor, který se koná každoročně, nabízí pestrou škálu představení, včetně hudby, tance a výtvarného umění, přitahuje místní i mezinárodní umělce. Účast na takových kulturních akcích poskytuje hlubší spojení s místní komunitou a nahlédnutí do bulharského uměleckého dědictví.

Prozkoumání starého města Obzoru je nutností pro ty, kteří se zajímají o tradiční bulharskou architekturu. Dlážděné uličky, malebná náměstí a historické budovy vytvářejí okouzlující atmosféru. Městské archeologické muzeum nabízí bližší pohled na historii regionu a zobrazuje artefakty z různých období, včetně starověkých thráckých a římských artefaktů. Chcete-li zažít autentické chutě bulharské kuchyně, měli by návštěvníci prozkoumat místní restaurace a taverny. Bulharská jídla, jako je kavarma (pomalu vařené maso a zelenina), banitsa (pečivo plněné sýrem a vejci) a shopka salát (osvěžující směs zeleniny a sýru feta), si můžete vychutnat a přitom si užívat výhled na moře. Spojení s místními řemeslníky a návštěva řemeslných obchodů na Starém Městě umožňuje pohlcující zážitek, který nabízí ručně vyráběné suvenýry a nahlédnutí do tradičního bulharského řemesla. Tyto kulturní, kulinářské a řemeslné zážitky přispívají k bohatství návštěvy Obzoru a zajišťují nezapomenutelný a autentický průzkum bulharského pobřeží Černého moře.

Věděli jste, že...

.. je Obzor domovem starověkých slunečních hodin, které jsou považovány za jedny z nejstarších v Bulharsku? Toto historické zařízení na měření času, staré staletí, přidává k bohatému dědictví města další vrstvu fascinace.

.. má Obzor rozvíjející se vinařskou scénu s místními vinicemi produkujícími jedinečné odrůdy? Městské vinné sklípky nabízejí možnost ochutnat regionální vína a návštěvníkům jsou příjemným doplňkem kulturních a kulinářských zážitků.

.. oblast kolem Obzoru je poseta thráckými pohřebními mohylami, které turisté často přehlížejí? Tyto starověké mohyly mají archeologický význam a některé se nacházejí v blízkosti města a odhalují stopy thrácké civilizace.

.. ve starověku byl Obzor znám pod svým řeckým jménem Heliopolis, což v překladu znamená Město Slunce? Tento název odráží výhodnou polohu města pro pozorování slunce a jeho historické spojení se starověkou řeckou kulturou.

.. se nedaleko Obzoru nachází archeologické naleziště Petrova Niva, které odhaluje stopy thráckého osídlení? Vykopávky odkryly artefakty, které vrhají světlo na každodenní život a kulturní praktiky thráckých obyvatel a přidávají do regionu zajímavý archeologický aspekt.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *