Sozopol > Apolonia Resort > 8denní > Snídaně

Bulharsko, Sozopol, Apolonia Resort, za <span>19.190</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 19.190    SLEVA 11%
  • Snídaně
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 31.07.2024 do 07.08.2024
  • FIRST MINUTE

****Apolonia Resort – Sozopol (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Apolonia Resort je situován u pláže v Sozopolu, pouhých 4 km od historického centra a amfiteátru Apoloniya. Tento resort nabízí komfortní ubytování s vlastním stravováním a bezplatným připojením k Wi-Fi. K dispozici je venkovní bazén, restaurace a široká škála zařízení pro zábavu a relaxaci.

Vybavení Apolonia Resort zahrnuje vstupní halu s recepcí, restauraci, bar u bazénu, 2 plavecké bazény, dětský bazén, dětské hřiště, obchody, lobby bar, fitness centrum, vířivku, masáže, plážový volejbal, surfování, půjčovnu aut a směnárnu.

Ubytování v apartmánech a studiích zahrnuje balkon s výhledem na moře, kabelovou TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu s toaletními potřebami zdarma, fénem a vanou nebo sprchovým koutem. Každý typ ubytování je vybaven kuchyňským koutem se sporákem, nádobím a varnou konvicí, a zahrnuje také jídelní kout.

Stravování je možné formou ubytování se snídaní, což poskytuje hostům flexibilitu v jejich stravovacích preferencech.

Mezi poskytované služby patří nepřetržitě otevřená recepce, zahrada a terasa. Hosté mohou využívat úschovnu zavazadel a zdarma parkovat přímo na místě. Bezdrátové internetové připojení je k dispozici v celém hotelu zdarma, a soukromé parkování není nutné rezervovat.

Vynikající poloha hotelu přímo na pláži umožňuje hostům snadný přístup k písečnému pobřeží a neomezené možnosti užívat si moře a slunce.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč objevovat Sozopol

Sozopol je strategicky umístěn na skalnatém poloostrově podél jižního pobřeží Černého moře v Bulharsku, zhruba 35 kilometrů jižně od Burgasu. Jeho jedinečná geografie ho umisťuje na úzký kus země, který se táhne do moře a nabízí úžasné výhledy na azurové vody a okolní pobřeží. Poloostrov je spojen s pevninou úzkou šíjí, což dává Sozopolu intimní a malebné prostředí. Tato ideální pobřežní poloha poskytuje nejen podmanivou mořskou krajinu, ale také přispívá k historickému významu města jako námořního centra.

S historií přesahující 2 600 let je Sozopol jedním z nejstarších měst na bulharském pobřeží Černého moře. Jeho počátky sahají až do starověkého thráckého osídlení a město bylo svědkem vlivu různých civilizací, včetně řeckého a římského období. Staré město Sozopol je svědectvím této bohaté historie se zachovalými architektonickými skvosty, jako je kostel sv. Zosima a antické divadlo. Klima Sozopolu je ovlivněno jeho pobřežní polohou a má středomořské podnebí s horkými a suchými léty, což z něj činí atraktivní destinaci pro plážové návštěvníky. Mírné zimy dodávají městu celoroční atraktivitu a vytvářejí příjemné prostředí jak pro historické poznávání, tak pro přímořskou relaxaci.


Prohlédnout více fotografií >>>


Víte, jaké je právě v Sozopolu počasí?

SOZOPOL počasí

Sozopol a jeho krásné pláže

Sozopol je prominentní turistická destinace, přitahuje návštěvníky svým historickým kouzlem, kulturními akcemi a krásnými plážemi. Městská Central Beach, která se nachází v blízkosti Starého Města, je oblíbeným místem pro opalování a koupání, nabízí kulisu starobylých zdí a okouzlující architekturu. Pláž Harmani, táhnoucí se podél nové části Sozopolu, poskytuje prostornější oblast s řadou plážových zařízení. Obě pláže se mohou pochlubit průzračnou vodou a uvolněnou atmosférou, která láká turisty k odpočinku a kochání se krásami pobřeží. Turistickou scénu Sozopolu dále obohacuje festival umění Apollonia, každoroční událost, která oslavuje různé formy umění, včetně hudby, divadla a literatury. Festival, který se koná v létě, přitahuje umělce a kulturní nadšence a dodává turistické nabídce města dynamický kulturní rozměr.

Blízké okolí nabízí také několik lákavých pláží. Pláž Kavatsi, která se nachází jižně od Sozopolu, je známá svým nedotčeným prostředím a možnostmi vodních sportů. Pláž Smokinya, klidné místo obklopené přírodou, nabízí klidné útočiště pro ty, kteří hledají klidnější pobřežní zážitek. Pláž Duni, která je součástí letoviska Duni, nabízí kombinaci písečných pobřeží a rekreačního vybavení. Dále na jih pláž Alepu, která se nachází v blízkosti řeky Ropotamo, nabízí odlehlý kousek země s malebnou krajinou. Tyto rozmanité pobřežní možnosti vyhovují různým preferencím a zajišťují, že návštěvníci Sozopolu a jeho blízkého regionu najdou perfektní plážové prostředí pro své přímořské útočiště.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte v Sozopolu minout

Region Sozopol je posetý historickými památkami, které odrážejí bohatou minulost města. Samotné Staré město je živé muzeum, které se může pochlubit dobře zachovalou středověkou architekturou a starověkými památkami. Kostel sv. Zosima ze 17. století je prominentní památkou s krásnými freskami a unikátním dřevěným ikonostasem. Starověké divadlo Sozopol, archeologický klenot z 5. století před naším letopočtem, nabízí pohled do starověké řecké a římské historie města. Historickou zkušenost dále obohacuje Archeologické muzeum v Sozopolu, kde jsou vystaveny artefakty od thráckého a řeckého období až po římské období. Procházka úzkými dlážděnými uličkami odhaluje okouzlující domy a zbytky starověkých městských hradeb, což přispívá k atmosférické cestě minulostí Sozopolu.

Přírodní památky v okolí Sozopolu přispívají k půvabu regionu. Přírodní rezervace Ropotamo, která se nachází nedaleko, je chráněná oblast známá svými rozmanitými ekosystémy, včetně lesů, mokřadů a meandrující řeky Ropotamo. Bažina Arkutino, která je součástí rezervace, je útočištěm pro pozorovatele ptactva a nabízí stanoviště pro různé druhy ptáků. Pohoří Strandža, táhnoucí se severozápadně od Sozopolu, poskytuje malebnou kulisu se svěžími lesy, loukami a tradičními vesnicemi. Mys Arkutino, který se nachází podél pobřeží Černého moře, nabízí úchvatné výhledy a je známý svými unikátními skalními útvary. Průzkum těchto přírodních památek umožňuje návštěvníkům spojit se s biodiverzitou regionu a ponořit se do nedotčené krajiny, která doplňuje historické kouzlo Sozopolu.

V Sozopolu najdete i mnoho dalších zajímavostí ..

Kromě historických a přírodních zajímavostí Sozopol nabízí řadu zážitků, které předvádějí jeho živou kulturu a místní tradice. Staré město Sozopolu je pokladnicí pro ty, kteří se zajímají o tradiční bulharskou architekturu a řemesla. Návštěvníci mohou prozkoumat řemeslné dílny a galerie, kde místní řemeslníci předvádějí své dovednosti v oblasti keramiky, řezbářství a tradičního bulharského vyšívání. Nákup ručně vyrobených suvenýrů od těchto řemeslníků dodává návštěvě osobní nádech a podporuje prosperující uměleckou komunitu města.

Kulturní kalendář Sozopolu je naplněn událostmi, které město oživují. Již dříve zmíněný festival umění Apollonia je vrcholem, který přitahuje umělce z celého světa. Součástí akce jsou koncerty, divadelní představení a umělecké výstavy, které během léta promění Sozopol v kulturní centrum. Pro ty, kteří se zajímají o místní kuchyni, je prozkoumávání rybích restaurací podél nábřeží nutností. Pobřežní poloha Sozopolu z něj dělá útočiště pro milovníky mořských plodů a návštěvníci si mohou vychutnat čerstvě ulovené ryby, mušle a další černomořské pochoutky. Tradiční bulharské jídlo, kavarma, pomalu vařené maso a zelenina, je také kulinářským požitkem, který si nesmíte nechat ujít. Zapojit se do neuspěchaného tempa života, vychutnat si klidné jídlo s výhledem na moře a účastnit se kulturních akcí poskytuje všestranný a obohacující zážitek pro ty, kteří objevují jedinečné kouzlo Sozopolu.

Možná nevíte, že ...

.. v roce 2015 objevil místní obyvatel skrytou skrýš zlatých artefaktů při renovaci domu na Starém Městě v Sozopolu? Poklad, o kterém se věří, že pochází z 6. století před naším letopočtem, zahrnoval zlaté šperky a mince. Nález podtrhl historický význam města a potenciál k odkrývání skrytých pokladů v jeho starobylých zdech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *