Primorsko > Duni 3 > 15denní > Snídaně

Bulharsko, Primorsko, Duni 3, za <span>19.990</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 19.990    SLEVA 6%
  • Snídaně
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dnů
  • Termín – od 29.06.2024 do 13.07.2024
  • FIRST MINUTE

***Duni 3 – Primorsko (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.7/5, celkem hodnoceno 14x    Přečíst >>>

Hotel Duni 3 se nachází v těsné blízkosti hotelu Duni 1, který je součástí hotelového komplexu DUNES, a jehož některé služby mohou hosté Hotelu Duni 3 využívat. Hotel je situován přibližně 120 metrů od písečné severní pláže s pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi. Centrum letoviska Primorsko, malebného přímořského městečka, je vzdáleno asi pět minut chůze. Primorsko leží na jižním pobřeží, přibližně 50 km jižně od Burgasu, a transfer z letiště Burgas trvá asi hodinu. Město je známé svými dvěma krásnými písečnými plážemi.

Pláž u hotelu Duni 3 je vzdálena asi 120 metrů, přístupná přes písečné duny. Jedná se o písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, což je vhodné pro malé děti. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek cca 5-7 Lv za kus a za poplatek jsou také různé vodní sporty. Pláž je ideální pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Ubytování v hotelu Duni 3 zahrnuje dvoulůžkové pokoje, některé s možností jedné přistýlky, a třílůžkové pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV, malou lednicí a balkonem. Sociální zařízení bylo nedávno zrekonstruováno. Pokoje se nacházejí ve čtvrtém patře a budova hotelu není vybavena výtahem. Hosté mohou na vyžádání zdarma využít dětskou postýlku.

Hotel nabízí vstupní halu s recepcí v hotelu Duni 1, jídelnu, restauraci, denní bar, menší dětské hřiště a venkovní bazén s dětskou částí, kde jsou lehátka a slunečníky zdarma. Wi-Fi připojení je dostupné v restauraci nebo u recepce hotelu Duni 1 zdarma, bezpečnostní schránka na recepci je za poplatek 1 €/den. Stravování zahrnuje snídaně formou bufetu a za příplatek polopenzi, která zahrnuje snídaně a večeře s nealkoholickými nápoji, vínem a pivem místní výroby.

Primorsko nabízí široké možnosti sportu a zábavy, včetně vodních sportů na pláži, masáží a občerstvení. V letovisku se nachází aquapark, sportovní hřiště, tenisové kurty a půjčovna kol. Pro děti i dospělé je zde spousta atrakcí a zábavy. Během sezóny je k dispozici turistický vláček do Kitenu. Návštěvní hodiny delegáta CK Bulgariatour jsou k dispozici přímo v hotelu a transfer z letiště Burgas do hotelu trvá přibližně 60 minut. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, stravování, služby delegáta a pojištění CK.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč objevovat Primorsko

Primorsko, díky své poloze a geografii, je jedinečnou a atraktivní destinací v Bulharsku. Nachází se v provincii Burgas na jihovýchodě země a těší se strategické poloze podél pobřeží Černého moře. Geografická rozmanitost města zahrnuje písečné pláže, husté lesy a mírně zvlněné kopce. Ústí řeky Ropotamo, které je součástí přírodní rezervace Ropotamo, přispívá k ekologickému významu oblasti a poskytuje domov mnoha druhům ptáků a jedinečné vegetaci. Tato kombinace přírodní krásy a biologické rozmanitosti činí z Primorska lákavé místo pro ekoturistiku a outdoorové nadšence.

Historie Primorska je bohatá a pestrá. První obyvatelé byli Thrákové, následně město padlo pod římskou nadvládu. Během staletí prošlo město vlivy různých civilizací, včetně byzantské, osmanské a bulharské. Pozůstatky starověkých thráckých osad a středověkých pevností jsou důkazem této rozmanité historie. V poslední době se Primorsko stalo oblíbenou turistickou destinací, která si stále zachovává své historické a kulturní dědictví. Co se týče počasí, Primorsko má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. To z něj dělá ideální místo pro letní dovolenou s teplotami mezi 25 °C a 30 °C během hlavní sezóny a poskytuje návštěvníkům slunečný a příjemný zážitek podél bulharského pobřeží Černého moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Víte, jaké je právě počasí v Primorsku?

PRIMORSKO počasí

Primorsko a jeho krásné pláže

Cestovní ruch je klíčovým pilířem ekonomiky Primorska a okolního regionu, lákající návštěvníky svými úchvatnými přírodními scenériemi a historickými zajímavostmi. Mezi nejvyhledávanější turistické destinace v Primorsku patří Severní pláž, široký písečný pás pobřeží známý pro své čisté vody a živou plážovou scénu. Opalování, plavání a vodní sporty jsou zde nejoblíbenějšími aktivitami, a pláž je obklopena restauracemi a bary, což z ní činí centrum dění během letních měsíců. Nedaleká Jižní pláž nabízí tišší a klidnější atmosféru, ideální pro ty, kteří hledají uvolněnější přímořský zážitek.

Primorsko se může pochlubit nejen krásnými plážemi, ale také několika kulturními a historickými památkami, které lákají turisty. Thrácká svatyně Beglik Tash v přírodním parku Strandzha je jednou z nejvýznamnějších atrakcí. Toto unikátní archeologické naleziště se vyznačuje velkými kamennými útvary, které byly uspořádány rituálně a sloužily jako starověký kalendář. Přírodní rezervace Ropotamo nabízí malebné výlety lodí po řece Ropotamo, které návštěvníkům umožňují prozkoumat nedotčenou přírodu a pozorovat rozmanitou divokou zvěř. Pro milovníky historie je zde také starověká thrácká osada Ranuli, která poskytuje fascinující pohled do minulosti regionu. Primorsko a jeho okolí tak nabízejí všestranný turistický zážitek, kombinující přírodní krásy, outdoorové aktivity a kulturní objevování.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Tyto památky si v Primorsku nenechte ujít

Primorsko a jeho okolní region je posetý historickými památkami a přírodními divy, které návštěvníkům nabízejí hlubší pochopení bohatého dědictví Bulharska a dechberoucí krásy této oblasti. Jak již zmíněno výše, tak jednou z nejpozoruhodnějších historických památek je thrácká svatyně Beglik Tash, která se nachází v přírodním parku Strandzha. Toto mystické místo obsahuje masivní kamenné megality uspořádané do kruhového vzoru a má se za to, že mělo pro starověké Thráky náboženský a astronomický význam. Návštěvníci mohou prozkoumat místo, obdivovat kamenné útvary a ponořit se do aury tohoto starobylého místa.

Další podmanivou přírodní památkou je přírodní rezervace Ropotamo, která zahrnuje nedotčenou řeku, husté lesy a rozmanitou divokou zvěř. Výlet lodí po řece Ropotamo je fantastický způsob, jak zblízka poznat přírodní krásy rezervace. Cestou můžete zahlédnout vzácné druhy ptáků, včetně volavek a kormoránů, a užít si klidné prostředí. Skalní útvary podél břehů dodávají této oblasti půvab a můžete dokonce navštívit skálu Lví hlava, prominentní geologický útvar, který připomíná profil lva. Tato směs přírody a geologických zázraků dělá z přírodní rezervace Ropotamo atrakci, kterou musí navštívit nadšenci přírody a fotografové.

Pro zájemce o historii stojí za prozkoumání starověká thrácká osada Ranuli. Toto archeologické naleziště odhaluje zbytky starověkých staveb a artefaktů, které vrhají světlo na prehistorickou minulost regionu. Tato stránka poskytuje příležitost spojit se s bohatou historií Bulharska a ocenit trvalé dědictví thrácké civilizace. Ať už vás přitahují dávná tajemství nebo krása nedotčené přírody, Primorsko a jeho okolí nabízí nepřeberné množství památek a zajímavostí k objevování.

V Primorsku toho najdete mnohem víc ..

Prozkoumání místní kulinářské scény je nutností. Ochutnejte tradiční bulharská jídla jako banitsa (lahodné pečivo plněné sýrem nebo jinými přísadami), kavarma (pomalu vařené maso a zelenina) a salát Shopska (osvěžující směs rajčat, okurek, paprik a sýru feta). Spojte tyto nádherné pokrmy se sklenkou rakie, bulharské brandy, pro autentickou chuť místní kuchyně. Nezapomeňte si také prohlédnout místní trhy a obchody, kde najdete autentická bulharská řemesla a suvenýry. Předměty, jako jsou ručně tkané textilie, keramika a ručně vyráběné šperky, tvoří smysluplné připomínky vaší cesty do Primorska.

V Primorsku se po celý rok konají různé akce a festivaly. Jedním z nejvýznamnějších je Mezinárodní folklorní festival, kde můžete být svědky živých tradičních tanečních vystoupení, hudby a kulturních výstav z různých zemí. Je to skvělá příležitost, jak se ponořit do místní kultury a užít si sváteční atmosféru. Udělejte si klidnou procházku půvabným Starým Městem Primorska, kde najdete dlážděné uličky, historické budovy a uvolněnou atmosféru. Navštivte kostel sv. Cyrila a Metoděje, krásný pravoslavný kostel s bohatou historií, a nasajte klidnou atmosféru.

Kromě pláží a historických památek nabízí Primorsko fantastické příležitosti pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru nebo na kole do nedalekého přírodního parku Strandzha, prozkoumat malebnou řeku Ropotamo na kajaku nebo na lodi, nebo si dokonce vyzkoušet jízdu na koni po malebných stezkách regionu. Návštěva Primorska není jen o vychutnání si jeho přírodních krás a historických památek; je to také o ponoření se do bohaté bulharské kultury, ochutnání vynikající kuchyně a účasti na místních tradicích a událostech, které dělají z tohoto pobřežního města jedinečnou a nezapomenutelnou destinaci.

Víte, že ...

.. vody Primorska ukrývají podmořské archeologické poklady, včetně ponořených starověkých sídel a artefaktů? Tyto objevy poskytují cenné poznatky o historii regionu, přesto zůstávají pro mnoho turistů relativně neznámé.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *