Sozopol > Apolonia Resort > 12denní > Polopenze

Bulharsko, Sozopol, Apolonia Resort, za <span>27.690</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 27.690    SLEVA 26%
  • Polopenze
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 12 dnů
  • Termín – od 04.07.2024 do 15.07.2024
  • FIRST MINUTE

****Apolonia Resort – Sozopol (Bulharsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Apolonia Resort je situován u pláže v Sozopolu, pouhých 4 km od historického centra a amfiteátru Apoloniya. Tento resort nabízí komfortní ubytování s vlastním stravováním a bezplatným připojením k Wi-Fi. K dispozici je venkovní bazén, restaurace a široká škála zařízení pro zábavu a relaxaci.

Vybavení Apolonia Resort zahrnuje vstupní halu s recepcí, restauraci, bar u bazénu, 2 plavecké bazény, dětský bazén, dětské hřiště, obchody, lobby bar, fitness centrum, vířivku, masáže, plážový volejbal, surfování, půjčovnu aut a směnárnu.

Ubytování v apartmánech a studiích zahrnuje balkon s výhledem na moře, kabelovou TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu s toaletními potřebami zdarma, fénem a vanou nebo sprchovým koutem. Každý typ ubytování je vybaven kuchyňským koutem se sporákem, nádobím a varnou konvicí, a zahrnuje také jídelní kout.

Stravování je možné formou ubytování se snídaní, což poskytuje hostům flexibilitu v jejich stravovacích preferencech.

Mezi poskytované služby patří nepřetržitě otevřená recepce, zahrada a terasa. Hosté mohou využívat úschovnu zavazadel a zdarma parkovat přímo na místě. Bezdrátové internetové připojení je k dispozici v celém hotelu zdarma, a soukromé parkování není nutné rezervovat.

Vynikající poloha hotelu přímo na pláži umožňuje hostům snadný přístup k písečnému pobřeží a neomezené možnosti užívat si moře a slunce.


SOZOPOL

Sozopol má strategickou polohu na skalnatém poloostrově podél jižního pobřeží Černého moře v Bulharsku, přibližně 35 kilometrů jižně od Burgasu. Jedinečná geografie města ho umisťuje na úzký kus země, který zasahuje do moře a nabízí úžasný výhled na azurové vody a okolní pobřeží. Poloostrov je spojen s pevninou úzkou šíjí a vytváří tak pro Sozopol intimní a malebné prostředí. Tato ideální pobřežní poloha poskytuje nejen podmanivou mořskou krajinu, ale také přispívá k historickému významu města jako námořního centra.

S historií přesahující 2 600 let je Sozopol jedním z nejstarších měst na bulharském pobřeží Černého moře. Jeho počátky lze vysledovat do starověkého thráckého osídlení a město bylo svědkem vlivu různých civilizací, včetně řeckého a římského období. Staré město Sozopol je důkazem této bohaté historie se zachovalými architektonickými skvosty, jako je kostel sv. Zosima a antické divadlo. Klima Sozopolu je ovlivněno jeho pobřežní polohou se středomořským podnebím s horkými a suchými léty, což z něj činí atraktivní destinaci pro plážové návštěvníky. Mírné zimy dodávají městu na celoroční atraktivitě a vytvářejí příjemné prostředí jak pro historické poznávání, tak pro přímořskou relaxaci.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže v Sozopolu a okolí

Sozopol je prominentní turistická destinace, přitahuje návštěvníky svým historickým kouzlem, kulturními akcemi a krásnými plážemi. Městská Central Beach, která se nachází v blízkosti Starého Města, je oblíbeným místem pro opalování a koupání, nabízí kulisu starobylých zdí a okouzlující architekturu. Pláž Harmani, táhnoucí se podél nové části Sozopolu, poskytuje prostornější oblast s řadou plážových zařízení. Obě pláže se mohou pochlubit průzračnou vodou a uvolněnou atmosférou, která láká turisty k odpočinku a kochání se krásami pobřeží. Turistickou scénu Sozopolu dále obohacuje festival umění Apollonia, každoroční událost, která oslavuje různé formy umění, včetně hudby, divadla a literatury. Festival, který se koná v létě, přitahuje umělce a kulturní nadšence a dodává turistické nabídce města dynamický kulturní rozměr.

Blízké okolí nabízí také několik lákavých pláží. Pláž Kavatsi, která se nachází jižně od Sozopolu, je známá svým nedotčeným prostředím a možnostmi vodních sportů. Pláž Smokinya, klidné místo obklopené přírodou, nabízí klidné útočiště pro ty, kteří hledají klidnější pobřežní zážitek. Pláž Duni, která je součástí letoviska Duni, nabízí kombinaci písečných pobřeží a rekreačního vybavení. Dále na jih pláž Alepu, která se nachází v blízkosti řeky Ropotamo, nabízí odlehlý kousek země s malebnou krajinou. Tyto rozmanité pobřežní možnosti vyhovují různým preferencím a zajišťují, že návštěvníci Sozopolu a jeho blízkého regionu najdou perfektní plážové prostředí pro své přímořské útočiště.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Sozopolu minout

Region Sozopol je posetý historickými památkami, které odrážejí bohatou minulost města. Samotné Staré město je živé muzeum, které se může pochlubit dobře zachovalou středověkou architekturou a starověkými památkami. Kostel sv. Zosima ze 17. století je prominentní památkou s krásnými freskami a unikátním dřevěným ikonostasem. Starověké divadlo Sozopol, archeologický klenot z 5. století před naším letopočtem, nabízí pohled do starověké řecké a římské historie města. Historickou zkušenost dále obohacuje Archeologické muzeum v Sozopolu, kde jsou vystaveny artefakty od thráckého a řeckého období až po římské období. Procházka úzkými dlážděnými uličkami odhaluje okouzlující domy a zbytky starověkých městských hradeb, což přispívá k atmosférické cestě minulostí Sozopolu.

Přírodní památky v okolí Sozopolu přispívají k půvabu regionu. Přírodní rezervace Ropotamo, která se nachází nedaleko, je chráněná oblast známá svými rozmanitými ekosystémy, včetně lesů, mokřadů a meandrující řeky Ropotamo. Bažina Arkutino, která je součástí rezervace, je útočištěm pro pozorovatele ptactva a nabízí stanoviště pro různé druhy ptáků. Pohoří Strandža, táhnoucí se severozápadně od Sozopolu, poskytuje malebnou kulisu se svěžími lesy, loukami a tradičními vesnicemi. Mys Arkutino, který se nachází podél pobřeží Černého moře, nabízí úchvatné výhledy a je známý svými unikátními skalními útvary. Průzkum těchto přírodních památek umožňuje návštěvníkům spojit se s biodiverzitou regionu a ponořit se do nedotčené krajiny, která doplňuje historické kouzlo Sozopolu.

 

Sozopol však nabízí mnohem víc..

Kromě historických a přírodních zajímavostí Sozopol nabízí řadu zážitků, které předvádějí jeho živou kulturu a místní tradice. Staré město Sozopolu je pokladnicí pro ty, kteří se zajímají o tradiční bulharskou architekturu a řemesla. Návštěvníci mohou prozkoumat řemeslné dílny a galerie, kde místní řemeslníci předvádějí své dovednosti v oblasti keramiky, řezbářství a tradičního bulharského vyšívání. Nákup ručně vyrobených suvenýrů od těchto řemeslníků dodává návštěvě osobní nádech a podporuje prosperující uměleckou komunitu města.

Kulturní kalendář Sozopolu je naplněn událostmi, které město oživují. Již dříve zmíněný festival umění Apollonia je vrcholem, který přitahuje umělce z celého světa. Součástí akce jsou koncerty, divadelní představení a umělecké výstavy, které během léta promění Sozopol v kulturní centrum. Pro ty, kteří se zajímají o místní kuchyni, je prozkoumávání rybích restaurací podél nábřeží nutností. Pobřežní poloha Sozopolu z něj dělá útočiště pro milovníky mořských plodů a návštěvníci si mohou vychutnat čerstvě ulovené ryby, mušle a další černomořské pochoutky. Tradiční bulharské jídlo, kavarma, pomalu vařené maso a zelenina, je také kulinářským požitkem, který si nesmíte nechat ujít. Zapojit se do neuspěchaného tempa života, vychutnat si klidné jídlo s výhledem na moře a účastnit se kulturních akcí poskytuje všestranný a obohacující zážitek pro ty, kteří objevují jedinečné kouzlo Sozopolu.

Věděli jste, že...

.. u pobřeží Sozopolu leží podmořské archeologické naleziště známé jako podvodní archeologická rezervace Kalfata? Zahrnuje zbytky starověkého zapadlého kostela, pocházejícího z 5. nebo 6. století. Ponořené ruiny poskytují fascinující pohled do dávné minulosti Sozopolu.

.. okolí Sozopolu přineslo několik objevů thráckých hrobek, které ukazují bohatou historii města? Jedna taková hrobka, známá jako Southern Tomb, odhalila cenné artefakty, včetně keramických nádob a šperků, a vrhla světlo na thráckou civilizaci, která kdysi v regionu prosperovala.

.. má jméno Sozopol řecký původ a je odvozeno ze spojení dvou řeckých slov, „sozon“ znamená spásu a „polis“ znamená město? Tato etymologie odráží historické spojení města se starověkou řeckou kulturou a jeho význam jako místa spásy.

.. ostrov sv. Ivana, který se nachází nedaleko Sozopolu, je známý svými zvyky a tradicemi? Každý rok v noci 29. června se místní obyvatelé účastní rituálu tance s ohněm, což je tradice s dávnými kořeny. Ohnivá podívaná je náboženskou i kulturní událostí, která přitahuje účastníky i diváky.

.. v roce 2015 objevil místní obyvatel skrytou skrýš zlatých artefaktů při renovaci domu na Starém Městě v Sozopolu? Poklad, o kterém se věří, že pochází z 6. století před naším letopočtem, zahrnoval zlaté šperky a mince. Nález podtrhl historický význam města a potenciál k odkrývání skrytých pokladů v jeho starobylých zdech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *