Sozopol > Laguna Beach > 8denní > All Inclusive

Bulharsko, Sozopol, Laguna Beach, za <span>21.665</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 21.665
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 12.07.2024 do 19.07.2024

****Laguna Beach – Sozopol (Bulharsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.2/5, celkem hodnoceno 186x    Přečíst >>>

Laguna Beach Resort se nachází v klidné lokalitě u písečné pláže nedaleko Sozopolu a nabízí panoramatický výhled na pobřeží Černého moře. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají klidné prostředí, a poskytuje neplacené parkoviště a Wi-Fi zdarma. Díky své poloze mohou hosté snadno vychutnat krásné výhledy a pohodlný přístup k moři.

Hotel je vybaven vstupní halou s recepcí, lobby barem, denním barem a hlavní restaurací. K dispozici je také restaurace a la carte, bar u bazénu, venkovní bazén s brouzdalištěm pro děti, krytý bazén a dětské hřiště. Pro děti jsou připraveny mezinárodní animační programy. Hotel má také konferenční sál a obchod. Tato zařízení poskytují širokou škálu možností pro relaxaci i aktivní trávení volného času.

Ubytování v Laguna Beach Resort zahrnuje pokoje a apartmány s klimatizací, balkonem, kabelovou TV, minibarem a koupelnou. Hosté mohou z balkonů obdivovat výhledy na moře, venkovní bazén nebo okolní zeleň. Pro handicapované hosty jsou k dispozici speciálně upravené pokoje, což zajišťuje pohodlný pobyt pro všechny návštěvníky.

Stravování v resortu je formou plné penze, která zahrnuje bufetové snídaně, obědy a večeře, dopolední i odpolední svačiny a neomezenou konzumaci nealkoholických a místních alkoholických nápojů. Hosté mohou využít nabídky několika restaurací a barů, včetně lobby baru a baru u bazénu, kde se podávají koktejly až do pozdních nočních hodin.

Wellness centrum o rozloze 400 m² nabízí sauny, bazény, parní sauny, vířivky, posilovnu a místnosti pro procedury. Hosté si mohou objednat masáže a kosmetické procedury, což přispívá k jejich celkové relaxaci a pohodě. Pláž „Carská Pláž“, vzdálená asi 30 metrů od hotelu, je písečná, dlouhá několik kilometrů a má pozvolný vstup do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi.


Nezaujal Vás tento hotel?

▼▼▼ Nevadí 🙂 Ve vyhledávacím formuláři si můžete najít ubytování v Bulharsku podle svých představ. ▼▼▼


Proč objevovat Sozopol

Sozopol má strategickou polohu na skalnatém poloostrově podél jižního pobřeží Černého moře v Bulharsku, přibližně 35 kilometrů jižně od Burgasu. Jedinečná geografie města ho umisťuje na úzký kus země, který zasahuje do moře a nabízí úžasný výhled na azurové vody a okolní pobřeží. Poloostrov je spojen s pevninou úzkou šíjí a vytváří tak pro Sozopol intimní a malebné prostředí. Tato ideální pobřežní poloha poskytuje nejen podmanivou mořskou krajinu, ale také přispívá k historickému významu města jako námořního centra.

S historií přesahující 2 600 let je Sozopol jedním z nejstarších měst na bulharském pobřeží Černého moře. Jeho počátky lze vysledovat do starověkého thráckého osídlení a město bylo svědkem vlivu různých civilizací, včetně řeckého a římského období. Staré město Sozopol je důkazem této bohaté historie se zachovalými architektonickými skvosty, jako je kostel sv. Zosima a antické divadlo. Klima Sozopolu je ovlivněno jeho pobřežní polohou se středomořským podnebím s horkými a suchými léty, což z něj činí atraktivní destinaci pro plážové návštěvníky. Mírné zimy dodávají městu na celoroční atraktivitě a vytvářejí příjemné prostředí jak pro historické poznávání, tak pro přímořskou relaxaci.


Prohlédnout více fotografií >>>


Sozopol - aktuální počasí a předpověď na následující dny

SOZOPOL počasí

Co podniknout v Sozopolu a okolí

Sozopol je prominentní turistická destinace, přitahuje návštěvníky svým historickým kouzlem, kulturními akcemi a krásnými plážemi. Městská Central Beach, která se nachází v blízkosti Starého Města, je oblíbeným místem pro opalování a koupání, nabízí kulisu starobylých zdí a okouzlující architekturu. Pláž Harmani, táhnoucí se podél nové části Sozopolu, poskytuje prostornější oblast s řadou plážových zařízení. Obě pláže se mohou pochlubit průzračnou vodou a uvolněnou atmosférou, která láká turisty k odpočinku a kochání se krásami pobřeží. Turistickou scénu Sozopolu dále obohacuje festival umění Apollonia, každoroční událost, která oslavuje různé formy umění, včetně hudby, divadla a literatury. Festival, který se koná v létě, přitahuje umělce a kulturní nadšence a dodává turistické nabídce města dynamický kulturní rozměr.

Blízké okolí nabízí také několik lákavých pláží. Pláž Kavatsi, která se nachází jižně od Sozopolu, je známá svým nedotčeným prostředím a možnostmi vodních sportů. Pláž Smokinya, klidné místo obklopené přírodou, nabízí klidné útočiště pro ty, kteří hledají klidnější pobřežní zážitek. Pláž Duni, která je součástí letoviska Duni, nabízí kombinaci písečných pobřeží a rekreačního vybavení. Dále na jih pláž Alepu, která se nachází v blízkosti řeky Ropotamo, nabízí odlehlý kousek země s malebnou krajinou. Tyto rozmanité pobřežní možnosti vyhovují různým preferencím a zajišťují, že návštěvníci Sozopolu a jeho blízkého regionu najdou perfektní plážové prostředí pro své přímořské útočiště.

Nezapomeňte si před cestou do Bulharska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Sozopol nabízí mnoho historických a přírodních památek

Region Sozopol je posetý historickými památkami, které odrážejí bohatou minulost města. Samotné Staré město je živé muzeum s dobře zachovalou středověkou architekturou a starověkými památkami. Kostel sv. Zosima ze 17. století je významnou památkou s krásnými freskami a unikátním dřevěným ikonostasem. Starověké divadlo Sozopol, archeologický poklad z 5. století před naším letopočtem, nabízí pohled do starověké řecké a římské historie města. Historickou zkušenost dále obohacuje Archeologické muzeum v Sozopolu, kde jsou vystaveny artefakty od thráckého a řeckého období až po římské období. Procházka úzkými dlážděnými uličkami odhaluje okouzlující domy a zbytky starověkých městských hradeb, což přispívá k atmosférické cestě minulostí Sozopolu.

Přírodní památky v okolí Sozopolu přispívají k půvabu regionu. Přírodní rezervace Ropotamo, která se nachází nedaleko, je chráněná oblast známá svými rozmanitými ekosystémy, včetně lesů, mokřadů a meandrující řeky Ropotamo. Bažina Arkutino, která je součástí rezervace, je útočištěm pro pozorovatele ptactva a nabízí stanoviště pro různé druhy ptáků. Pohoří Strandža, táhnoucí se severozápadně od Sozopolu, poskytuje malebnou kulisu se svěžími lesy, loukami a tradičními vesnicemi. Mys Arkutino, který se nachází podél pobřeží Černého moře, nabízí úchvatné výhledy a je známý svými unikátními skalními útvary. Průzkum těchto přírodních památek umožňuje návštěvníkům spojit se s biodiverzitou regionu a ponořit se do nedotčené krajiny, která doplňuje historické kouzlo Sozopolu.

V Sozopolu toho najdete mnohem víc ..

Kromě historických a přírodních zajímavostí Sozopol nabízí mnoho zážitků, které prezentují jeho živou kulturu a místní tradice. Staré město Sozopolu je pokladem pro ty, kteří se zajímají o tradiční bulharskou architekturu a řemesla. Návštěvníci mohou navštívit řemeslné dílny a galerie, kde místní řemeslníci předvádějí své dovednosti v keramice, řezbářství a tradičním bulharském vyšívání. Nákup ručně vyrobených suvenýrů od těchto řemeslníků přidává návštěvě osobní dotek a podporuje vzkvétající uměleckou komunitu města.

Kulturní kalendář Sozopolu je naplněn událostmi, které město oživují. Festival umění Apollonia je vrcholem, který přitahuje umělce z celého světa. Akce zahrnuje koncerty, divadelní představení a umělecké výstavy, které během léta promění Sozopol v kulturní centrum. Pro ty, kteří mají rádi místní kuchyni, je prozkoumávání rybích restaurací podél nábřeží nutností. Pobřežní poloha Sozopolu z něj činí ráj pro milovníky mořských plodů a návštěvníci si mohou vychutnat čerstvě ulovené ryby, mušle a další černomořské pochoutky. Tradiční bulharské jídlo, kavarma, pomalu vařené maso a zelenina, je také kulinářským požitkem, který si nesmíte nechat ujít. Zapojit se do neuspěchaného tempa života, vychutnat si klidné jídlo s výhledem na moře a účastnit se kulturních akcí poskytuje všestranný a obohacující zážitek pro ty, kteří objevují jedinečné kouzlo Sozopolu.

Víte, že ...

.. ostrov sv. Ivana, který se nachází nedaleko Sozopolu, je známý svými zvyky a tradicemi? Každý rok v noci 29. června se místní obyvatelé účastní rituálu tance s ohněm, což je tradice s dávnými kořeny. Ohnivá podívaná je náboženskou i kulturní událostí, která přitahuje účastníky i diváky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *